Moda i Uroda

Smog, suche powietrze, niska temperatura. Jak zadbać o skórę zimą?

Moda i Uroda

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Jak pielęgnować skórę zimą?
Jak pielęgnować skórę zimą?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Nagłe zmiany temperatur, silny wiatr, suche powietrze, ciepło kaloryferów, brak promieni słonecznych, smog. To wszystko ma negatywny wpływ na barierę ochronną naszej skóry, dlatego szczególnie zimą powinniśmy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. O szczegółach pielęgnacji opowiedziała ekspertka drogerii Super-Pharm, doktor nauk medycznych - Izabela Załęska.

Nawilżenie skóry to podstawa

Choć mogłoby się wydawać, że zimą nasza skóra nie wymaga szczególnej pielęgnacji, okazuje się, że o delikatny naskórek twarzy należy dbać cały rok. Kawiarenkę Dzień Dobry TVN odwiedziła ekspertka drogerii Super-Pharm, doktor nauk medycznych - Izabela Załęska. Jak odpowiednio przygotować buzię na zmieniające się warunki atmosferyczne?

- Skóra w czasie zimy jest narażona na bardzo wiele niekorzystnych czynników środowiska: mamy smog i mamy promieniowanie UV. [...] Mało kto używa nawilżacza powietrza w okresie grzewczym [...] To wszystko prowadzi chwilami do stanów zapalnych skóry - przestrzegła nasza gościni

Jak zaznaczyła, skóra, która nie jest odpowiednio nawilżona, szybciej się starzeje i ulega podrażnieniom. Wspomniała też o zjawisku, jakim jest inflammaging. Przyspiesza on starzenie się twarzy przez brak odpowiedniej bariery ochronnej na naskórku.. Jak radzi ekspertka, o cerę należy dbać holistycznie, biorąc pod uwagę różne jej potrzeby, zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz, a w tym wypadku najlepiej sprawdza się dermokosmetyk. Produkty tego typu świetnie poradzą sobie z nawilżeniem, odżywieniem i regeneracją skóry.

- W czasie zimy musimy przede wszystkim zabezpieczyć skórę [...] Nie chodzi o przypadkowe produkty, to muszą być dermokosmetyki, które będą miały odpowiedni skład. [...] Pamiętajmy, że skóra, która jest podrażniona i swędzi, potrzebuje emolientów. Z jednej strony odbudowanie bariery naskórkowej, żeby chronić skórę od zewnątrz i ograniczyć uciekanie wody ze skóry - tłumaczyła kosmetolożka.

Oczyszczanie - pierwszy krok pielęgnacji

Ekspertka drogerii Super-Pharm przypominała też, jak istotne jest codzienna higiena twarzy. Buzię warto myć nie tylko wodą i odpowiednim płynem oczyszczającym, ale należy też pamiętać o późniejszych etapach pielęgnacji, które będzie opierać się na aplikacji serum przeciwzmarszczkowego. Doktor Izabela Załęcka zachęca, by dbać o nawilżenie profesjonalnymi kosmetykami, a także regularnie pić wodę i delikatne zioła.

- To jest kluczowe, byśmy wybrali odpowiednie składniki. [...] Składniki takie jak: polimer cukrowy, tetrapeptydy, jednocześnie polifenyle, są niezwykłe ważne - zaznaczyła.

Więcej na ten temat dowiesz się w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości