Jak sennik opisuje żmiję? Czy sen o żmijach to zawsze zły omen?

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. Amith Nag Photography / Getty Images

Od wieków symbolika żmii jest negatywna. Nic więc dziwnego, że sen o żmii od razu postrzegamy jako zły znak. Według sennika, żmija najczęściej nas ostrzega przed niebezpieczeństwem. W jaki sposób analizować sen o żmijach, by prawidłowo rozszyfrować jego przesłanie?

Żmija to jedno z tych zwierząt, które może wzbudzać strach. Kiedy widzimy ją we śnie, również możemy się przestraszyć, a rano niepewni znaczenia, wspominać szczegóły snu. Sennik tłumaczy nam, co oznacza żmija, podkreślając przy tym, że dokładna interpretacja może być zmienna, w zależności od tego, jaki był kontekst. Sen o żmijach niemal zawsze wiąże się z jakimś ukrytym znaczeniem i chociaż wspomnienie snu nie zawsze będzie przyjemne, warto się nad nim nieco głębiej zastanowić.

Więcej:

Podstawowe znaczenie snu o żmijach

Żmija według tego, co zawiera sennik niesie różne przesłania. Powinniśmy sobie przypomnieć okoliczności, w jakich ją zobaczyliśmy, wygląd, zachowanie. Nie możemy zapominać o tym, że zwierzętom tym od wieków przypisuje się takie przymioty, jak przebiegłość, fałsz, zapowiedź kłopotów. Sen , w którym jest żmija ma z powszechnymi skojarzeniami wiele wspólnego. Najczęściej jest interpretowany jako zwiastun niebezpieczeństwa i klęski. Co jeszcze należy wiedzieć?

Widzieć żmiję – sennik

Sennik mówi, że żmija , podobnie jak inny wąż , który jest jedynie widziany, staje się dla nas przestrogą przed ludźmi, chcącymi nam zaszkodzić. Mając taki sen, należy zastanowić się, kto z naszego otoczenia może mieć wobec nas nieczyste zamiary. Sennik podkreśla, że żmije i węże każą zachować dystans i ostrożność, ale jednocześnie nie dać się sprowokować.

Sennik. Ukąszenie żmii

Zdaniem sennika już samo to, że żmiję widzimy nie napawa optymizmem. Kiedy w naszym śnie dochodzi do ukąszenia, przekaz jest równie negatywny. Jest to zapowiedź porażki, a im bardziej będziemy walczyć ze zwierzęciem, by nas nie ukąsiło, tym droga do przykrego finału będzie dłuższa. Sennik rozróżnia sen, w którym żmija ma ukąsić inną osobę, co oznacza, że ktoś dla nas ważny będzie potrzebował naszej pomocy i trzeba go ostrzec.

Sen o złapaniu żmii

Sen o żmijach nie zawsze musi oznaczać coś złego. Są motywy senne, wiążące się dla nas z pozytywnymi przesłaniami. Jak czytamy w senniku, żmija , która zostanie przez nas złapana symbolizuje rozwiązanie trudnego problemu, który nas od dawna męczył. Natomiast sen o żmii, gdzie zwierzę jest przez nas zabijane, niesie przesłanie o pokonanych wrogach. Sen ten będzie oznaczał, że fałszywe osoby zniknęły z naszego życia i już nie będą nam szkodziły.

Zobacz także: Sen o kobiecie – zwiastun pomyślności czy ostrzeżenie?

Znaczenie koloru żmii w senniku

Na podstawie zawartych w senniku interpretacji widać, że żmija ma inne znaczenie w zależności od tego, jak wygląda i w jakim jest kolorze. Sennik mówi, że żmija zygzakowata jest przestrogą, byśmy swoje życiowe decyzje podejmowali samodzielnie, a nie kierowali się udzielonymi nam wskazówkami. W tym samym senniku przeczytamy, że żmija czarna oznacza, że nie poddajemy się mimo przeciwności, a czerwona symbolizuje pomyślność.

Co we śnie robi żmija?

Analizując swój sen, warto zwrócić uwagę, gdzie widzimy zwierzę. Sennik podaje, że żmija obecna w domu zwiastuje, że nas lub członków najbliższej rodziny czeka zdarzenie losowe lub poważna choroba. Jeśli widzimy ją w wodzie, to znak, że przed nami zmartwienia. Z kolei, kiedy jest widziana zakopana w piasku, dostajemy przestrogę, że musimy uważać na podstępnych ludzi. Sen o żmijach może również dotyczyć tego, że obserwujemy zwierzę za szybą. Ten motyw stanowi symbol zazdrosnych ludzi, którzy nie zdołali nam wyrządzić krzywdy.

Warto zwrócić uwagę na zachowanie zwierząt ukazujących się w snach. Jak czytamy w senniku, uciekająca żmija to znak, że ktoś, kto nas zdradził zostanie ukarany, a żmija pożerająca inne zwierzę wróży, że przed nami otworzą się zupełnie nowe perspektywy. Kiedy nas w śnie ugryzła, dostajemy przestrogę o fałszywych przyjaciołach czekających na nasze potknięcie. A jeśli pełznie, zbliża się do nas niepewny los.

Żmija w innych sennikach

Symbolika żmii jest mocna w wierzeniach wielu kultur, toteż w innych sennikach także znajdziemy interpretację snów z udziałem tego zwierzęcia. W senniku arabskim widzieć żmiję oznacza mieć wokół siebie ludzi o złych intencjach. Kiedy jesteśmy przez nią ukąszeni, jest to znak, że padniemy ofiarą naszych nieprzyjaciół. Podobne znaczenie jest w senniku indyjskim, gdzie żmija jest przestrogą przed wygraną przeciwnika. Według indyjskich interpretacji, sny o żmijach mogą też symbolizować kłopoty w związku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dostajemy przestrogę przed nadmierną zaborczością i zazdrością. Często podczas analizy snów kierujemy się tym, co mówi sennik mistyczny. W tym senniku czytamy, że ukąszenie żmii odzwierciedla naszą troskę o przyjaciół i obecność zazdrosnych ludzi.

Autor: Adrian Adamczyk