Sen o zielonej trawie - co motyw trawy oznacza w senniku? Pozytywne i negatywne interpretacje

Sen o zielonej trawie - co motyw trawy oznacza w senniku? Pozytywne i negatywne interpretacje
Źródło: Dzień Dobry TVN
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło?
Co oznaczają nasze sny?
Co oznaczają nasze sny?
Świadomy sen
Świadomy sen
Sennik dla dzieci
Sennik dla dzieci
Trawa jest symbolem występującym w snach, których interpretacja, zgodnie z sennikiem, zależy od wielu okoliczności i kontekstów. Sen o bujnej trawie zwiastuje powodzenie w życiu i w finansach, jednak zupełnie inne znaczenie przewiduje sennik dla trawy suchej i jałowej.

Zielona trawa, leżenie na niej lub delikatne spacerowanie, to jednoznacznie pozytywne motywy senne. Zdaniem sennika bujna trawa jest wyrazem nadziei, zwiastującym dobre zmiany w życiu śniącego. Dreptanie po suchej, zwiędłej trawie może z kolei sugerować liczne problemy, motyw podlewania trawy zdaniem sennika oznacza zaś opiekę nad innymi.

Sennik: trawa – co może oznaczać? Interpretacje pozytywne

Bujna, zielona trawa we śnie zgodnie z sennikiem jest symbolem wzrostu, dalszego rozwoju i przezwyciężania nieproduktywności. Może być oznaką szczęścia zarówno na płaszczyźnie życia zawodowego, jak i w relacjach międzyludzkich.

Starsze i bardziej tradycyjne senniki interpretują zieloną trawę jako symbol życia. Może ona zwiastować dalsze powodzenie, dobre zdrowie własne lub najbliższych osób. Niekiedy oznacza poczęcie nowego życia lub udany poród. Co więcej, trawa w senniku bywa również oznaką porządku i dobrej organizacji. Może być potwierdzeniem realizowania założonych priorytetów i zadań bądź zwiastować zbliżającą się poprawę na tej płaszczyźnie.

Bujna, zielona trawa to także szeroko rozumiany zwiastun nadziei, który dotyczy różnych rzeczy, w zależności od tego, jakie ma się cele i marzenia. Soczysta, niekiedy zwieńczona kroplami rosy, zielona trawa jest symbolem szczęśliwego i długiego życia. Według sennika oznacza także dobre samopoczucie i zbliżający się dobrobyt.

Podlewanie i strzyżenie trawy we śnie

Do bardziej szczegółowych interpretacji pozytywnych należą sny, w których trawę pieczołowicie się strzyże lub kosi. Motyw koszenia trawy według sennika symbolizuje dbałość o detale i sumienność w wykonywaniu obowiązków. Co za tym idzie, sen o koszeniu trawy jest de facto zwiastunem poprawy w organizacji i w wypełnianiu codziennych obowiązków.

Interesującym motywem staje się podlewanie trawy. Sennik interpretuje taką wizję jako symbol troszczenia się o potrzeby własne i innych osób. Jeżeli dotychczas uchodziło się za osobę egoistyczną lub po prostu nie dbało się w praktyce tak bardzo o bliskie osoby, jak się zamierzało, to pojawienie się takiej wizji w trakcie snu może zwiastować przełamanie dotychczasowego impasu i zmianę na lepsze.

Z kolei sadzenie trawy we śnie to zdaniem sennika oznaka zbliżającej się dobrej passy w interesach lub w pracy zawodowej. Prowadząc działalność gospodarczą lub zajmując się inwestycjami, można liczyć na rychłe zbliżającą się poprawę sytuacji finansowej.

Negatywne znaczenia symbolu trawy w senniku

Interpretacja snu, w którym widzi się trawę, zależy od kontekstu i poszczególnych interakcji. Przykładowo chodzenie we śnie po trawie w taki sposób, że ulega ona spłaszczeniu, może zwiastować rychłą kłótnię ze znajomymi, przyjaciółmi lub rodziną, albo co najmniej obniżenie dobrego humoru.

O ile motyw strzyżenia trawy ma bardzo pozytywne znaczenie, o tyle już grabieniu jej przypisuje się wyraźnie negatywną interpretację. Sen o grabieniu trawy może być zwiastunem zbliżających się problemów. Podobnie obraz zamarzniętej lub oszronionej trawy według sennika oznacza kłopoty, ale w tym wypadku na płaszczyźnie interpersonalnej. Sen taki może symbolizować między innymi trudności w komunikowaniu się z innymi osobami. Z drugiej strony należy zwrócić uwagę na to, że interpretacje senników różnią się między sobą. Niektóre z nich motywowi grabienia trawy przypisują zgoła inne znaczenie – taka wizja ich zdaniem jest wyrazem ostrzeżenia przed zbliżającą się próbą oszustwa lub rabunkiem.

Pozostałe znaczenia snu z trawą

Sen o wysokiej trawie, często sięgającej nawet do kolan, również może być rodzajem ostrzeżenia. Bywa przypomnieniem dla śniącego, aby nie wplątywał się w nierealne do zrealizowania pomysły – zarówno na płaszczyźnie życia zawodowego, jak i prywatnego. Wystąpienie takiego snu oznacza, że warto poświęcić więcej czasu na uporządkowanie życia i bieżących wyzwań.

Motyw jedzenia trawy według sennika uświadamia śniącemu, że w swoim życiu zachowuje się w sposób nieodpowiedzialny, nieraz ośmieszający. Popularną wersją snu jest leżenie na zielonej trawie. Znaczenie takiej wizji jest jednoznacznie pozytywne. Zwiastuje ona spokój, dobrobyt i możliwość poznania nowych, interesujących osób. Piknik na trawie w gronie znajomych może oznaczać, że jest się wewnętrznie zadowolonym z dotychczasowego życia towarzyskiego. Taki sen można interpretować również jako silne poczucie bezpieczeństwa.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Silvia Otte/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości