Sen o wszach? Lepiej się obudzić

wszy
LoPeix/Getty Images
Wszy na dziecięcych głowach to problem, który często pojawia się w szkołach i przedszkolach. Rodzice wiedzą o tym najlepiej. Na szczęście można sobie z tym łatwo poradzić. Co jednak myśleć o tym, że często śnią się nam wszy?

To nieprawda, że wszy pojawiają się wyłącznie u osób zaniedbanych. Mimo rozwoju medycyny i stosowania najlepszych środków przeciw pasożytom ciągle powracają. Szczególnie u dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Widok wszy na głowie nie jest miły, a sen o wszach we włosach także nie będzie oznaczał nic sympatycznego. Co mówi sennik o wszach we włosach?

Wszy na głowie według sennika

Odrażające i wstrętne – takie są pasożyty żerujące na głowach. Wszy we włosach sennik interpretuje dokładnie w ten sam sposób. Symbolizują stratę, coś niedobrego, negatywne emocje. Niekoniecznie muszą to być zjawiska już znane osobie śniącej. Snom o wszach przypisuje się bowiem prorocze funkcje. Mają zapowiadać nadchodzące emocje lub zdarzenia. Jakie interpretacje podaje sennik dla snu o wszach na głowie? Chociażby stres, który towarzyszy wielu z nas w tak szybkich i nerwowych czasach, w jakich przyszło nam żyć. Sen o wszach na głowie może zapowiadać kumulację stresu w życiu osoby śniącej, a także nawarstwianie się problemów osobistych i zawodowych. Takich, których skutkiem jest chęć wyłączenia się z życia społecznego. Gdy śnią się wszy, może to również sugerować, że na osobie śniącej pasożytuje grupa niechętnych jej osób. Wykorzystuje ją, zapewniając o swoich dobrych intencjach.

Znaczenie snów o wszach – co jeszcze warto wiedzieć?

Nierozwiązane sprawy, które nawarstwiają się i powodują namnażające się problemy, to kolejna z możliwych interpretacji snu o wszach we włosach. Możemy zatem mówić o poważnych problemach natury emocjonalnej, których odzwierciedleniem są nieprzyjemne sny. Chodzi o dręczące, głębokie poczucie winy powstałe na skutek tragicznych wydarzeń, których osoba śniąca była przyczyną. Nawet mniej intensywne emocje mogą skutkować niespokojnym snem, w którym pojawiają się wszy. Wystarczy niewielki błąd popełniony wobec najbliższej osoby, pomyłka, która zdarzyła się w pracy czy niegroźny wypadek. Osoby podatne na stres mogą bardzo przeżywać te sytuacje, co często odzwierciedlają sny.

Sen o wszach: nie tylko problemy

Istnieją również interpretacje snów o wszach, które nie są tak jednoznacznie negatywne, jak powyższe. Według sennika wszy u kogoś mogą oznaczać rozwój interesów, który czeka osobę śniącą. Jeszcze lepiej zobaczyć we śnie wszy we włosach u siebie. Sennik mówi, że takie marzenia mogą być zapowiedzią rychłego bogactwa u śniącego. Jeśli zaś śnią się pasożyty żerujące na zwierzętach, może to sugerować głód i stratę. Dlatego lepiej potraktować taki sen poważnie i zastanowić się, co robimy źle. Niestety, zobaczenie wesz w śnie można odczytać również jako obawę o zdrowie, które szwankuje coraz częściej. W takim wypadku najlepiej udać się do lekarza i porozmawiać o problemach. Wówczas natarczywe sny o wszach powinny minąć.

A czy da się takie sny odczytywać bardziej optymistycznie? Owszem. Sen o wszach i gnidach może również oznaczać siły do przezwyciężenia problemów dręczących śniącego w życiu realnym. Nie musi to być równoznaczne z pokonaniem kłopotów finansowych. Sen o wszach sugeruje raczej wyjście obronną ręką z męczącego konfliktu lub pokonanie poważnej choroby. Tego rodzaju sen może przebiegać bardzo gwałtownie, nawet przedstawiać walkę z gromadą wszy i gnid, które osoba śniąca rozgniata, co stanowi symbol pozbywania się zagrożeń w życiu realnym.

Znaczenie snu o wszach można tłumaczyć też jako prorocze ostrzeżenie przed popełnieniem czynu, który nie do końca jest zgodny z naszym charakterem i sumieniem. Jaka ma być skala tego wykroczenia, sugeruje liczba i wielkość pasożytów, które widzi osoba śniąca. Znaczenie ma także miejsce ich występowania oraz działania, jakie podejmuje wobec wszy śniący. Uważajmy jednak na sen, w którym pasożyty są zabijane. Może on bowiem zwiastować śmierć osoby śniącej lub kogoś z jej bliskich.

Wszy mutanty i inne interpretacje

Według sennika w marzeniach sennych mogą pojawiać się insekty wielkości tych, które w literaturze prezentował William S. Burroughs. Chodzi o ogromne, ożywione i na poły inteligentne stwory. Te ponadnaturalne pasożyty wcale nie muszą oznaczać zagrożenia dla życia osoby, której się śnią, wręcz przeciwnie. Mogą mówić o przyszłych bogactwach, zwiastować wielką wygraną w loterii czy nagły awans i związany z nim sukces finansowy. Zgodnie z innym odczytaniem, sennik sugeruje, że plaga wszy pojawiająca się we śnie to sygnał, że tuż przed osobą śniącą otwiera się morze możliwości związane z nagłym sukcesem w pracy (może to być np. przeniesienie do lepszej lokalizacji).

Zobacz także:

Sen o gęsiach – jak należy go interpretować?

Sennik – ciemność, ciemna noc, niebo. Co oznaczają takie sny?

"Przyśniła mi się krew!" Co może oznaczać krew z nosa lub wypadające zęby?

Autor: Adrianna Kowalczyk

podziel się:
Tagi:

Pozostałe wiadomości