Horoskop

Co w senniku oznacza królik?

Horoskop

Aktualizacja:
Królik

Królik kojarzy się z miękkością i niezwykłym urokiem. Zwierzątko to, pojawiając się w snach, może jednak zwiastować zarówno szczęście i spełnienie, jak i smutek. W sennikach królik często oznacza także problemy w sferze uczuciowej i życiowe rozterki.

Interpretacja snu, w którym pojawia się to sympatyczne zwierzątko, powinna zawierać pewną dozę sceptycyzmu. Warto jednak przeanalizować taką fantazję i wyciągnąć wnioski. Dokonując tego, należy zwrócić uwagę na szczegóły, jakie się w owym śnie pojawiają. Co innego bowiem w senniku oznacza królik uciekający, a co innego uwięziony w klatce czy nawet martwy.

Sennik: królik – symbolika

W sennikach królik często jest określany jako symbol płodności. Jeśli przyśni się on mężatce, może to oznaczać, że w najbliższym czasie zajdzie ona w ciążę. Może również wskazywać na podświadomą potrzebę większej bliskości i czułości ze strony ukochanej osoby. Zupełnie przeciwną symbolikę ma sen o uciekaniu przed tym zwierzęciem. Oznacza bowiem lęk przed stworzeniem intymnej relacji. Natomiast w przypadku mężczyzn zobaczenie królika we śnie może być wyrazem ich dużych potrzeb w sferze seksualnej. Dobrą wróżbą dla singli jest z kolei sen o schwytaniu królika. Wskazuje on bowiem, że w niedalekiej przyszłości na ich drodze stanie jakaś wyjątkowa osoba, z którą znajomość może przerodzić się w głębszą relację. Co ciekawe, będzie to najprawdopodobniej młodszy partner.

Jeśli sen ukazuje królika jedzącego z ręki, może to oznaczać nawiązanie kontaktu z archetypową częścią osobowości. Taka fantazja wskazuje na oswojenie pewnych instynktów i podążanie w kierunku dalszego rozwoju. W innej sennikowej interpretacji może też oznaczać nadchodzący sukces w pracy lub udane małżeństwo.

Natomiast stado królików to według sennika przepowiednia nowych, niezwykle przyjemnych obowiązków. Jeśli śni się ono kobiecie, oznacza to, że może ona spodziewać się dziecka. W innym znaczeniu jest zapowiedzią zmian, np. nowej pracy czy kolejnego etapu rozwoju osobistego. Sen o bawiących się królikach może z kolei uosabiać dumę ze swego potomstwa. Natomiast jedzenie mięsa z tego zwierzęcia zwiastuje udane małżeństwo lub dobre zdrowie.

Niezbyt pomyślną wróżbą jest zabijanie królika we śnie, ponieważ może przepowiadać nie tylko kłótnie w związku, ale też kłopoty finansowe lub nawet oszustwo. Warto więc mieć się na baczności i zachować szczególną ostrożność, podejmując jakieś ważne decyzje. Co ciekawe, niektóre interpretacje snów podają, że fantazje o zwierzętach futerkowych często oznaczają przypływ gotówki. Ponoć jej ilość zależy od rozmiarów zwierzęcia. W przypadku królika nie będą to zatem zbyt duże kwoty.

Według sennika martwy królik personifikuje niespełnioną miłość lub taką, która nie ma szans, aby przetrwać. Osoby będące w związkach powinny więc poważniej zastanowić się nad tego rodzaju obrazem widzianym w marzeniach sennych, zwłaszcza gdy pojawia się on regularnie. Dobrą wróżbą jest fantazja o prowadzeniu hodowli królików. Może to wskazywać na długie, piękne życie i doczekanie sędziwych lat w zdrowiu. Ci, którym śnią się skaczące króliki, mają prawdziwe szczęście. Prawdopodobnie odniosą jakiś sukces lub urzeczywistnią marzenia. Negatywny wydźwięk mają natomiast sny, w których króliki są przerażające. Taka fantazja jest wyrazem lęków i obaw w życiu rzeczywistym. Warto więc zastanowić się nad kontekstem całego snu i detalami, jakie się w nim zauważyło. Podobną symbolikę mają sny o króliczych norach. Sugerują one pewną tajemnicę. Mogą więc uosabiać ludzi, którzy w ukryciu działają na niekorzyść śniącego. W kontekście relacji z innymi uciekający królik może oznaczać brak zaufania ze strony znajomych. Jeśli natomiast jest się przez niego ugryzionym lub zadrapanym, należy zwrócić uwagę na relacje z otoczeniem, bo ktoś może chcieć wyrządzić krzywdę.

Sennik: królik biały, czarny, szary lub brązowy

W sennikach związana z królikiem symbolika bardzo często jest uzależniona od… koloru futerka! Okazuje się, że jego barwa może przynosić zupełnie odmienne wróżby – złe lub dobre. W sennikach czarny królik często symbolizuje smutek, a nawet żałobę. W innym znaczeniu może on także uosabiać wrogów, którzy czekają na czyjeś potknięcia. Może również zapowiadać niepowodzenia.

Z kolei biały królik jest proroctwem małżeńskiego szczęścia zwieńczonego gromadką potomstwa, natomiast dla osób samotnych stanowi wróżbę nadchodzącej miłości. Nie powinny się niepokoić również ci, którzy śnią o królikach o szarym ubarwieniu. Są one bowiem symbolem dobrych zmian w sferze uczuciowej. Negatywną wróżbę niesie jedynie sen o króliku brązowym. Taka fantazja może zwiastować nie tylko zdradę, ale także nieporozumienia, a nawet oszustwa w związku.

Według senników króliki w klatce oznaczają nieśmiałość i tworzenie barier przed otoczeniem. To symbol bojaźliwej strony osobowości i braku pewności siebie w kontaktach towarzyskich. W innej interpretacji taki sen może także oznaczać drobne kłamstwa, do których można się posunąć.

Zobacz także:

Co oznacza w senniku anioł? Czy to dobra wróżba?

Co oznacza w senniku księżyc w pełni i jak odczytywać taki sen?

Co oznacza w senniku prezent? Na co wskazuje taki obraz?

Zobacz wideo: Co pić, żeby się wyspać? Porady Agnieszki Cegielskiej

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości