Tajemnicze karty tarota. "Naprawdę dobrze mówią i dzielą świat"

Autor:
Agnieszka
Mrozińska
Pozytywny tarot
Pozytywny tarot Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Wróżenie z kart tarota jest obecne w kulturze od wieków. Jak twierdzą niektórzy, pomaga podjąć nawet najtrudniejsze decyzje. O co tak naprawdę chodzi w tarocie i co oznaczają jego karty? Jak odczytywać znajdujące się na nich ilustracje? W Dzień Dobry TVN tarocistka i filozofka Anna Czarnacka pokazała, jak odpowiednio obchodzić się z tarotem.

Tarot - tylko dla wtajemniczonych?

Wiele osób uważa, że dzięki tarotowi poznało odpowiedzi na dręczące pytania. Ich zdaniem karty pomagają im także interpretować świat - nie tylko ten zewnętrzny, lecz również ten wewnętrzny. Jego geneza jest jednak bardzo skomplikowana. - W pewnym momencie pojawiły się takie hipotezy, że tarot przyszedł do nas ze starożytnego Egiptu, że tak naprawdę ma coś wspólnego z hieroglifami, że to taka wiedza kapłańska, specjalna, wymaga wielkich wtajemniczeń. Inni mówią, że przywędrował do Europy razem z romskimi plemionami z Indii - wskazała Anna.

Talie tarota mogą się od siebie różnić, ale figury są wspólne. - Każda z nich jest symboliczna. Ma wiele różnych znaczeń, które się wokół niej ogniskują - powiedziała ekspertka. Przykładowo karta Pięć Pucharów mówi o tym, że życie emocjonalne warto zacząć porządkować, a Rycerz Mieczy symbolizuje pochopne decyzje i przywiązanie do zaszczytów.

"Filozofia" tarota

Anna Czarnacka z wykształcenia jest filozofką. Jej zdaniem, tarot nie odbiega od tego, z czym spotkała się na uczelni. - Na studiach filozoficznych, jak się przechodzi przez kolejne systemy filozoficzne - one zawsze są takie ciekawe. Każdy jest inny, opowiada o świecie w inny sposób. Tarot jest po prostu jednym z takich systemów, gdzie po prostu jest więcej obrazków - powiedziała.

- Siła symbolu. One są naprawdę piękne. Naprawdę dobrze mówią i dzielą świat dokładnie tak samo, jak każdy inny system filozoficzny. Dzielą świat na kawałki, żeby sprawić, że staje się on zrozumiały - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Agnieszka Mrozińska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski / East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości