Horoskop

Horoskop tygodniowy. Czeka nas przyjemny tydzień, to dobry moment na naukę

Horoskop

Aktualizacja:
Autor:
Astrolog
Merkurja
Ilustracja gwiazd

Jaki jest horoskop na nadchodzący tydzień 15-21 sierpnia 2022 roku? W ciągu najbliższych dni Słońce nadal rezyduje w znaku Lwa. Księżyc na nocnym niebie będzie jeszcze dość wyraźnie widoczny, ale jego tarcza zaczyna się kurczyć. Przed nami nieco sympatyczniejsze i lżejsze układy, które powinny mocno umilić ten tydzień. 

We wtorek (16.08) Merkury znajdzie się w trygonie z Uranem, co sprawi, że poczujemy się lżejsi, bardziej lotni intelektualnie i zechcemy się dokształcać, zatem wykażemy zainteresowanie szkoleniami i studiami. W czwartek (18.08) w doskonałym, dobroczynnym trygonie ustawi się Wenus i Jowisz, które stworzą atmosferę dla dobrego biznesu, transakcji, podpisywania umów, ale i podróży. W sobotę (20.08) Mars zostawi za plecami znak Byka, aby przesunąć się do znaku Bliźniąt dzięki czemu staniemy się bardziej mobilni i elastyczni.

Najtrudniejszym dniem nadchodzącego tygodnia jest niedziela (21.08) kiedy Merkury znajdzie się w opozycji z Neptunem. Kolejny raz możemy mieć do czynienia z kłopotami ze strony wody. Mogą pojawiać się różnego rodzaju dezinformacje oraz trudności w przemieszczaniu się, zmiany rozkładów jazdy lub zwiększona ilość wypadków.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/13

Horoskop tygodniowy 15-21 sierpnia dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop tygodniowy - Baran

Ten tydzień jawi się jako zdecydowanie korzystniejszy. Planety będą ci sprzyjać i pomagać w realizacji twoich zadań i projektów. Możesz wciągnąć się w wir pracoholizmu, co nie będzie takie złe, ponieważ doskonałe położenie Wenus w stosunku do przebywającego w twoim znaku Jowisza (18.08) może zdziałać cuda. Coś stanie się dla ciebie osiągalne, coś o czym marzyłeś będzie na wyciągnięcie ręki. Dlatego warto pochylić się nad swoją karierą i kuć żelazo póki gorące. Nie będzie to w żaden sposób kolidować z twoimi planami urlopowymi! Dasz radę pociągnąć jeden i drugi temat. Będziesz mieć tyle energii, że wszystko w tym tygodniu jest możliwe.

Horoskop tygodniowy - Byk

Mars opuszcza w tym tygodniu twój znak zodiaku (20.08) co wbrew pozorom jest dla ciebie doskonałą wiadomością. Jesteś już zmęczony tymi wysokimi obrotami, na których musiałeś ostatnio funkcjonować i z wielką ulgą przyjmiesz stonowanie tempa działania. Staniesz się spokojniejszy, bardziej wyluzowany i życzliwszy, zarówno dla siebie, jak i dla innych ludzi. Świetnie podziała na ciebie również trygon pomiędzy Merkurym a Uranem (16.08), dzięki któremu porozumiesz się wreszcie z osobą, z którą miałeś jakieś zatargi. W tym tygodniu możesz zapisać się na jakieś szkolenia, odwiedzić bliską rodzinę lub sąsiadów, pomyśleć o swoim zdrowiu, uporządkować szafki w spiżarni. To dobry, konstruktywny tydzień wypełniony drobnymi, ale ważnymi czynnościami.

Horoskop tygodniowy - Bliźnięta

Przed tobą trzy doskonałe układy i jeden dość trudny. Zacznijmy od dobrych wiadomości. Trygon twojego patrona Merkurego i Urana (16.08) sprawi, że na moment zaczniesz myśleć jak geniusz (ups!), na ten moment bardziej niż zwykle jak geniusz. Możesz znaleźć idealne wyjście z sytuacji, napisać jakiś rewelacyjny tekst, podanie, CV. W czwartek (18.08) otrzymasz zaskakująco dobre wieści, które mogą przynieść jakąś podwyżkę w pakiecie lub inne korzyści. W sobotę (20.08) do twojego znaku wkracza Mars, który pobędzie w nim długie miesiące, dlatego możesz odczuć, że przybywa ci energii, a życiowe akumulatory zaczną się ładować, grunt to dobrze ten wpływ wykorzystać. Teraz gorsze informacje. W niedzielę (21.08) Merkury znajdzie się w opozycji z Neptunem, możesz poczuć się rozproszony działać chaotycznie, być zapominalski i niedbały.

Horoskop tygodniowy - Rak

W ciągu najbliższych dni możesz mieć poczucie, że rodzina wisi na tobie i nie daje ci spokoju. Trzeba wybrać płytki, zadzwonić po hydraulika, załatwić wizytę u lekarza specjalisty. Kto jest od tego, jeśli nie ty? No właśnie kto? Zadaj sobie pytanie, czy musisz wszystkim organizować sprawy życia codziennego? Układ na niebie zachęca cię również do tego, aby pomyśleć o swoich zawodowych kompetencjach. Może czas wybrać się na jakieś dodatkowe szkolenie? Zrobić jakiś certyfikat? Niech osoby w twoim otoczeniu robią co uznają za stosowne, a ty zajmij się sobą. Oczywiście będą protesty, szczególnie w czwartek.

Horoskop tygodniowy - Lew

Niebo ma dla ciebie ciąg dalszy opowieści o miłości, sukcesie i podbojach sercowych. Przebywająca w twoim znaku Wenus utworzy trygon z Jowiszem (18.08). Może jakieś małe, letnie zauroczenie? Może jakieś fantastyczne urlopowe chwile? Mała wygrana? Czemu nie! W ciągu najbliższych dni będziesz robić towarzyską furorę. Twoja niezależność i chęć decydowania samemu o sobie, jeszcze wzrośnie Lwie. W tym tygodniu rządzisz, czym bądź: rodziną, współpracownikami, ruchem drogowym na ulicach, którymi się przemieszczasz. Po wkroczeniu Marsa do kompatybilnego z tobą znaku Bliźniąt (20.08) jakaś dolegliwość fizyczna ustąpi.

Horoskop tygodniowy - Panna

Powinnaś już powoli myśleć o sprawach zawodowych, formalnych i urzędowych. Trygon Merkurego i Urana (16.08) przyniesie ci zaproszenia na ważne spotkania. Zyskasz nowe możliwości, nowych sojuszników lub współpracowników. Jeśli tylko zechcesz możesz podjąć się bycia liderem jakiegoś projektu. Świetnie sprawdzisz się w roli szefa. Nie bój się odpowiedzialności, ponieważ mentalnie udźwigniesz te dodatkowe obowiązki. Pod koniec tygodnia mogą pojawić się jakieś wątpliwości i utrudnienia. Twoje ciało w weekend może się przeciążyć. Opozycja Merkurego i Neptuna (21.08) sprawi, że będziesz osłabiona. W szczególności uważaj na pęcherz i nerki.

Horoskop tygodniowy - Waga

To będzie rewelacyjny tydzień. Trygon pomiędzy Wenus i Jowiszem (18.08) wniesie w twoje życie więcej radości, kreatywności i optymizmu. Będziesz w swoim żywiole, ponieważ pojawi się wiele zaproszeń i życie towarzyskie zacznie kwitnąć. Najbliższe dni sprzyjają twojej zabawie i cieszeniu się życiem. Docenisz znajomych i przyjaciół, a oni ciebie. Wszystko powinno toczyć się lekko, gładko i przyjemnie. Uważaj jedynie w niedzielę. Powrót z wycieczki lub urlopu może być obarczony jakimiś niespodziankami, bądź utrudnieniami technicznymi.

Horoskop tygodniowy - Skorpion

Gdy inni korzystają jeszcze z uroków lata, ty będziesz musiał powoli zabierać się za to, co należy do zakresu twoich obowiązków. Pod wpływem trygonu Merkurego i Urana (16.08) zaczniesz rozwiązywać jakieś zagadki i tropić sekrety. Poczujesz, że wiele spraw zależy od ciebie. Ktoś w twoim otoczeniu może prowadzić jakąś podwójną grę i postanowisz rozprawić się z tym raz na zawsze. Jest spora szansa, że ci się uda, ponieważ w ciągu najbliższych dni będziesz wyjątkowo przenikliwy. W drugiej połowie tygodnia możesz narzekać bardziej niż zwykle na to, że nie masz odpowiednich środków finansowych, aby zrealizować swoje pragnienia i plany. No cóż, z czegoś trzeba zrezygnować, aby cieszyć się czymś innym.

Horoskop tygodniowy - Strzelec

W to ci graj! Wenus i patronujący ci Jowisz utworzą korzystny trygon w twoim, ognistym żywiole. Poniesie cię wyobraźnia i energia. Zapowiesz wszystkim w otoczeniu, że od tej chwili nie ma dla ciebie spraw nierealnych, czy też niemożliwych do załatwienia. Będziesz działać na dużą skalę. Połasisz się na jakiś karkołomny pomysł i… z powodzeniem go zrealizujesz, chociaż nikt nie dawał ci szans powodzenia. Warto w tym tygodniu inwestować, szukać okazji na duże zakupy a nawet grać na giełdzie bądź loterii. Samotne Strzelce mają możliwość trafić na imprezę, gdzie wpadną na osobę, o której ciężko będzie im zapomnieć… ale dlaczego zapominać? Bierz się za sprawy i łap numer telefonu. Tylko w niedzielę ból głowy może dać znać, że przesadziłeś z atrakcjami w tym tygodniu.

Horoskop tygodniowy - Koziorożec

W tym tygodniu przyszła pora, aby przyjrzeć się jakości twojego związku. Ktoś w twoim otoczeniu będzie skarżyć się, że mówisz tylko o pracy lub obowiązkach i… ma rację! Jeśli chcesz załagodzić sytuację i uniknąć szykującego się kryzysu, trzeba poświęcić trochę czasu najbliższym. Nawet jeśli nie masz na to specjalnie ochoty, wyjdź z drugą połówką do kina, kup bilety na koncert, zacznij myśleć o potrzebach innych. Pod koniec tygodnia mogą doskwierać ci stawy, co dziwne odezwie się obręcz barkowa i szyja. Zazwyczaj masz problemy z kolanami lub dolnym odcinkiem kręgosłupa, ale tym razem szykuj się na coś innego.

Horoskop tygodniowy - Wodnik

Merkury zaktywizuje twojego patrona Urana, co jest bardzo dobrą prognozą jeśli chodzi o twoją aktywność umysłową i intelektualną. Poczujesz się, jakby ktoś włączył ci dodatkowy procesor. Zaczniesz błyskawicznie znajdować brakujące elementy układanki, uświadomisz sobie coś niezwykle istotnego, co zmieni postać rzeczy. To dobry tydzień na korekty dokumentów, dokształcanie się, zdobywanie brakujących dyplomów lub zdawanie zaległych egzaminów. W czwartek (18.08) świat wypłaci ci jakąś nagrodę za wykonaną pracę. Może to być bon w postaci nagłych wakacji, dodatkowa kwota na konto lub jakiś rodzaj przyjemności, którymi zasypie cię druga połówka.

Horoskop tygodniowy - Ryby

Przed tobą dobry i udany początek nowego tygodnia. Trygon pomiędzy Merkurym a Uranem (16.08) wpłynie na ciebie motywująco. Zabierzesz się za zaległe lektury, przepatrzysz korespondencję, uzupełnisz braki w dokumentacji. Koniec tygodnia przyniesie zmianę aury na znacznie trudniejszą. Przejście Marsa do znaku Bliźniąt 920.08) oraz opozycja Merkurego i Neptuna (21.08) odradzają ci w weekend wszelkiego rodzaju ryzyko. Nie jest korzystne, abyś uczestniczyła Rybo w dużych zgromadzeniach, zebraniach lub eventach. Możesz mieć obniżoną koncentrację i ktoś z łatwością wykorzysta twoje rozkojarzenie.

Superksiężyc - co to za zjawisko

Superksiężyc to potoczna, astrologiczna nazwa na Księżyc w pełni, który znajduje się w syzygijnym perygeum swojej orbity, czyli najbliżej ziemi. Obserwowany z ziemi wydaje się o 14% większy i świeci nawet do 30% jaśniej. Według astrologii w tym czasie mogą następować różne znaczące, kulminacyjne momenty. Nazwa ta została wprowadzona przez amerykańskiego astrologa Richardsa Nollego. W 2022 roku ostatni superksiężyc będzie miał miejsce w sierpniu. To ostatni moment na oglądanie w tym roku naszego satelity w takim stanie.

Horoskop dzienny na niedzielę 21 sierpnia 2022 - Ryby, Rak, Baran, Byk, Lew, Skorpion, Waga, Bliźnięta, Wodnik, Koziorożec, Strzelec, Panna

Horoskop dzienny na poniedziałek 22 sierpnia 2022 - Ryby, Rak, Baran, Byk, Lew, Skorpion, Waga, Bliźnięta, Wodnik, Koziorożec, Strzelec, Panna

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Tatyana Antusenok/Getty Images

Pozostałe wiadomości