Horoskop tygodniowy. Przed nami kwadratura Słońca i Neptuna, która przyniesie sporo zmian

Aktualizacja:
Autor:
Astrolog
Merkurja
Gwiazdy

Sprawdź horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku na 12-18.12.2022 r., który przygotowała astrolog Merkurja. Słońce przebywa w ostatnim dekanacie znaku Strzelca. Dni stają się właśnie najkrótsze w roku i wszyscy możemy odczuwać większą niż zazwyczaj senność, zmęczenie i niechęć do podejmowania jakichkolwiek działań. Księżyc maleje i dąży do nowiu, który będzie mieć miejsce w kolejnym tygodniu. 

Na niebie chwilowy przestój i ostatnie dni astronomicznej zimy będą upływać w sposób dość monotonny i można powiedzieć, że w większości nawet nudny. Do najważniejszych wydarzeń tego tygodnia należy kwadratura Słońca i Neptuna (14.12), która w środę może przynieść zwrot akcji jeśli chodzi o rynek paliw lub jakieś ważne decyzje dotyczące przesyłu surowców energetycznych. W piątek (16.12) na niebie utworzy się Trzecia Kwadra Księżyca w znaku Panny, która poukłada nam plany finansowe oraz budżety aż do końca roku. Sobotni (17.12) trygon Merkurego i Urana będzie zadziwiająco przyjemny i pobudzający. Tydzień zakończymy w optymistycznych nastrojach i dobrym nastawieniu do otaczających nas ludzi i świata. Firmowe i przyjacielskie spotkania opłatkowe powinny być nad wyraz udane i przyjemne.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku na 12-18 grudnia 2022

Horoskop tygodniowy - Baran

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Nadal sprzyja ci Słońce przebywające w pokrewnym znaku Strzelca, które ożywia cię i powoduje, że masz mnóstwo ciekawych pomysłów, które chcesz zaoferować innym. Jednak już podskórnie czujesz wielką zmianę energii, która nadchodzi z powodu zbliżającego się do twojego znaku Jowisza. To ostatni tydzień, w którym ta planeta przebywa w znaku Ryb, zatem wyraźnie widzisz szykujące się nowe ścieżki i nowe potencjały. Przygotuj się do nich, tak abyś nie był zaskoczony w pierwszym tygodniu zimy. Najbliższe dni będą wiązały się z radosnym oczekiwaniem i poczuciem ekscytacji, ponieważ już niebawem wydarzy się coś fantastycznego. Uważaj w dniu Trzeciej Kwadry Księżyca w znaku Panny (16.12) ponieważ ktoś będzie chciał albo narazić cię na straty materialne, albo pożyczyć jakąś kwotę , na co nie możesz sobie pozwolić.

Horoskop tygodniowy - Byk

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Szykuje się lepszy i spokojniejszy tydzień niż ten, który odszedł. Niebo ma dla ciebie kilka wspierających wydarzeń. Trzecia Kwadra Księżyca w znaku Panny (16.12) sprzyja twoim porządkom duchowym, materialnym i energetycznym. Wyrzucisz to co zbędne, dom wypucujesz na błysk, jak również pozbędziesz się jakiś niesprzyjających kontaktów i zaprzestaniesz szkodliwych dla siebie działań. W tym tygodniu słowem przewodnim i mottem życiowym będzie dla ciebie oczyszczanie. Po wysiłku i konstruktywnej pracy przyjdzie czas na nagrodę. Sobotni (17.12) trygon znajdującego się w twoim znaku Urana i Merkurego przebywającego w znaku Koziorożca przyniesie ci jakieś przemiłe spotkania, pochwały, dobre wiadomości oraz prezenty.

Horoskop tygodniowy - Bliźnięta

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Szykuje się kolejny tydzień pełen wzmożonego wysiłku, intensywnej pracy i działania na bardzo wysokich obrotach, co zaczyna cię już wyjątkowo męczyć. Punktem krytycznym może być Trzecia Kwadra Księżyca w znaku Panny (16.12), która ci nie popuści i zmusi cię albo do wykonania kontrolnych badań, albo do skorzystania z dnia urlopu na żądanie. Nie broń się przed tym, ponieważ ilość obowiązków, które są twoim udziałem przytłacza cię i trzeba podejść do tego rozsądnie. Nie czekaj, aż twoje baterie rozładują się kompletnie, ale zrób coś, aby temu zapobiec. W weekend klimat znacznie się poprawi. Trygon pomiędzy Merkurym a Uranem podsunie ci pomysły jak pogodzić wszystkie sprawy i ześle ci kogoś do pomocy.

Horoskop tygodniowy - Rak

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Przed tobą ostatnie dni, w trakcie których Jowisz znajduje się w sprzyjającym ci znaku Ryb, zatem trzeba się uwijać jak w ukropie, aby zdążyć z pozytywnymi wpływami, które mogą przyspieszyć osiągnięcie twojego celu. Niebo sprzyja twojej pracy zawodowej. Będziesz czuć się Raczku bardziej kompetentny niż zazwyczaj i dzięki pobytowi Merkurego i Wenus w znaku Koziorożca zbierzesz owoce swojego wcześniejszego wysiłku. Sprzyjająca ci Trzecia Kwadra Księżyca w znaku Panny (16.12) postawi cię w oczach decydentów w bardzo dobrym świetle. Twoje doświadczenie będzie stawiane innym za wzór. W tym tygodniu uwolnisz się od jakiegoś bólu czy poczucia krzywdy. Szczególnie sobota (17.12) będzie dniem ulgi, wsparcia i miłego czasu w gronie osób bliskich twemu sercu.

Horoskop tygodniowy - Lew

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Z pewnością nie będzie to ani leniwy, ani urlopowy tydzień. Musisz się liczyć z nasileniem się wymagań i postawieniem przed tobą jeszcze większej ilości zadań. Obowiązki spadną ci na głowę jak tonowy głaz. Nie panikuj, wszystko da się racjonalnie zaplanować i skutecznie wykonać jeśli będziesz się trzymał postanowień. Twoja energia będzie jeszcze na wysokim poziomie z powodu pobytu Słońca w znaku Strzelca. Nie obawiaj się, dasz sobie ze wszystkim radę. Na szczęście masz dobry kontakt ze swoimi uczuciami i intuicją, więc nie ulegniesz próbom manipulowania tobą, chociaż w połowie tygodnia ktoś się mocno postara. Uważaj w piątek i sobotę, ponieważ śliska nawierzchnia może przynieść ci twarde spotkanie z gruntem.

Horoskop tygodniowy - Panna

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Przed tobą tydzień, w trakcie którego trzeba się zdobyć na odwagę i porozmawiać z kimś, z kim od kilku tygodni, albo nawet miesięcy masz jakiś konflikt. Warto wyjaśnić tą palącą kwestię i załagodzić spory przed Świętami. Będzie ku temu wyśmienita okazja, ponieważ zbliża się Trzecia Kwadra Księżyca (16.12) w twoim znaku, co świadczy o tym, że z łatwością usuniesz wszystkie zadry i ponownie otworzysz przed kimś swoje serce. Stanie się to tym łatwiej, że Wenus i Merkury przebywają w pokrewnym ci znaku Koziorożca. Weekend upłynie ci pod znakiem gałązki oliwnej, wyjaśniania sobie jakiegoś problemu, wspólnych przygotowań, zakupów, a nawet randkowania. Trygon Merkurego i Urana (17.12) ułatwi pozyskanie jakiejś kwoty jeszcze przed Świętami.

Horoskop tygodniowy - Waga

Waga (23 września - 22 października)

W ciągu najbliższych dni niewiele układów na niebie gra na twoją korzyść. Może się okazać, że spędzisz więcej czasu niż zazwyczaj w samotności. Okaże się, że nie wszyscy, na których liczyłaś są warci twojego zaufania. Wiele twoich przyjacielskich relacji nagle się ochłodzi. Ktoś może ci zarzucić, że jesteś samolubna lub egocentryczna, co w twoim przypadku jest dalekie od stanu faktycznego. Kwadratura Wenus do twojego znaku powoduje, że zachowanie kilku osób kompletnie cię zaskoczy. Trzecia Kwadra Księżyca w znaku Panny (16.12) naciska na to, abyś zainteresowała się stanem swojego zdrowia. Zrobiła sobie profilaktycznie badania, poszła na dawano odkładaną wizytę u osteopaty lub stomatologa. W weekend trochę więcej radości.

Horoskop tygodniowy - Skorpion

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Szykują się dobre dni, które przyniosą profity finansowe i pochwały w pracy bądź szkole. Wszystko uda się wykonać w odpowiednim czasie. Możesz obawiać się czy zdążysz z jakimś zleceniem, jak się okaże całkowicie niepotrzebnie, ponieważ w tym tygodniu popłyniesz ze sprzyjającym prądem. Na twoją korzyść będą działać Wenus i Merkury ze znaku Koziorożca, jak również Trzecia Kwadra Księżyca w znaku Panny (16.12). Dzięki temu znajdziesz w sobie siłę do tego, aby sprostać wymaganiom i wywiążesz się z danych obietnic, nawet lepiej niż było to zakładane. Pozytywny trygon pomiędzy Merkurym a Wenus (17.12) da ci klucz do rozwiązania jakiejś zagadki lub tajemnicy, która po wszystkim okaże się banalnie prosta.

Horoskop tygodniowy - Strzelec

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Nie możesz wiecznie ciągnąć kilku srok za ogon. Z powodu swojej – nazwijmy rzecz po imieniu, zachłanności na emocje, doświadczenia czy wyzwania będziesz chciał być w kilku miejscach naraz. Podejmiesz się zbyt dużej ilości zobowiązań, dasz słowo, którego nie sposób dotrzymać. Niestety Trzecia Kwadra Księżyca w znaku Panny (16.12) może być dla ciebie bolesną nauczką, że trzeba liczyć się z ograniczonym zasobem sił i energii. Ktoś będzie mieć do ciebie solidne pretensje i co gorsza są one uzasadnione. W tym tygodniu trzeba się liczyć z dużymi ograniczeniami. Weź pod rozwagę również zagrożenie płynące ze strony układu moczowego (14.12) kwadratura Słońca i Neptuna przestrzega cię przed tym, aby nie wychłodzić stóp na mrozie, bo zapalenie pęcherza gotowe.

Horoskop tygodniowy - Koziorożec

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

W tym tygodniu szczęście ci sprzyja i można powiedzieć, że jak zwykle czas zadziałał na twoją korzyść. Sytuacja zmienia się i to, co było przeszkodą w osiągnięciu celu, staje się pomocą. Osoby, których działanie było dla ciebie szkodliwe, czy wręcz wrogie, nagle same rezygnują lub zostają gdzieś przekierowane. Sprzyja ci nadchodząca Trzecia Kwadra Księżyca w znaku Panny (16.12), która w bezbolesny, ale silny sposób oczyszcza twoją przestrzeń z ludzi i relacji, które nie służą twojemu dobru. Możesz również poddać się jakimś głęboko działającym i korzystnym zabiegom typu detoks, post, masaż drenujący. W weekend przyjdzie czas na dobre i trafione zakupy z powodu trygonu Merkurego i Urana (17.12). Sobotnia, krótka wycieczka ucieszy cię, dobrze nastawi do życia i poprawi relacje z kimś wyjątkowo dla ciebie ważnym.

Horoskop tygodniowy - Wodnik

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Układ na niebie stawia przed tobą pewne dość trudne wyzwania. Tydzień pracy nie będzie się nad tobą litował. Trzeba poświęcić się mozolnym czynnościom i poczujesz się jak mrówka, która oddziela ziarenka piasku od ziarenek maku. Niestety takie pieczołowite i wymagające cierpliwości zadania również muszą ci się czasami trafić. Trzecia Kwadra Księżyca w znaku Panny (16.12) ma na celu nauczyć cię cierpliwości i… posłuszeństwa. Tak, wiemy, wiemy… Wodniki słuchają tylko siebie. No, ale w tym wypadku musisz nagiąć swoje zasady do tego, co życie przed tobą postawiło. W nagrodę sobotni trygon Merkurego i Urana (17.12) da ci odpocząć w sposób, który uwielbiasz, a przy okazji zafunduje ci jakiś powód do prawdziwego świętowania. W weekend strzelą korki od szampana.

Horoskop tygodniowy - Ryby

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Nadchodzące dwa układy na niebie w znacznym stopniu zmienią twoją perspektywę postrzegania twoich relacji z innymi, a przed wszystkim tego jak oceniasz swój związek. Kwadratura Słońca i twojego patrona czyli Neptuna (14.12) może odrzeć cię z pewnych wyobrażeń czy iluzji w dość szorstki, żeby nie powiedzieć brutalny sposób. Następnie Trzecia Kwadra Księżyca w znaku Panny (16.12) odbywa się w twoim sektorze partnerstwa, więc trzeba będzie z czymś się definitywnie pożegnać, zostawić za plecami pewien rozdział i pozwolić działać oczyszczającym fluidom. Potrzeba ci więcej przestrzeni i wolności, czas przewietrzyć zamknięte pomieszczenia. Niebawem Jowisz opuści twój znak zodiaku, więc jeśli teraz nie zdecydujesz się na pewne kroki bądź radykalne działania, to kiedy?

Prosty układ Tarota na 6 kart

Karty tasujemy i przekładamy, a następne wyciągamy 5 kart. Z nich tworzymy łuk. Szóstą wyciągniętą kartę kładziemy pod nim. Karty układamy w pozycji otwartej - jedynie ostatnią zostawiamy zakrytą. To dobry rozkład do pytań o finanse, uczucia, zdrowie, ale także przyszłość, przeszłość i teraźniejszość. Odczytujemy je po kolei i tworzą spójną odpowiedź. Ostatnia z kart (szósta), ułożona pod łukiem jest najważniejszą ze wskazówek i odkrywa się ją na koniec, jeśli odpowiedź nie jest wystarczająca z 5 wcześniejszych kart.

Horoskop dzienny na poniedziałek 12 grudnia 2022

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/Xuanyu Han

Pozostałe wiadomości