Czym jest woda Litha
Woda Litha to nic innego jak woda, która zbierana jest w dniu magicznym Litha. Konkretnie święto to przypada na dzień przesilenia letniego, które w 2024 roku przypada w czwartek, 20 czerwca.
Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo
Astrologia i ezoteryka
Święto Litha to nic innego jak Sabat Litha, czyli czas świętowania zwycięstwa światła nad ciemnością, a także początek astronomicznego lata. Kojarzony jest przede wszystkim z żywiołem wody, stąd też rytuał zbierania jej.
Do czego wykorzystywać wodę Litha?
Zbierana woda wykorzystywana jest przede wszystkim w rytuałach oczyszczania: samego siebie, amuletów, świec, a nawet może być wykorzystywana do oczyszczania pomieszczeń. Ponadto nadaje ona szczególnej mocy naszym astrologicznym przyrządom i narzędziom.
W święto Litha można odprawiać różne rytuały, które mają zapewnić nam właśnie oczyszczenie, ale także uzdrowienie, pomyślność, a także powodzenie w miłości. Stąd też woda Litha może być wykorzystywana przy tego typu rytuałach przez kolejny rok. Może być szczególnie istotna przy rytuałach podczas przesilenia zimowego.
Kiedy zbierać wodę Litha?
Wodę Litha zbieramy oczywiście w dniu przesilenia letniego. Najlepiej, aby była to tzw. deszczówka, której najbliżej do słońca, głównego emblematu święta. Może to jednak być też woda ze studni, jeziora, a nawet rzeki. Wodę zbieramy do specjalnej buteleczki, oczyszczonej dymem szałwiowym.
Podczas jej zbierania powtarzajmy mantrę: Woda nas oczyszcza. Woda nas uspokaja. Woda nas wypełnia. Niech będzie błogosławiona.
Kąpiel Litha
Ciekawym sposobem na wykorzystanie oczyszczającej mocy wody jest wzięcie kąpieli w dniu przesilenia letniego, a więc święcie Litha. Oczywiście nie chodzi o zwykłą kąpiel, a taką, która wykonana zostanie w naturalnym zbiorniku wodnym. W miarę możliwości warto wziąć "prysznic", kiedy będzie padał deszcz 20 czerwca. Można to także zrobić podobnie jak przy zbieraniu wody - w naturalnych zbiornikach jak jezioro czy rzeka. Podczas obmywania się warto powtarzać wyżej wymienioną mantrę.
Zobacz także:
- Nadchodzi najkrótsza noc w roku. Czym jest przesilenie letnie i jakie tradycje są z nim związane?
- Noc Kupały a Noc Świętojańska. Czy to ta sama noc?
- Wianki ochronne, wianki na bogactwo, wianki na miłość z okazji Nocy Kupały od Astrolog Merkurji
Autor: Teofila Siewko
Źródło: czarymary.pl
Źródło zdjęcia głównego: Steven Puetzer/Getty Images