Gwiazdy

Gwiazda "Na Wspólnej" zdradza sekrety iluzji i pirotechniki. Pokazy aktora to prawdziwy ogień

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Alicja Myśliwiec
Wojtek Rotowski – czarodziej iluzji
Dzień Dobry TVNWojtek Rotowski – czarodziej iluzji

Wojciech Rotowski jest znany widzom TVN ze swojej roli w "Na Wspólnej". Aktorstwo jest tylko jedną z jego pasji. Artysta spełnia się bowiem jako reżyser teatru ruchu i certyfikowany pirotechnik. O swoich talentach opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Wojciech Rotowski - czarodziej iluzji

Wojciech Rotowski swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął jako 9-latek, gdy razem z bratem zaczął uczęszczać na zajęcia w teatrze muzycznym. - Trafiłem na iluzję i z tym teatrem iluzja mi się połączyła i jest nierozerwalna - wspomina. - Iluzja jest dla mnie narzędziem, a nie celem w robieniu teatru i sztuki. Mam narzędzia wzięte z musicalu, z tańca, z pantomimy - wylicza.

Sztukę iluzji Wojciech Rotowski potraktował bardzo poważnie. W 2012 roku ukończył Państwową Szkołę Sztuki Cyrkowej w Warszawie, a następnie wyreżyserował spektakl dla dzieci "Czarodziej", w którym wciela się w tytułową rolę.

Pirotechnika teatralna

Pokazy Wojtka Rotowskiego to prawdziwy ogień - i to dosłownie. Aktor zdobył bowiem uprawnienia profesjonalnego pirotechnika.

- To co kręci wielu chłopców w dzieciństwie, takie piromańskie zabawy na osiedlu, fajerwerki, petardy, ja to wziąłem bardziej na poważnie - tłumaczy. - Stwierdziłem, że jest w tym coś fajnego, ale jak już to robić, to przede wszystkim bezpiecznie, odpowiedzialnie i legalnie. Wtedy zaczęła się moja przygoda z pirotechniką. Uczyłem się tego np. z saperami. Później skończyłem rok w Szkole Głównej Pożarniczej, gdzie zrobiłem uprawienia inspektora ochrony przeciwpożarowej. Pomyślałem, że jak już się nauczyłem podpalać, to może warto też wiedzieć, jak zgasić - dodaje ze śmiechem.

Pomiędzy magicznymi sztuczkami i wybuchami na scenie, Wojtek Rotowski znajduje jeszcze czas na doskonalenie warsztatu pantomimy. I to właśnie z nią związane są jego plany na przyszłość.

- Moim największym marzeniem jest stworzenie własnego spektaklu z zakresu teatru ruchu - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl

Zobacz też:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości