Gwiazdy

Winona Ryder o początkach przyjaźni z Keanu Reevesem. Czym ujął ją sympatyczny aktor?

Gwiazdy

Cover Video/x-news

Keanu Reeves przez wiele osób uważany jest za jedną z najmilszych i najspokojniejszych gwiazd Hollywood. Aktor udowodnił to m.in. na planie „Draculi”, gdzie miał okazję współpracować z Winoną Ryder. To właśnie tam narodziła się ich przyjaźń.

Winona Ryder przyjaźni się z Keanu Reevesem

Winona Ryder i Keanu Reeves poznali się w 1988 roku na gali Independent Spirit Awards.

Drogi obojga kilka razy przeplatały się ze sobą na stopie zawodowej, a ich filmowi bohaterowie w „Draculi” mieli nawet okazję się pobrać. Reżyser zadbał wtedy o jak największą autentyczność sceny, gdzie błogosławieństwa parze udzielał prawdziwy rumuński duchowny. W związku z tym aktorka była przekonana, że ich przysięga małżeńska z planu miała moc prawną.

Winona i Keanu pracowali też razem przy produkcji „Przez ciemne zwierciadło”, „Prywatne życie Pippy Lee” czy „Weselne przeznaczenie”.

Winona Ryder, Keanu Reeves i "Dracula"

Prawdziwa przyjaźń obojga zaczęła się właśnie na planie „Draculi”.

Postać, w którą wcielała się Winona Ryder, w jednej ze scen miała zanosić się płaczem. Niestety mimo wielu powtórek i prób aktorka miała z tym problem. Reżyser wpadł więc na pomysł, że doprowadzi ją do łez rzucanymi wyzwiskami. Do tego samego próbował nakłonić męską część obsady, w tym m.in. Anthony’ego Hopkinsa czy Keanu Reevesa. Obaj jednak nie zdecydowali się na to, by obrażać aktorkę.

Właśnie do doświadczenie sprawiło, że Winona i odtwórca jej filmowego ukochanego zbliżyli się do siebie i zostali prawdziwymi przyjaciółmi.

Zobacz też:

Dorota Wellman o samoakceptacji: "Słyszę o sobie 'świnia', ale nie będę się wieszać z tego powodu"

Tego fani „Gwiezdnych wojen” się nie spodziewali. Na jaw wyszły zaskakujące informacje o Marku Hamillu

Miley Cyrus od pół roku jest trzeźwa. "Kiedy zrozumiemy przeszłość, przyszłość stanie się łatwiejsza"

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości