Ville Valo wydaje debiutancką płytę. "Ciągle zapominam, że HIM już nie istnieje"

Autor:
Maria
Czarniecka
Reporter:
Gabi Drzewiecka
Źródło:
eskarock.pl

Lata 90. i początek 00. zdecydowanie należały do finlandzkiego zespołu HIM. Grupa parę lat temu zdecydowała zakończyć swoją działalność, ale jej były lider - Ville Valo - nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W rozmowie z Gabi Drzewiecką mówił o swoim procesie twórczym. Czy jego album będzie miał podobny klimat to hitów HIM?

Ville Valo o nowej płycie

Ville Valo muzykę tworzy już od prawie 30 lat. Jest mocno związany z estetyką, którą pokochał na początku swojej artystycznej przygody. - Jestem szczęściarzem, bo swoją muzyczną tożsamość znalazłem już w latach 90. - wyznał.

Wszystkie instrumenty do nowego albumu Valo nagrał sam. Proces tworzenia albumu zajął mu dwa lata. - Ta płyta to po prostu kontynuacja (twórczości HIM - przyp. red.). Będę koncertował z innym składem, ale zagramy wiele znanych utworów - zapowiedział muzyk. - To dla mnie most między zespołem HIM a przyszłością - dodał.

Rozpad zespołu HIM

Zespół HIM powstał w 1991 roku, a pierwszy rozpad miał miejsce już dwa lata później. W stałym składzie od początku do końca byli: Ville Valo, Mikko "Linde" Lindström i Mikko "Migé" Paananen. Perkusiści i klawiszowcy nigdy nie zostawali w zespole na zbyt długo.

W wywiadzie dla Sonic Seducer Vallo przyznał, że grupa straciła iskrę, którą miała na początku. W 2017 roku działalność HIM została zawieszona.

- Ciągle zapominam, że HIM już nie istnieje. To była i jest ważna część mojego życia - powiedział Ville.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Reporter: Gabi Drzewiecka

Źródło: eskarock.pl

Źródło zdjęcia głównego: screen/DDTVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości