Gwiazdy

Sophia z "Top Model" przyznała, że jest transpłciowa. "Szukałam momentu, gdzie to powiedzieć"

Gwiazdy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Źródło:
program Top Model TVN

Każdy odcinek serii "Top Model 10" niesie za sobą wiele trudnych wyzwań. Tym razem uczestnicy pozowali do sesji z owadami i grupowych zdjęć na temat hejtu, ekologii i ciałopozytywności. Sophia ujawniła wtedy, że jest osobą transpłciową. Jak zareagowali na to jej koledzy i koleżanki z programu?

"Top Model 10" - sesja z owadami

5. odcinek programu rozpoczęła sesja z owadami. Uczestnicy po raz kolejny musieli wyjść ze strefy komfortu, pozując między innymi ze skorpionem, tarantulą, patyczakami czy ślimakami. Gośćmi na sesji byli modelka Maddie Kulicka i fotograf Łukasz Pencak. Zadanie przydzielenia owadów do danego uczestnika otrzymała Weronika Zoń, zdobywczyni złotego biletu. Największy strach towarzyszył Sophii Mokhar, która musiała zapozować z robakami.

- Cześć, przyniosłam ci coś spokojnego, podkreślającego twoją osobowość - powiedziała Weronika wręczając je koleżance. Ta jednak nie była zadowolona z prezentu, który nazwała obrzydliwym giftem.

Sophia z "Top Model 10" jest transpłciowa

Gośćmi 5. odcinka były Wersow, Ewa Farna i Jagna Niedzielska. Uczestnicy programu zastali podzieleni: grupę, która miała wykonać sesję o tematyce ekologii, poprowadziła Jagna Niedzielska, hejtu – Wersow, natomiast ciałopozytywnością zajęła się Ewa Farna. W grupie Ewy już na początku pojawiło się spore zaskoczenie – Sophia postanowiła wyjawić uczestnikom, że jest osobą transpłciową.

- Szukałam momentu, gdzie to powiedzieć, myślałam i analizowałam, czy to jest dobry moment – przyznała dziewczyna. Grupa okazała jej ogromne wsparcie, koledzy i koleżanki bardzo podziwiali jej odwagę.

Ja byłam w szoku. Podziwiam ją, naprawdę, podziwiam ją

Wyzwanie wygrała grupa Wersow, czyli Kacper Orenkiewicz, Aleksandra Skubis, Olga Król, Mikołaj Krawiecki i Julia Sobczyńska. Uczestnicy zapozowali do jednego ze zdjęć topless, z wypisanymi na swoich ciałach obraźliwymi określeniami, z jakimi musieli zmierzyć się w życiu. Jako nagrodę otrzymali zaproszenie na sesję zdjęciową do magazynu Glamour.

"Top Model 10", odcinek 5. Kto odpadł?

Kolejnym zdaniem było nagranie romantycznych filmów. Uczestnicy na czas trwania klipów zostali dobrani w pary, w których "mieli się w sobie zakochać". Gośćmi byli reżyserka Natasza Parzymies, operator Filip Pasternak oraz modelka Marta Dyks.

Modele i modelki mieli wykonać romantyczne ujęcia w bibliotece zwieńczone pocałunkiem. Problem z wykonaniem zadania miała jednak Wiktoria Pawliszewska, która z przyczyn osobistych nie chciała pocałować Kacpra.

- Myślałam, że jestem silniejsza niż to, ale to było za dużo

Było to ostatnie zadanie, z jakim zmierzyli się uczestnicy. Z programu odpadł Bartosz Kloch.

Zobacz video: Top Model | Sezon 10 | Odcinek 5 | Zwiastun

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło: program Top Model TVN

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości