Gwiazdy

Ruszyła dziesiąta odsłona "Top Model". Jak potoczyły się losy zwycięzców poprzednich edycji? 

Gwiazdy

Autor:
Martyna
Trębacz
x-news

Ruszyła dziesiąta edycja programu "Top Model", który na przestrzeni lat stał się przepustką do kariery zarówno dla wielu osób. Choć większość otwarcie przyznawało, że marzy o modelingu to nie wszyscy kontynuują swoją karierę. Co ciekawe, niektórzy zwycięzcy całkowicie zrezygnowali z życia w blasku fleszy i postawili na życie rodzinne lub rozwój nowych pasji. 

Rusza nowa edycja "Top Model"

1 września zaczęła się jubileuszowa, dziesiąta edycja "Top Model". Po raz kolejny za stołem jurorskim zasiedli: Kasia Sowińska, Joanna Krupa, Dawid Woliński i Marcin Tyszka. Michał Piróg będzie wspierał uczestników podczas ich zmagań i rywalizacji w programie. Z uwagi na trwającą na całym świecie pandemię, castingi odbywały się online. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także tym razem uczestnicy walczyli o srebrny bilet, który gwarantuje miejsce w etapie bootcampu. Decyzją internautów zdobyła go Anna Szczepańska

"Top Model" – co słychać u zwycięzców poprzednich edycji? 

Dla wielu osób udział w "Top Model" okazał się przepustką do kariery w modelingu i świata show-biznesu. Nie wszyscy uczestnicy wykorzystali dana im szanse a niektórzy świadomie zrezygnowali z życia na świeczniku i obecnie spełniają się w zupełnie innych dziedzinach.

Zwyciężczynią pierwszej edycji "Top Model" była Paulina Papierska. Choć trudno w to uwierzyć, że od jej udziału w programie minęło już 11 lat. Mimo wygranej, próżno szukać jej zdjęć w katalogach modowych czy na wybiegach. Paulina zrezygnowała z kariery w modelingu i obecnie mieszka w Norwegii, gdzie wraz z mężem wychowuje dwóch synów: Gabriela i Alexa.

Drugą edycję programu wygrała Olga Kaczyńska. Choć początkowo kontynuowała przygodę z modelingiem, ostatecznie zrezygnowała z pracy modelki na rzecz medycyny. Kobieta w 2021 roku ukończyła medycynę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Także w życiu prywatnym Olgi zaszły duże zmiany – była modelka w lipcu tego roku wyszła za mąż.

Trzecią edycję wygrała Zuza Kołodziejczyk, która w przeciwieństwie do poprzedniczek wciąż pracuje jako modelka. Kobieta interesuje się również kwestią zdrowego odżywiania i prowadzi konto na Instagramie, gdzie swoje zasięgi wykorzystuje do nagłaśniania ważnych spraw społecznych.

Laureatką kolejnej odsłony programu została Osuenhe Ugonoh – Nigeryjka urodzona w Gdańsku. Kobieta zaskarbiła sobie ogromną sympatię widzów, przez co pracę modelki umiejętnie łączy z byciem  influencerką. Na Instagramie obserwuje ją ponad 300 tysięcy osób.

W piątej edycji po raz pierwszy zwycięzcą został mężczyzna – Radosław Pestka, który świadomie zrezygnował z kariery modela. Mimo to wciąż jest obecny w show-biznesie. Obecnie zajmuje się prowadzeniem swoich kanałów w mediach społecznościowych.

Szóstą edycję "Top Model" również wygrał mężczyzna – Patryk Grudowicz, który zarówno jurorów jak i widzów zachwycił niezwykłą przemianą, jaka zaszła w nim podczas programu. Z nieśmiałego chłopca, Patryk stał się pewnym siebie mężczyzną, który obecnie śmiało stawia kolejne kroki w świecie mody.

Siódma edycja programu należała do Kasi Szklarczyk, która nie porzuciła planów związanych z modelingiem i wciąż bierze udział w kampaniach reklamowych. Co ciekawe, zwyciężczyni "Top Model" przez pewien czas była związana z laureatem poprzedniej edycji- Patrykiem Grudowiczem.

Zwycięzcą ósmej edycji został Dawid Woskanian, który mimo zespołu Tourette’a udowodnił, że swoim wysiłkiem i ciężką pracą jest w stanie pokonać własne ograniczenia i odnieść sukces w modelingu. Mężczyzna wciąż pracuje jako model, choć nie zdecydował się na przeprowadzkę do Warszawy i nadal mieszka w swoim rodzinnym mieście – Bielsko-Białej.

W dziewiątej edycji programu pierwsze miejsce także przypadło mężczyźnie - tym razem był to Mikołaj Śmieszek. Model bardzo aktywnie działa na Instagramie i chętnie podejmuje się współpracy z różnymi markami. Co ciekawe, prócz modelingu zajął się także inną dziedziną – został raperem. Do sieci trafiły jego dwa single: "Trapmodel" oraz "Siedzę i myślę". W social-mediach chętnie dzieli się także swoim życiem prywatnym, dzięki czemu nie jest tajemnicą, że od lipca tego roku znów jest zakochany.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Przebarwienia na twarzy - jak z nimi walczyć?

Autor:Martyna Trębacz

Pozostałe wiadomości