Gwiazdy

Ruszyła dziesiąta odsłona "Top Model". Jak potoczyły się losy zwycięzców poprzednich edycji? 

Gwiazdy

Autor:
Martyna
Trębacz
10. edycja top model

Ruszyła dziesiąta edycja programu "Top Model", który na przestrzeni lat stał się przepustką do kariery zarówno dla wielu osób. Choć większość otwarcie przyznawało, że marzy o modelingu to nie wszyscy kontynuują swoją karierę. Co ciekawe, niektórzy zwycięzcy całkowicie zrezygnowali z życia w blasku fleszy i postawili na życie rodzinne lub rozwój nowych pasji. 

Rusza nowa edycja "Top Model"

1 września zaczęła się jubileuszowa, dziesiąta edycja "Top Model". Po raz kolejny za stołem jurorskim zasiedli: Kasia Sowińska, Joanna Krupa, Dawid Woliński i Marcin Tyszka. Michał Piróg będzie wspierał uczestników podczas ich zmagań i rywalizacji w programie. Z uwagi na trwającą na całym świecie pandemię, castingi odbywały się online. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także tym razem uczestnicy walczyli o srebrny bilet, który gwarantuje miejsce w etapie bootcampu. Decyzją internautów zdobyła go Anna Szczepańska

"Top Model" – co słychać u zwycięzców poprzednich edycji? 

Dla wielu osób udział w "Top Model" okazał się przepustką do kariery w modelingu i świata show-biznesu. Nie wszyscy uczestnicy wykorzystali dana im szanse a niektórzy świadomie zrezygnowali z życia na świeczniku i obecnie spełniają się w zupełnie innych dziedzinach.

Zwyciężczynią pierwszej edycji "Top Model" była Paulina Papierska. Choć trudno w to uwierzyć, że od jej udziału w programie minęło już 11 lat. Mimo wygranej, próżno szukać jej zdjęć w katalogach modowych czy na wybiegach. Paulina zrezygnowała z kariery w modelingu i obecnie mieszka w Norwegii, gdzie wraz z mężem wychowuje dwóch synów: Gabriela i Alexa.

Drugą edycję programu wygrała Olga Kaczyńska. Choć początkowo kontynuowała przygodę z modelingiem, ostatecznie zrezygnowała z pracy modelki na rzecz medycyny. Kobieta w 2021 roku ukończyła medycynę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Także w życiu prywatnym Olgi zaszły duże zmiany – była modelka w lipcu tego roku wyszła za mąż.

Trzecią edycję wygrała Zuza Kołodziejczyk, która w przeciwieństwie do poprzedniczek wciąż pracuje jako modelka. Kobieta interesuje się również kwestią zdrowego odżywiania i prowadzi konto na Instagramie, gdzie swoje zasięgi wykorzystuje do nagłaśniania ważnych spraw społecznych.

Laureatką kolejnej odsłony programu została Osuenhe Ugonoh – Nigeryjka urodzona w Gdańsku. Kobieta zaskarbiła sobie ogromną sympatię widzów, przez co pracę modelki umiejętnie łączy z byciem  influencerką. Na Instagramie obserwuje ją ponad 300 tysięcy osób.

W piątej edycji po raz pierwszy zwycięzcą został mężczyzna – Radosław Pestka, który świadomie zrezygnował z kariery modela. Mimo to wciąż jest obecny w show-biznesie. Obecnie zajmuje się prowadzeniem swoich kanałów w mediach społecznościowych.

Szóstą edycję "Top Model" również wygrał mężczyzna – Patryk Grudowicz, który zarówno jurorów jak i widzów zachwycił niezwykłą przemianą, jaka zaszła w nim podczas programu. Z nieśmiałego chłopca, Patryk stał się pewnym siebie mężczyzną, który obecnie śmiało stawia kolejne kroki w świecie mody.

Siódma edycja programu należała do Kasi Szklarczyk, która nie porzuciła planów związanych z modelingiem i wciąż bierze udział w kampaniach reklamowych. Co ciekawe, zwyciężczyni "Top Model" przez pewien czas była związana z laureatem poprzedniej edycji- Patrykiem Grudowiczem.

Zwycięzcą ósmej edycji został Dawid Woskanian, który mimo zespołu Tourette’a udowodnił, że swoim wysiłkiem i ciężką pracą jest w stanie pokonać własne ograniczenia i odnieść sukces w modelingu. Mężczyzna wciąż pracuje jako model, choć nie zdecydował się na przeprowadzkę do Warszawy i nadal mieszka w swoim rodzinnym mieście – Bielsko-Białej.

W dziewiątej edycji programu pierwsze miejsce także przypadło mężczyźnie - tym razem był to Mikołaj Śmieszek. Model bardzo aktywnie działa na Instagramie i chętnie podejmuje się współpracy z różnymi markami. Co ciekawe, prócz modelingu zajął się także inną dziedziną – został raperem. Do sieci trafiły jego dwa single: "Trapmodel" oraz "Siedzę i myślę". W social-mediach chętnie dzieli się także swoim życiem prywatnym, dzięki czemu nie jest tajemnicą, że od lipca tego roku znów jest zakochany.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Przebarwienia na twarzy - jak z nimi walczyć?

Autor:Martyna Trębacz

Pozostałe wiadomości