Gwiazdy

Tom Holland jako Spider-Man podbił serca widzów. Jak dostał tę rolę?

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Tom Holland

Tom Holland od lat wciela się w Petera Parkera, czyli słynnego Spider-Mana. Brytyjczyk jest jednym z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia i ma na swoim koncie wiele nagród filmowych. Jak zaczęła się jego kariera?

Tom Holland - kariera

Thomas Holland urodził się 1 czerwca 1996 roku w Londynie. Jest znanym, brytyjskim aktorem. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiał jako tancerz. Od najmłodszych lat uczęszczał na lekcje hip-hopu i szkolił się w Nifty Feet Dance School w Wimbledonie. Tom zadebiutował w 2008 roku w musicalu "Billy Elliot" na deskach słynnego, londyńskiego Victoria Palace Theatre. Najpierw wcielał się w Michaela, najlepszego przyjaciela głównego bohatera, a później obsadzono go w tytułowej roli Billy'ego Elliota.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

W 2012 roku Tom Holland zagrał swoją pierwszą rolę na wielkim ekranie. Wystąpił w filmie katastroficznym "Niemożliwe". Jego kreacja zwróciła uwagę krytyków. W następnych latach zagrał m.in. w "Locke", "W samym sercu morza", "Edge of Winter", "Wojna o prąd", "Diabeł wcielony", "Ruchomy chaos" czy "Uncharted".

Tom Holland w "Spider-Manie"

Największą popularność przyniosła mu rola Petera Parkera, czyli kultowego Spider-Mana. Zagrał tę postać m.in. w filmach:

  • "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" (2016),
  • "Spider-Man: Homecoming" (2017),
  • "Avengers: Wojna bez granic" (2018),
  • "Avengers: Koniec gry" (2019),
  • "Spider-Man: Daleko od domu" (2019) – premiera 30 lipca na HBO MAX,
  • "Spider-Man: Bez drogi do domu" (2021) – premiera 31 lipca na HBO MAX.

HBO Max poszerzył swoją ofertę filmów ze Spider-Manem w roli głównej. W serwisie można zobaczyć filmy: "Spider-Man", "Spider-Man 2", "Spider-Man 3", "Niesamowity Spider-Man", "Niesamowity Spider-Man 2", "Spider-Man Uniwersum", "Spider-Man: Homecoming", "Spider-Man: Daleko od domu", "Spider-Man: Bez drogi do domu".

Jak to się stało, że Tom Holland dostał rolę słynnego Petera Parkera? Tradycyjnie, tak jak wielu aktorów, wziął udział w castingu. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak Holland w roboczym przebraniu Spider-Mana odgrywa scenę z Chrisem Evansem, wcielającym się w Kapitana Amerykę. Twórcy filmu chcieli sprawdzić, czy aktorzy dobrze razem wypadną w chwili, gdy muszą stoczyć bitwę. Reżyser szybko się przekonał, że Tom jest stworzony do tej roli.

Tom Holland - wiek, wzrost, życie prywatne

Tom Holland w czerwcu skończył 26 lat. Ma 173 cm wzrostu. Jego rodzice to Nikki i Dominic Holland. Matka jest fotografką, a ojciec komikiem, pisarzem i prezenterem. Tom ma trzech młodszych braci: bliźniaków Harry’ego i Sama oraz Patricka.

Holland jest w związku z Zendayą, znaną amerykańską aktorką, która również występuje w filmach o Spider-Manie.

- Jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi. Jest wspaniała. Cieszę się, że ją poznałem. Zendaya zdobyła sławę jako dziecko, ja dopiero wkraczam do show-biznesu. Gdy czuję się niepewnie, dzwonię do niej z pytaniem, jak poradzić sobie z popularnością - powiedział Tom Holland o Zendayi w jednym z wywiadów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: David M. Benett/Getty Images

Pozostałe wiadomości