Gwiazdy

T.Love z nowym singlem "Ja Ciebie kocham". Muniek Staszczyk: "Uwielbiam ten numer"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
media.universalmusic.pl/materiały prasowe
Muniek Staszczyk
Tomasz Urbanek/East NewsT.Love z nowym singlem "Ja Ciebie kocham"

"Ja Ciebie kocham" - to trzeci utwór, który promuje najnowszy album "Hau! Hau!" zespołu T.Love. Na płycie obok głosu Muńka Staszczyka usłyszymy gościnnie Kasię Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni, Sokoła oraz Andrzeja Smolika. Kiedy premiera krążka?

Legendarny zespół T.LOVE został założony w 1982 roku w Częstochowie. W tym roku świętuje swoje 40-lecie oraz 30-tkę albumu "King" nagranego w kultowym składzie z Jankiem Benedekiem, kompozytorem wszystkich utworów z tego najlepszego, rockowego - zdaniem dziennikarzy muzycznych – krążka lat 90.

Zobacz wideo: Muzyka

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

T.Love z nową płytą "Hau! Hau!"

Po zawieszeniu działalności w 2017 roku zespół powraca z przytupem. 22 kwietnia ukaże się ich nowy album zatytułowany "Hau! Hau!". Materiał jest strzałem za 10 punktów! Z dziesięcioma impresjami Muńka powstałymi do kompozycji Jana Benedeka, ze społeczno-politycznym drugim dnem, ale przede wszystkim z pro-ludzkim przesłaniem. Muniek &T.Love się nie zmieniają, jedynie poddają muzycznemu, nieco nowocześniejszemu podrasowaniu. Wierni fani mają co lubią, nowi - coś znanego we współczesnym wydaniu. To zespół, który łączy pokolenia.

To soundtrack naszych czasów, w rytmie miejsko-rockowej motoryki, z ciekawostkami w rodzaju mandoliny, saxofonu czy harmonijki ustnej, nieunikający także modernistycznej elektroniki

Gościnnie na płycie pojawili się Kasia Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni, Sokół oraz Andrzej Smolik.

"Ja Ciebie kocham" z płyty "Hau! Hau!"

"Ja Ciebie kocham" - to trzeci singiel T.LOVE promujący najnowszy album "Hau! Hau!". Za muzykę odpowiedzialny jest Jan Benedek, a słowa - jak zwykle - napisał Muniek Staszczyk. Lider zespołu jest zachwycony tym numerem.

Zobacz wideo: T.Love wraca

T.Love wraca
T.Love wraca
Dzień Dobry TVN

- "Ja Ciebie kocham" był pierwszym kawałkiem, jaki powstał z myślą o albumie "Hau! Hau!" i jest utworem, który go otwiera. Wiosną 2020 jeździłem samochodem po opustoszałych, pandemicznych ulicach Warszawy, po czym wróciłem do domu i w kilka minut napisałam ten tekst do muzyki Janka, którą dostałem kilka dni wcześniej. Uwielbiam ten numer, to jest 100% T.Love w T.Love. Słychać w nim echa kapel, które nas inspirowały na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych - przyznał wokalista.

- Klip w reżyserii Jacka Kościuszko z Pawłem Wilczakiem w roli głównej oddaje nastrój współczesnych, ciężkich czasów - dodał Staszczyk.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: media.universalmusic.pl/materiały prasowe

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości