Gwiazdy

Gwiazdy oglądają skoki narciarskie i kibicują Polakom. "Wyczekujemy trochę jak na choinkę"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Daria Pacańska
Skoki narciarskie to ulubiony sport Polaków. Gwiazdy kibicują naszym skoczkom

Trwa w najlepsze Puchar Świata w skokach narciarskich. Niemal cała Polska kibicuje naszym zawodnikom. Wśród nich są również gwiazdy. Za co Przemek Kossakowski, Agnieszka Kotońska czy Robert Korzeniowski uwielbiają skoki narciarskie?

Gwiazdy TTV oglądają skoki

Polscy skoczkowie w Niżnym Tagile walczyli o pierwsze punkty w tym sezonie Pucharu Świata. Nie poszło im najlepiej, ale wciąż mają szansę się odbić i pokazać, na co ich stać. Najbliższe zawody odbędą się w fińskiej Ruce. W piątek, 27 listopada zobaczymy kwalifikacje, które będzie można śledzić w Eurosporcie 1 i Eurosporcie oraz na Playerze. W sobotę oraz niedzielę konkursy indywidualne będą natomiast transmitowane w TVN, Eurosport 1 i Eurosport oraz na Playerze.

Przemek Kossakowski w rozmowie z Darią Pacańską przyznał, że jest fanem skoków. - Oglądam, choć kiedyś oglądałem bardziej. Ja jestem z tego, jeżeli można to tak nazwać, pokolenia dotkniętego "Małyszomanią". Jeżeli człowiek już raz został zainfekowany, to już tak zostaje. Bardzo się cieszę, że mogłem poznać Dawida Kubackiego - powiedział prowadzący "Down the Road".

Agnieszce Kotońskiej skoki kojarzą się z jej babcią. - Sprawdzamy, czekamy, kibicujemy, wręcz telemarkiem lądujemy ze wszystkimi, za których trzymamy bardzo kciuki. Polska kadra jest oczywiście na topie u nas. Zresztą moja babcia, z którą mieszkaliśmy, bardzo mocno nam to wpoiła. Mówiła: "Agunia, chodź, będą skoki, będziemy oglądać i kibicować. Zrób dobrą herbatkę, kawkę, ciasteczko" - wspomina.

Józeg Ponceleusz, którego widzowie TTV znają z show "Gogglebox. Przed telewizorem", od lat śledzi poczynania naszych skoczków. - Oglądam na bieżąco, jak są skoki narciarskie, to spieszę się do domu, żeby telewizję obejrzeć i kibicować Polakom. To jest ważne - podkreślił.

Robert Korzeniowski o skokach narciarskich

Robert Korzeniowski, wielokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, nie ma wątpliwości, że skoki narciarskie to dla Polaków dyscyplina narodowa, o której wszyscy mówią w sezonie zimowym.

- Nawet nie wypada następnego dnia nie wiedzieć, co się wydarzyło, albo jakie były krytyczne momenty danego konkursu. Interesują się tym dzieci, cała rodzina. Myślę, że na skoki wyczekujemy trochę jak na choinkę czy na Mikołaja. To taki prezent od zimy, który dostajemy. Poza tym skokami interesują się wszyscy - od lat 7 do 107. Nie ma takiej drugiej dyscypliny sportowej, która gromadziłaby tak szeroką publiczność o tak różnorodnych zainteresowaniach. Tutaj wszyscy jesteśmy jedną drużyną, wszyscy chcemy być blisko naszych sportowców. Bardzo mi się spodoba, że polski kibic zna rywali Polaków, ich historię, sympatyzuje z nimi. To takie kibicowanie w duchu fair play, familijne - zauważył Korzeniowski.

Jesteście fanami skoków? Tej zimy możecie je oglądać w TVN, Eurosporcie oraz na platformie Player.pl. Plan transmisji. Skoki narciarskie Ruka 2021: gdzie oglądać zawody Pucharu Świata? 

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości