R. Kelly za przestępstwa seksualne skazany na 30 lat więzienia. "Przemoc i okrucieństwo"

R. Kelly
R. Kelly usłyszał wyrok 30 lat więzienia za przestępstwa seksualne
Źródło: x-news
R. Kelly spędzi 30 lat w więzieniu - taką decyzję podjął po kilku latach od postawienia zarzutów sąd federalny na Brooklynie. Muzyk R&B dopuścił się licznych przestępstw seksualnych, działał w grupie przestępczej oraz handlował kobietami i dziećmi. Prokuratura wskazywała na szczególne okrucieństwo i bezduszność gwiazdora.

R. Kelly winny przestępstw seksualnych

Jak podaje tvn24.pl, zapadł długo wyczekiwany wyrok w sprawie Roberta Sylvestra Kelly'ego, który przebywa w więzieniu od lipca 2019 roku. Muzyk, jak ustalił sąd, wykorzystywał seksualnie i trzymał w niewoli nieletnie dziewczęta. Osiem z dziewięciu postawionych mu zarzutów miało związek z tzw. ustawą Manna, która mówi o zakazie sprowadzania kobiet z innych stanów w celach szerzenia prostytucji.

Molestowanie

Uwaga! TVN: Zarzuty dla duchownego
Uwaga! TVN: Zarzuty dla duchownego
Uwaga! TVN: Syn dyrektorki przedszkola molestował dzieci?
Uwaga! TVN: Syn dyrektorki przedszkola molestował dzieci?
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?

Jedna z ofiar muzyka R&B zeznała, że oprawca kierował się szczególnym okrucieństwem - trzymał ją w niewoli, głodził przez dwa dni, a następnie gwałcił. Oskarżony wielokrotnie zaprzeczał stawianym mu zarzutom i nie okazywał żadnych wyrzutów sumienia za popełnione czyny karalne.

Robert Sylvester Kelly skazany na 30 lat więzienia

Jak czytamy na tvn24.pl, obrońcy R. Kelly'ego wnioskowali o nałożenie na muzyka kary maksimum 10 lat pozbawienia wolności. Ich głównym argumentem opowiadającym się za złagodzeniem wyroku był fakt, że muzyk w dzieciństwie sam padł ofiarą molestowania seksualnego, co miało ukształtować w nim nieprawidłowe zachowania powielane w życiu dorosłym.

Prokuratura natomiast wskazywała na szczególne okrucieństwo i bezduszność gwiazdora. Żądała kary więzienia wynoszącej więcej niż 25 lat. Sędzia Ann Donnelly, która wydawała wyrok w sprawie, przychyliła się do wniosku prokuratury. Skazała Kelly'ego na 30 lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

- W tej sprawie nie chodzi o seks. Chodzi o przemoc, okrucieństwo i kontrolę. (...) Zostawiłeś za sobą ślady złamanego życia - zwróciła się wprost do muzyka.

R. Kelly już niebawem ma zostać przetransportowany do innego więzienia, które znajduje się w Chicago. Tam w sierpniu usłyszy wyrok w toczącej się przeciwko niemu sprawie o rozpowszechnianiu pornografii dziecięcej.

Szczegóły na tvn24.pl. Więcej newsów znajdziesz w zakładce najnowsze.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: mjz/adso/tvn24.pl, Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości