Gwiazdy

Qczaj wbiegnie w szpilkach na szczyt PKiN, jeśli zbierze 10 tys. zł na "bardzo zbożny cel"

Gwiazdy

Qczaj

"Edukacja seksualna w Polsce leży i kwiczy" - stwierdza Qczaj, niebezpodstawnie zresztą. To dlatego znany trener angażuje się w akcję fundacji Sexed.pl. Przy okazji obiecuje, że wraz z Małgorzatą Sochą wbiegnie na szczyt Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Najpierw jednak trzeba zebrać 10 tys. zł na edukację seksualną dla młodzieży.

Qczaj o edukacji seksualnej

Qczaj i Małgorzata Socha wbiegną na szczyt Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie? Wszystko zależy od tego, czy uda się zebrać 10 tys. zł na edukację seksualną młodzieży w Polsce, w ramach wspólnej akcji z fundacją Anji Rubik Sexed.pl.

Niedawno Qczaj opublikował filmik, w którym zabawny sposób (i "bez cenzury") wyjaśnia, skąd decyzja o wzięciu udziału w wyzwaniu. Trener jest w nim szczery do bólu, a przy tym zabawny. Jak zastrzega: - Pół żartem, a potem już zupełnie serio. Bez owijania w bawełnę powiedziałem to, co leży mi na sercu. Co zatem skłoniło go do współpracy z fundacją Anji Rubik? I czy faktycznie z edukacją seksualną w Polsce jest tak źle?

Qczaj pobiegnie w szpilkach, ale to nie cel zbiórki

Trener obiecuje, że jeśli uda się zebrać okrągłych 10 tys. zł, wówczas wraz z Małgorzatą Sochą podejmie się wyzwania wbiegnięcia na szczyt Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. - Dla ułatwienia ja wbiegnę tam w szpilkach... - dodaje. Od razu jednak podkreśla, że to nie wyzwanie jest najważniejsze, lecz uzbieranie funduszy na rzecz fundacji Anji Rubik. - Ja wbiegnę na ten Pałac Kultury i Nauki, żeby się jeszcze bardziej o tym mówiło - wyznaje.

- Istotną rzeczą jest czytanie ze zrozumieniem - przypomina w filmiku. Zauważa (i trudno się z tym nie zgodzić), że edukacja seksualna to "bardzo zbożny cel". Młodzież często nie ma dostępu do podstawowej wiedzy na temat antykoncepcji, współżycia, higieny. Tu potrzeba dzielenia się wiedzą i otwartości - tymczasem w Polsce edukacja seksualna wciąż jest tematem tabu - bo, czy gdyby było inaczej, potrzebne byłyby takie akcje?

- Nie mam siły na to, na walkę z tą mentalną głupotą - wyznaje Qczaj w wideo. Szybko jednak dodaje: - Ale zapominam o tym, że mi się nie chciało i biorę udział w kolejnej akcji. I robię to. Robię to z serca, bo wierzę w zmiany - podkreśla. Czy wierzysz w nie także i Ty? Fani już wyrazili swoją opinię:

  • Qczajku super akcja. Obyś tylko zębów nie wybił na tych szpilkach.
  • Brawo
  • Qczajku kochany nie trać siły

- czytamy w sieci.

Zobacz wideo: Daniel Józek Qczaj w szczerym wywiadzie o molestowaniu

Zobacz też:

Planujesz remont? Dowiedz się, jak się do niego przygotować

Polka "wystrzelała" konkurencję w New Dehli. "Najważniejsze to umieć zapanować nad stresem"

Pomarańcze jadamy zimą, a wiosną nosimy w kosmetyczce. Ten kolor to makijażowy hit sezonu

Autor: Ola Lipecka

Pozostałe wiadomości