Gwiazdy

Przemek Kossakowski zaskoczony niezwykłym gestem fanki. "Wyjątkowe wyróżnienie"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Przemek Kossakowski

Przemek Kossakowski wraz z ekipą "Down The Road" obalał mity dotyczące osób z niepełnosprawnościami. Program stał się inspiracją dla studentki, która napisała o nim pracę naukową. Takiej niespodzianki podróżnik się nie spodziewał.

Przemek Kossakowski w "Down The Road"

Program "Down the Road" bez wątpienia podbił serca widzów TTV. Show, w którym osoby z zespołem Downa pokonują swoje słabości i pokazują, jak wygląda ich życie, otworzyło oczy także samemu Przemkowi Kossakowskiemu. Jakiś czas temu podróżnik wyznał, że prowadzenie tego formatu bardzo na niego wpłynęło.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2
#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/14

- To jest bardzo duża zmiana, która wykroczyła daleko poza merytoryczną i zawodową pracę, ponieważ po powrocie z pierwszego sezonu nie opuściłem już świata osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi - powiedział Przemek Kossakowski w rozmowie z Justyną Piąstą, reporterką dziendobry.tvn.pl.

- Poza telewizją regularnie kontaktuję się z nimi, pracuję z nimi na różnych płaszczyznach, więc to się stało bardzo ważną częścią mojego życia i jestem z tego powodu szczęśliwy. Uważam, że moje życie stało się pełniejsze i po prostu lepsze - dodał.

Powstała praca dyplomowa o "Down The Road"

"Down The Road" poruszył wiele osób. W tym studentów. Niedawno do Przemka Kossakowskiego podeszła jedna z fanek formatu, która poświęciła swoją pracę licencjacką programowi. Tytuł brzmi: "Obraz medialny osób z niepełnosprawnością intelektualną w serialu dokumentalnym Down the Road".

- Po spotkaniu ze studentami na Uniwersytecie Łódzkim podeszła do mnie młoda kobieta. Zapytała czy złożę autograf na jej pracy licencjackiej. Nigdy wcześniej nie składałem autografów na pracach licencjackich, potraktowałem to więc jako miłe złamanie powszedniej praktyki, na którą składa się, składanie autografów na serwetkach, biletach, skrawkach papieru oraz rzecz jasna książkach. Kiedy jednak otworzyłem oprawioną w sympatyczny róż pracę pojąłem, że to coś więcej niż miła odmiana, pojąłem że właśnie spotyka mnie wyjątkowe wyróżnienie. - To bardzo satysfakcjonujące być częścią czegoś co odcisnęło się w ludzkiej świadomości dłużej, niż czas do następnej przerwy reklamowej. Dziękuję - dodał dziennikarz.

W komentarzach pod wpisem odezwali się fani programu. - Chętnie przeczytałabym tę pracę licencjacką. Program Down the Road to fantastyczne przedsięwzięcie! - napisała jedna z kobiet. - Przemek, docierasz do wielu osób i nas uświadamiasz. Pomagasz osobom, które są zepchnięte i pominięte. Dlatego właśnie chciałbym kolejny program z twoim udziałem. Bez takich ludzi jak ty, jako społeczeństwo byśmy byli negatywnie nastawieni do osób niepełnosprawnych. Robisz kawał dobrej roboty i liczę na kolejne wciągające i emocjonujące programy - dodał ktoś inny.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości