Od lat tworzą hity dla polskich artystów. Teraz startują z debiutanckim singlem. "Widać między nimi chemię artystyczno-twórczą"

Martin Lange w utworze „Oddychaj”
Marcin Makowiec i Michał Lange to utalentowani producenci muzyczni, którzy współpracowali m.in. z Michałem Szpakiem, Kombi, Kasią Lins czy Rosalie. Ich historia jest pełna przypadków i szczęśliwych zbiegów okoliczności. W tym roku duet postanowił zaprezentować szerszej publiczności swoją osobistą twórczość. 19 lutego ukazał się premierowy utwór "Oddychaj".

Muzyczne początki i droga na szczyt

Michał Lange swoją przygodę z muzyką rozpoczął na Akademii Muzycznej w Gdańsku. To właśnie tam przez kilka lat kształcił swój talent. Po ukończeniu edukacji muzyk postanowił zająć się produkcją i tworzeniem utworów dla innych artystów.

- Szkołę muzyczną skończyłem na fortepianie i zająłem się innymi artystami. Produkuję muzykę, zajmuję się tworzeniem jej od początku razem z partiami rytmicznymi, przechodząc przez partie basowe - powiedział Michał Lange.

Początki w branży artystycznej nigdy nie są łatwe. Przyznał to Marcin Makowiec, który rozpoczynając swoją przygodę z muzyką, nagrywał głównie utwory dla znajomych i kolegów. Jego losy odmieniły się w momencie, w którym nieoczekiwanie poznał wokalistę zespołu Kombi.

- Nagrywałem z kumplami, potem z kumplami kumpli, aż na pewnym etapie mojej kariery, w wieku 24 lat poznałem Grzegorza Skawińskiego, który uwierzył w mój talent. Zaczęło się od płyty Kombi - powiedział Marcin Makowiec, producent muzyczny.

Martin Lange – współpraca producentów

Życie uwielbia zaskakiwać, a z przypadków najczęściej rodzą się najwspanialsze rzeczy. Pewnego dnia Marcin Makowiec skontaktował się z Michałem Lange, by prosić go o pomoc przy jednym z projektów. Współpraca producentów zaowocowała stworzeniem duetu - Martin Lange. Od 2016 roku muzycy wymieniają się swoimi inspiracjami i wspólnie produkują utwory dla znanych polskich artystów.

- Wtedy zaczęliśmy wspólną pracę dla Michała Szpaka, Rosalie, w międzyczasie pojawiła się ciekawa artystka AG Carmen, której też robię teraz utwory – powiedział Marcin.

Co o współpracy z producentami myślą wokaliści?

- Jestem totalnym fanem tego duetu, ponieważ oni są bardzo zgrani i widać między nimi taką chemię artystyczno-twórczą. To jest wspaniałe. Marcin dla mnie to postać taka zasadnicza. Broniąca swojego zdania i interesu, co jest bardzo dobre. Druga ze stron to Michał, który jest totalnym freakiem, wolnym ptakiem. Jest cały czas uśmiechnięty i wychodzi z takiej opiekuńczej pozycji do tworzenia muzyki – powiedział Michał Szpak.

Autorska twórczość duetu - Martin Lange i utwór "Oddychaj"

Marcin i Michał od ponad pięciu lat wspólnie tworzą utwory dla znanych artystów. W pewnym momencie muzycy uznali, że nie są w stanie oddawać wszystkich swoich dzieł w obce ręce. Osobiste piosenki, które wyrażały ich autentyczne emocje, postanowili pozostawić dla siebie.

- Coraz trudniej było nam oddawać te piosenki innym ludziom. Czuliśmy, że to są nasze dzieci – powiedział Marcin.

Duet producentów postanowił wydać znaczącą dla siebie twórczość pod własnym nazwiskiem. Tak 19 lutego ukazał się pierwszy singiel "Oddychaj". O czym opowiada?

- Jest to utwór o moich obawach związanych z narodzinami pierwszego dziecka, mojej córy. Mówiłem o emocjach, które mi towarzyszyły – powiedział Michał Lange.

W refrenie występuje jednak nagła zmiana narracji. Autor przyznał, że jest to moment, w którym pragnie przekazać swojej córce pewną mądrość. Jak śpiewa "Nie dam ci złotych rad", po prostu oddychaj i żyj tym, co jest teraz".

- Bardzo prosty przekaz. Im jestem starszy i więcej przeżywam, te proste przekazy i prawdy okazują się najprawdziwsze – zdradził Michał Lange.

Klip do debiutanckiego singla

Do debiutanckiego utworu "Oddychaj" powstał także klip, który już dostępny jest w sieci. Zdjęcia nie bez znaczenia realizowane były w nadmorskiej scenerii. To właśnie te tereny najbliższe są sercu trójmiejskiego duetu.

Kiedy możemy spodziewać się kolejnego singla lub płyty? Artyści w najbliższych miesiącach zapowiadają dużą aktywność. O szczegółach z pewnością dowiecie się z ich mediów społecznościowych.

Duet zaprezentował także utwór "Oddychaj" na scenie Dzień Dobry TVN. Posłuchajcie tego wykonu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Stracił głos i porzucił karierę: "Nie chciałem wiązać przyszłości z muzyką". Dziś Dionizy Wincenty Płaczkowski buduje karierę jako tenor występując w Polsce i za granicą

Kasia Cerekwicka o nowej płycie i pasji, na którą znalazła czas po 30-tce. "To było moje marzenie jeszcze przed muzyką"

Miłość i muzyka. Stanisław Bartosik w utworze "Pomiędzy"

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: P. Kiliański, B. Dajnowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości