Gwiazdy

Piotr Głowacki i jego żona podzielili się obowiązkami. "Ja działam na zewnątrz, a Aga - wewnątrz"

Gwiazdy

Autor:
Izabela
Dorf
Źródło:
Uwaga! TVN
Kulisy Sławy Piotra Głowackiego
Kulisy Sławy Piotra Głowackiego
wideo 2/16

Piotr Głowacki to doskonały aktor filmowy i teatralny z dwudziestoletnim stażem, a także wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie. Jak postrzegany jest przez kolegów z branży? Czy ilość pracy pozwala mu na to, by być zaangażowanym ojcem? Artysta był bohaterem kolejnego odcinka cyklu "Kulisy sławy".

Kulisy sławy - Piotr Głowacki

Piotr Głowacki przez lata mocno związany był z teatrem. Wciąż gra m.in. w spektaklu "Męczennicy", w którym wciela się w rolę nauczyciela WF-u. Widzowie TVN mogą go natomiast podziwiać w serialu "Nieobecni". Tam z kolei gra podkomisarza Filipa Zacharę. W obu produkcjach towarzyszy mu Justyna Wasilewska. - Dla mnie taki partner na scenie to jest partner idealny. Daje poczucie bezpieczeństwa – chwali kolegę aktorka.

- Ale jest w tym [rolach w "Męczennikach" i "Nieobecnych" - przyp. red.] coś trudnego. W jednym miejscu mamy relacje dorosłe, a w drugim - muszę wykonać jakąś rolę, żeby patrząc na Justynę, nie widzieć kobiety, tylko dziecko [w "Męczennikach" Justyna Wasilewska gra uczennicę - przyp. red.] – przyznaje Głowacki.

W "Nieobecnych" u boku Piotra Głowackiego gra też Danuta Stenka. - Bardzo go lubię jako partnera, myślącego, otwartego, będącego w ciągłej relacji ze swoimi partnerami na scenie, niezasklepiającego się tylko na swoją własną postać, na swoją własną pracę – podkreśla Stenka. I dodaje: - Nie jest to typ gwiazdy, to fantastyczny partner, fajny gość.

Piotr Głowacki - kariera

Głowacki jest bardzo kreatywnym i pracowitym aktorem. Ma na koncie ponad 60 ról filmowych, grał m.in. w "Bogach", "Mistrzu", "80 milionach", a niedawno w filmie "Broad Peak", który czeka na kinową premierę. Zdarza się, że role, w które wciela się aktor, wpływają na jego prywatne życie.

- Kocham w aktorstwie możliwość patrzenia na świat z różnych perspektyw. Próby bycia kimś innym, próby doświadczenia innych zawodów, różnych umiejętności, postaw życiowych – tłumaczy Głowacki. I dodaje: - To, że w ostatnim czasie miałem dwa duże sportowe wydarzenia – "Mistrz" i "Broad Peak" – sprawiło, że także moje życie bardziej przeniknęło sportem. Moje ciało się zmieniło, w związku z czym moja energia się zmieniła. Dzięki "Broad Peakowi" wspinaczka weszła w moje i Agi życie. Nasza rodzina stała się rodziną wspinającą się i to jest bardzo przyjemne.

Obok pracy w teatrze i w filmie, Piotr Głowacki jest też wykładowcą Akademii Teatralnej w Warszawie. - Nie narzuca się, to bezcenne. Nie znoszę ludzi, którzy narzucają swoje zdanie, czy temperament. A on się nie afiszuje z samym sobą. Przecież mógłby mieć podstawy, jest niezwykle utalentowany. Mógłby coś udawać, ale nie udaje. Natomiast cały czas czegoś szuka, co też jest bezcenne w tym zawodzie – mówi Wojciech Malajkat, rektor Akademii Teatralnej. I dodaje: - Piotr czasem zaskakuje nas, na przykład mnie. Choćby tym, że jeden z jego egzaminów odbył się pod kolumną Zygmunta na placu Zamkowym. Nie wiem, czy w historii szkoły był taki performance.

Piotr Głowacki - życie prywatne

Pięć lat temu w życiu Piotra i jego żony Agnieszki pojawiły się dzieci - Ida i Aaron. Mimo że to żona aktora przejęła większość codziennych obowiązków, Piotr jest bardzo świadomym ojcem. - Jako para podjęliśmy decyzję, że ja działam na zewnątrz na rzecz naszego teamu, a Aga działa wewnątrz. Ale kiedy już mam okazję być z dziećmi, to chcę spędzić ten czas "maksymalnie" – wyjaśnia aktor.

- Odkąd pamiętam siebie, to jestem cały czas w toku zaciekawienia. Chyba moim największym sukcesem życiowym i zawodowym byłoby stałe utrzymywanie się w stanie zaciekawienia, zadziwienia i zachwytu nad fenomenem życia. To może brzmieć bardzo górnolotnie, ale staram się to precyzyjnie i metodycznie realizować i chciałbym, żeby tak było dalej – kwituje Piotr Głowacki.

Już w maju na Player.pl będzie można oglądać drugi sezon "Nieobecnych", w którym zobaczymy Piotra Głowackiego.

Zobacz także:

Cały materiał na stronie programu "Uwaga! TVN".

Autor:Izabela Dorf

Źródło: Uwaga! TVN

Źródło zdjęcia głównego: Uwaga! TVN

Pozostałe wiadomości