Gwiazdy

Paulo Sousa nowym trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Co o nim wiemy? "Na pewno może się podobać kobietom"

Gwiazdy

Paulo Sousa został selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Portugalczyk zastąpił na stanowisku Jerzego Brzęczka, który został zwolniony przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Skąd taka decyzja? Kim jest nowy trener?

Paulo Sousa trenerem reprezentacji Polski

Nazwisko nowego selekcjonera naszej kadry zostało podane na konferencji prasowej w czwartek 21 stycznia. Prezes PZPN Zbigniew Boniek doszedł do wniosku, że nie da się zauważyć postępów w miarę trwania kadencji Jerzego Brzęczka i zatrudnił 50-letniego Paulo Sousę. Jako piłkarz wygrywał Ligę Mistrzów w latach 1996 i 1997 z zespołami turyńskiego Juventusu FC i Borussii Dortmund. Był także reprezentantem Portugalii.

- Paulo był jednym z najlepszych portugalskich pomocników ostatnich 30 lat. Jako trener miał kilka interesujących przygód, choć także kilka niezbyt udanych - stwierdził Mario Cagica z portugalskiego portalu bolanarede.pt.

Nowy trener zadebiutuje w marcu. Wtedy to biało-czerwoni zainaugurują eliminacje do Mistrzostw Świata 2022 meczami z Węgrami (25 marca), Andorą (28 marca) oraz Anglią (31 marca).

Paulo Sousa - życie prywatne

Paulo Sousa może się podobać kobietom, ale nie jest wolny. Od 2007 roku tworzy jedną z najbardziej rozpoznawalnych par w Portugalii z Cristiną Möhler. Pochodząca z Lizbony 45-latka zasłynęła jako modelka i gwiazda telewizji, gdyż próbowała sił zarówno jako pogodynka, jak i reporterka. Uczestniczyła również w kilku odważnych sesjach, których efekty do dziś można znaleźć w sieci. Na wizji przestała pokazywać się w 2008 roku, kiedy trenerską karierę zaczął robić mąż.

- Podobno Paulo jest człowiekiem bardzo religijnym. Wiemy to po tym, że dla niego ślub kościelny był niezwykle ważny. I cóż, wyglądają na piękną parę - mówiła w Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

Nie doczekali się wspólnych dzieci, oboje mają jednak pociechy z poprzednich związków. Trener reprezentacji Polski jest ojcem 26-letniej Marii oraz 18-letniego Guilherma, z kolei Mohler ma 22-letnią córkę, Natachę.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości