polska piłka nożna

  - Wszyscy się z nas śmieją - komentuje kapitan sportowego zespołu.

  Agresja Rosji wobec Ukrainy jest szeroko komentowana przez sportowców. Wojciech Szczęsny w mediach społecznościowych umieścił emocjonalny wpis. Nie bał się nazwać rzeczy po imieniu. Nie zabrakło wzruszających słów o rodzinie, bliskich i współpracowników. Na koniec Bramkarz zaapelował. Kogo i o co prosił? I kto jeszcze go poparł?

  "Mało się pokazuje rodzin na stadionie"

  Po odejściu selekcjonera kadry Paulo Sousy, stanowisko trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej jest nieobsadzone. Kto może go zastąpić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli dziennikarka i reporterka sportowa Daria Kabała-Malarz, aktor Tomasz Schimscheiner oraz muzyk Tomasz Szczepanik.

  Janusz Garlicki to legendarny lekarz niezapomnianej polskiej reprezentacji piłkarskiej - Orłów Górskiego. W Dzień Dobry TVN pojawił się wraz z córką, Katarzyna Kwiatkowską, która tworzy dokument o dokonaniach swojego ojca.

  Robert Lewandowski w sezonie 2020/2021 zdobył aż 41 bramek grając jako napastniku Bayernu Monachium. To za to osiągnięcie otrzymał nagrodę

  Paulo Sousa został selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn na początku 2021 r. Na tym stanowisku zastąpił Jerzego Brzęczka. O ile spora część z nas słyszała o sportowych dokonaniach Sousy, o tyle nie każdy zna go od strony prywatnej. Okazuje się, żoną nowego szkoleniowca biało-czerwonych jest Cristina Möhler. Jak wygląda i czym się zajmuje?

  Pierwszy mecz reprezentacji Polski na Euro 2020 zakończył się naszą porażką. Z drużyną Słowacji przegraliśmy 2:1. Co poszło nie tak? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział były reprezentant Polski, a jednocześnie były dyrektor reprezentacji Polski, Tomasz Iwan.

  Dominik Dziąbek udowadnia, jak wielką siłę sprawczą mają w życiu marzenia i determinacja. Chłopak od 9 roku życia wychowywał się w domu dziecka. Tam zaczął trenować piłkę nożną. Jego talent został dostrzeżony, a dzięki ciężkiej pracy dziś jest zawodnikiem pierwszoligowego klubu Chrobry Głogów. Poznaj historię Dominika, któremu sport odmienił życie.

  Paulo Sousa został selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Portugalczyk zastąpił na stanowisku Jerzego Brzęczka, który został zwolniony przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Skąd taka decyzja? Kim jest nowy trener?

  W Polsce piłka nożna kobiet nie cieszy się tak dużą popularnością, jak futbol w wydaniu męskim. Jednak dzięki systematycznemu podnoszeniu kwalifikacji przez zawodniczki ma szansę zagościć w sercach coraz większej liczby fanów tego sportu. Na pewno mogą przyczynić się do tego piłkarki utytułowanego klubu Górnik Łęczna, w tym Ewelina Kamczyk, jedna z gwiazd drużyny.

  Do Arłamowa w Bieszczadach, na ostatnie zgrupowanie reprezentacji Polski przed Mundialem, zjechali się wszyscy nasi reprezentanci. Niektórzy z nich, tak jak Wojciech Szczęsny, przylecieli na miejsce helikopterem. Z Wojciechem Szczęsnym spotkał się w Arłamowie dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. - Od dzisiaj zaczynamy zaczynamy ciężką robotę i 10 dni porządnego przygotowania fizycznego, ta prawdziwa praca przed mundialem zaczyna się od dzisiaj - mówi Szczęsny. Z kim jest w pokoju? Jakie wydarzenie w 2018 roku będzie dla Szczęsnego najbardziej stresujące - Mundial, bycie pierwszym bramkarzem Juventusu Turyn czy może narodziny pierwszego dziecka?

  Zakończyła się 18. edycja turnieju z "Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Dlatego do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: Tomasza Iwana, dyrektora reprezentacji Polski ds. organizacyjnych oraz Ninę Patalon, trenerkę prowadzącą reprezentację kobiet, by podsumowali tę akcję. Ile dzieci wzięło udział w tegorocznej edycji? Czy dziewczynki też biorą udział w tym turnieju? Jak trenować małego piłkarza?

  Na Stadionie Narodowym trwa finał akcji "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". O podsumowanie akcji Bartek Jędrzejak poprosił Macieja Sawickiego, sekretarza generalnego PZPN oraz Sławomira Rusinka, współwłaściciela Tymbarku.