polska piłka nożna

    polska piłka nożna

    Po odejściu selekcjonera kadry Paulo Sousy, stanowisko trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej jest nieobsadzone. Kto może go zastąpić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli dziennikarka i reporterka sportowa Daria Kabała-Malarz, aktor Tomasz Schimscheiner oraz muzyk Tomasz Szczepanik.

    W Polsce piłka nożna kobiet nie cieszy się tak dużą popularnością, jak futbol w wydaniu męskim. Jednak dzięki systematycznemu podnoszeniu kwalifikacji przez zawodniczki ma szansę zagościć w sercach coraz większej liczby fanów tego sportu. Na pewno mogą przyczynić się do tego piłkarki utytułowanego klubu Górnik Łęczna, w tym Ewelina Kamczyk, jedna z gwiazd drużyny.

    Do Arłamowa w Bieszczadach, na ostatnie zgrupowanie reprezentacji Polski przed Mundialem, zjechali się wszyscy nasi reprezentanci. Niektórzy z nich, tak jak Wojciech Szczęsny, przylecieli na miejsce helikopterem. Z Wojciechem Szczęsnym spotkał się w Arłamowie dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. - Od dzisiaj zaczynamy zaczynamy ciężką robotę i 10 dni porządnego przygotowania fizycznego, ta prawdziwa praca przed mundialem zaczyna się od dzisiaj - mówi Szczęsny. Z kim jest w pokoju? Jakie wydarzenie w 2018 roku będzie dla Szczęsnego najbardziej stresujące - Mundial, bycie pierwszym bramkarzem Juventusu Turyn czy może narodziny pierwszego dziecka?

    Zakończyła się 18. edycja turnieju z "Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Dlatego do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: Tomasza Iwana, dyrektora reprezentacji Polski ds. organizacyjnych oraz Ninę Patalon, trenerkę prowadzącą reprezentację kobiet, by podsumowali tę akcję. Ile dzieci wzięło udział w tegorocznej edycji? Czy dziewczynki też biorą udział w tym turnieju? Jak trenować małego piłkarza?