Gwiazdy

Patrycja Kazadi od dziecka zmaga się z body shamingiem. "Pojawiły się teksty: rusz się, gruba świnio"

Gwiazdy

Autor:
Luiza
Bebłot
Kulisy Sławy Patrycji Kazadi

Patrycja Kazadi jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i charyzmatycznych prezenterek. Tańczy i śpiewa, a w show-biznesie pracuje już 20 lat. Jakiś czas temu wycofała się ze świata mediów. Artystka nie ukrywa, że przeszła bardzo ciężkie chwile. Kiedyś przyznała, że myślała o samobójstwie. Teraz inspiruje innych do zmiany, akceptacji oraz pokochania siebie i swojego ciała.

Patrycja Kazadi - wszechstronnie utalentowana

Zawsze pełna energii, magnetyzująca i charakterystyczna. Wraca z wielkim przytupem, po tym jak na jakiś czas musiała zrobić sobie przerwę od mediów i od show-biznesu. Dziś Patrycja Kazadi otwarcie walczy z hejtem i bodyshamingiem.

- Jakie ona ma geny! Jest wszechstronne utalentowana. Świętnie sobie radzi z prowadzeniem programów, ale też świetnie śpiewa – chwali Kayah. - Jest skromna, zawsze uśmiechnięta i niezwykle ciepła – mówi Ewa Chodakowska. - Dla mnie jest to uosobienie kobiecości – dodaje Dorota Wellman.

Kulisy Sławy

"Kulisy sławy" Krystyny Jandy
"Kulisy sławy" Krystyny Jandy
wideo 2/15

Patrycja w show-biznesie pracuje już 20 lat. Ale ciągłe bycie w centrum uwagi paradoksalnie doprowadziło do tego, że jakiś czas temu wycofała się ze świata mediów. Przeszła bardzo ciężkie chwile.

- Tak naprawdę zaczęło się to na planie X-Factor. Czułam, że nie dam rady i było mi bardzo ciężko. Przychodziłam na plan i zanim zaczęliśmy make up, to przez godzinę płakałam, że jestem nieszczęśliwa i nie mam siły spełniać oczekiwań innych ludzi – wspomina Patrycja. Przyznaje, że w szczycie popularności przestała dobrze czuć się na „ściankach”.

- Wywiady bardzo mnie stresowały, a potem bardzo mnie stresowało, co się pisało po tych wywiadach czy działo. Byłam po prostu sama. Moja rodzina, która była dla mnie ogromnym wsparciem, nie znała się na branży, nie wiedziała, co przeżywam, nie rozumiała tego do końca. Jak nie jest się w tym, to ciężko to zrozumieć - tłumaczy.

Patrycja swą egzotyczną urodę zawdzięcza kongijskiemu pochodzeniu. Już od najmłodszych lat pojawiała się w mediach. Karierę telewizyjną zaczęła zaledwie w wieku 14 lat. Rodzina zawsze była dla niej ważna, ale - jak mówi - najważniejszą osobą w jej życiu była, jest i będzie babcia Kazimiera.

Patrycja Kazadi o poczuciu wartości

Wiele osób podkreśla, że Patrycja jest piękną kobietą. Jest u szczytu kariery. Jak więc to możliwe, że zaczęła kwestionować swoją wartość?

- Wydaje mi się, że wyniosłam to z domu. Był rygor, był bardzo surowy styl wychowywania, brakowało może ciepła. I to, że moi rodzice chcieli, żebym robiła coś innego. Wszystkie moje poczynania zawodowe były bardzo krytykowane i nieodbierane w sposób pozytywny – wspomina.

Jak mówi, od dziecka zmaga się z body shamingiem.

- To było naturalne u nas w domu, że komentuje się wygląd zewnętrzny drugiej osoby, w bardzo bezpośredni, często nieprzyjemny sposób. To był początek. Później mierzyłam się z tym jako tancerka. Pojawiły się teksty: „Rusz się gruba świnio”. A w żadnym wypadku nie byłam gruba, bo byłam wtedy mega wysportowana, trenowałam akrobatykę. W okresie modelingu cały czas słyszałam, że mam puciatą buźkę i to też wpływało na moje poczucie wartości. Ale miałam duży dystans, pod względem takim, że sama o sobie też bardzo źle myślałam. Nie bolały mnie te teksty dotyczące wyglądu, bo zgadzałam się z większością z nich – mówi.

Patrycja postanowiła zrobić użytek z własnych, często przykrych doświadczeń. Stworzyła cykl podcastów na Instagramie, w których walczy właśnie z body shamingiem. Inspiruje innych do zmiany, akceptacji i pokochania siebie i swojego ciała.

- Można nazwać Patrycję aktywistką, bo wiele sytuacji życiowych przerabia później na akcje, na tłumaczenie ludziom, co jest fajne, a co nie jest fajne – tłumaczy Kayah.

Wygląd nie powinien mieć znaczenia, ale w show-biznesie nawet najmniejszy szczegół może być szeroko komentowany. Bycie pod ciągłą oceną, wieloletnia presja, brak oparcia i ogrom hejtu doprowadziły Patrycję do załamania nerwowego i depresji.

- Zawsze bardzo źle znosiłam hejt. Zawsze chciałam, żeby wszyscy byli zadowoleni, żeby się wszystkim podobało i wszyscy mnie lubili – zaznacza Patrycja. Kiedyś przyznała otwarcie, że myślała o samobójstwie.

- Byłam nieszczęśliwa, nie chciało mi się żyć. Nie czułam już powodu, żeby żyć – przyznaje.

- Patrycja ma czarną, twardą pupę. Cudowną, ale też jak widać po ostatnich wydarzeniach, gdzieś tam w środku jest bardzo miękka i bardzo ją zabolało, to co ludzie mówili o zmianie w jej wyglądzie – wskazuje Dorota Wellman.

Patrycja Kazadi powraca

Patrycja wygrała jednak ze swoimi słabościami. Nagrała płytę w rytmie r’n’b i ogłasza wielki powrót. Dziś czuje się o wiele silniejsza.

- Hejterzy nie kontrolują już mojego życia. To jest taka zmiana, że to jest szok. To jest mega przemiana, bo oni dalej są. Jestem przekonana, że jak gdzieś pójdę, to w komentarzach jest dyskoteka hejtu. Ale to mnie już w ogóle nie dotyka – tłumaczy.

- Muszę przyznać, że z podziwem patrzę, jak bardzo urosła w siłę, jak bardzo świadoma jest tego, kim dzisiaj jest i czego chce od życia. Jak bardzo jest w tym odważna, jak bardzo jest też otwarta. Jak wspaniale inspiruje osoby, do porzucenia jakiś kanonów piękna, bardzo często nierealnych, a tak mocno funkcjonujących w naszym świecie – mówi Ewa Chodakowska.

- Jestem teraz w najbardziej spokojnym momencie życia. Czuję, że sama decyduję o tym, jak wygląda mój dzień. Decyduję o tym, jak jest dużo pracy. Jestem na pewno dużo bardziej asertywna, może też mniej miła, dlatego, że nie daję sobie dmuchać w kaszę – kwituje.

Cały reportaż można obejrzeć na stronie Uwaga! TVN

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości