Katarzyna Bosacka analizuje skład pączków Friza. "56 składników w 1 pączku, czyli cała Ekipa"

Katarzyna Bosacka
Katarzyna Bosacka krytykuje pączki Ekipy Friza
Źródło: Paweł Wodzyński/East News
Po lodach, zeszytach i oranżadzie przyszedł czas na pączki. Nowy przysmak Ekipy Friza trafił do popularnej sieci sklepów. Skład donutów przeanalizowała Katarzyna Bosacka. Ekspertka od zdrowego żywienia nie ma dobrych wieści. "Świecenie w ciemności gwarantowane" - skwitowała.

Pączki od Ekipy Friza już w sklepach

Kolejny produkt sygnowany nazwą grupy polskich influencerów i youtuberów trafił do sprzedaży. Tym razem młodzi celebryci promują pączki dystrybuowane przez sieć sklepów Biedronka. Katarzyna Bosacka, ekspertka od zdrowego żywienia skrupulatnie przygląda się każdemu smakołykowi, który oferują idole nastolatków. Niestety jej spostrzeżenia nie są optymistyczne.

Zdrowa dieta

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jedzenie w biegu nam szkodzi
Jedzenie w biegu nam szkodzi
Dieta na wysoki cholesterol
Dieta na wysoki cholesterol
Czas a dieta
Czas a dieta

Już wcześniej analizowała skład popularnych lodów Ekipy, które znikały ze sklepowych półek jak świeże bułeczki. - Friz to, można powiedzieć, raczej młody już mężczyzna niż nastolatek. Ciekawa jestem, czy swoim dzieciom także takie lody by kupował - zastanawiała się w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl, zwracając uwagę na długą listę niezdrowych składników produktu.

Później nadszedł czas na napoje Ekipy, w których na 100 ml znajdowało się aż 10 gram cukru. Teraz ekspertka wzięła na tapet kolorowe, smakowicie wyglądające pączki. - Kolejny niezdrowy produkt ze złym składem reklamowany przez młodych ludzi dla dzieci czy nastolatków. Ręce opadają. (...) Świecenie w ciemności gwarantowane - gorzko oceniła.

Katarzyna Bosacka ocenia skład pączków Ekipy Friza

Ekspertka od zdrowego żywienia opublikowała na Facebooku post, w którym zwraca uwagę na długą listę składników kolejnego produktu Ekipy Friza. W jednym pączku jest ich aż 56! Co ciekawe, niektóre z nich to szkodliwe dla organizmu substancje stosowane chociażby do zwalczania kamienia w toaletach. Inne, takie jak tłuszcz palmowy, mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na nowotwory.

- 56 składników w 1 pączku, czyli cała „Ekipa” składników. Donut słynnych YouTuberów, który od dzisiaj można kupić w sklepach, zawiera całe morze niezdrowych dodatków - m.in. tłuszcz palmowy, jaja w proszku, spulchniacze czy sztuczne barwniki. np. błękit brylantowy E133, który znajdziemy również… w kostkach do toalet - wymienia Bosacka.

Analiza dietetyczna ekspertki zniechęciła Was do zakupu?

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: Facebook

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości