"Odwróceni: Ojcowie i córki" - Serialowa Lidka szczerze o swoim ojcu, legendarnym Sikorze

Takiego powrotu w polskiej telewizji jeszcze nie było. Po 12 latach przerwy na antenę stacji TVN wrócił serial „Odwróceni”. Sequel odniósł spektakularny sukces. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Joannę Balasz i Tomasza Schuchardta.
 • Lidka i Lato w serialu "Odwróceni"
  • Jak aktorzy przygotowywali się do swoich ról?
   • Jak Joannie współpracuje się z Arturem Żmijewskim?
    • Więckiewicz w roli "Blachy"

     Lidka i Lato o serialu "Odwróceni"

     Joanna i Tomasz w serialu „Odwróceni” tworzą przebojowy duet policjantów: Joanna Balasz jako Lidka i Tomasz Schuchardt jako Lato na tropie serii morderstw. Razem próbują dowiedzieć się, kto morduje starych gangsterów… Co więcej Lidka jest córką legendarnego Sikory, który traktuje swoją dorosłą córkę jak małą dziewczynkę. Życie Lidki jest również zagrożone.

     Życie Lidki jest przewrotne. W wieku 30 lat wciąż mieszka z tatą, co w dzisiejszych czasach jest już trochę dziwne. Mam wrażenie, że czasami mój serialowy ojciec traktuje mnie jak małe dziecko, jeszcze bardziej niż swoją wnuczkę.

     - zwróciła uwagę Joanna.

     >>>> Zobacz też: Anna Dereszowska wraca w kultowej roli - "Odwróceni: Ojcowie i córki".

     Jak w roli policjanta czuł się Tomasz?

     Akurat pod względem bycia tym policjantem, to rzeczywiście to poczucie władzy, które się ma na planie, że cię słuchają, to jest coś ,czego już nie doświadczasz w normalnym życiu. To jest miłe wspomnienie z planu. Nasze postaci nie są ostrymi policjantami, są raczej rzetelnymi osobami, które wykonują swoją pracę.

     -zdradził Schuchardt.

     >>> Zobacz też: Foremniak. O „Odwróconych”, córce i nadmiernym poczuciu humoru.

     Joanna i Tomasz przygotowując się do swoich ról spotykali się z prawdziwymi policjantami, którzy uczyli ich np. obsługiwać się bronią.

     Były to spotkania bardzo serdecznie. Ja miałam szkolenie z antyterrorystą, który zdradził mi wiele smaczków ze swojej pracy. Z mojej strony ogromny respekt.

     -dodała Joanna.

     >>> zobacz też: Pati i Skucha - nowi bohaterowie "Odwróconych".

     Jak Joannie współpracuje się z Arturem Żmijewskim, jej serialowym tatą?

     Pana Artura poznałam już na planie. W czasie castingów nie mieliśmy ze sobą styczności. Pierwsze wspólne sceny były bardzo trudne, odbywały się w mieszkaniu z dzieckiem. Szybko przeszliśmy też na „Ty”. W ogóle ja idąc po raz pierwszy na plan miałam ogromny szacunek. Są to osoby starsze, bardziej doświadczone, ale szybko się to uregulowało na takiej stopie koleżeńskiej.

     - przyznała w rozmowie aktorka.

     Artur Żmijewski o powrocie "Odwróconych"

     Zobacz film: Serial „Odwróceni” wraca po 12 latach. Źródło: Dzień Dobry TVN

     Artur Żmijewski:

     To na pewno nie jest taki sam serial jaki był 12 lat temu. (Historia) Rozwija się w sposób bardzo akcyjny w pewnym momencie. Myślę, że każdy kto obejrzy ten premierowy odcinek, a nie widział poprzedniej serii to z przyjemnością zajrzy i obejrzy ponownie. Żeby zobaczyć jak się ci bohaterowie zmienili.

     Odwróceni. Ojcowie i córki - fabuła:

     Blacha i Sikora nie utrzymują już ze sobą kontaktu. Członkowie gangu pruszkowskiego odsiedzieli swoje wyroki. Wyszli na wolność. "Stary Pruszków" nie istnieje za sprawą komisarza Pawła Sikory, który jest już na emeryturze. Jego córka zaś - Lidka (Joanna Balasz) - poszła w ślady ojca i jest funkcjonariuszką komendy stołecznej. Blacha został natomiast biznesmenem, świadkiem koronnym - celebrytą. Wydał kilkanaście książek o mafii i czerpie garściami ze swojej ciemnej przeszłości. Jego córka Kasia (Eliza Rycembel) ukończyła właśnie z wyróżnieniem prawo. Lidka Sikora razem ze swoim policyjnym partnerem Latą (Tomasz Schuchardt) prowadzą śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw, które mogą mieć związek z przeszłością Blachy i Sikory. Obaj będą musieli znów podjąć współpracę, żeby przeżyć. Obaj będą się bać o swoje dzieci.

     Więckiewicz powraca w kultowej roli "Blachy"

     Autorem pomysłu na kontynuację jest producent i współscenarzysta pierwszych „Odwróconych” – Artur Kowalewski. O tym, jak się zmienili bohaterowie kultowego serialu TVN w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Robertem Więckiewiczem, odtwórcą kultowej roli „Blachy” oraz z producentem serialu.

     Poznaj młode gwiazdy serialu

     W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy młode gwiazdy tego telewizyjnego hitu.

     Do produkcji zaangażowano aktorów biorących udział w pierwszej edycji, w tym między innymi Małgorzatę Foremniak i Andrzeja Zielińskiego.

     Odwróceni to serial, który opowiadał o walce CBŚ-u z najmocniejszą wówczas grupą przestępczą w Polsce. Przypomnijmy, że głównymi bohaterami serialu są Paweł Sikora (w tej roli Artur Żmijewski), doświadczony policjant oraz Jan Blachowski „Blacha" (w tej roli Robert Więckiewicz) - gangster z Pruszkowa.

     >>> Zobacz też: "Odwróceni: Ojcowie i córki". Młoda twarz polskiej mafii.

     Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości