Gwiazdy

"Oddałem się gotowaniu na poważnie". Mateusz Zielonka o tym, jak wygląda jego życie po udziale w programie "MasterChef"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Wojtek Olszanka/DDTVN/East NewsMateusz Zielonka

W 2017 roku Mateusz Zielonka zwyciężył 6. edycję programu "MasterChef". Od zdobycia tytułu najbardziej utalentowanego kucharza w telewizyjnym show minęło już kilka lat, jednak ulubieniec widzów, znany także jako "Surfer", wciąż z sentymentem wspomina chwile spędzone w kuchni z jurorami i innymi uczestnikami rywalizacji.

Mateusz Zielonka w programie "MasterChef"

Mateusz Zielonka to nie tylko uzdolniony kucharz, ale także oddany pasjonat surfingu, snowboardu i jazdy na desce. Fani programu "MasterChef" pokochali go za energiczną naturę, niespotykaną pogodę ducha i szczery uśmiech, który nie schodził z jego twarzy nawet podczas najbardziej wymagających konkurencji. Udział w popularnym show pozwolił Mateuszowi Zielonce rozwinąć skrzydła i na dobre poświęcić się pasji, jaką jest dla niego kreatywna praca w kuchni.

Kilka lat minęło od wygranej i teraz mogę powiedzieć na pewno, że program "MasterChef" zdecydowanie ukierunkował moje obecne życie. Nie zmienił go, bo nigdy tego nie chciałem, ale sprawił, że mogłem oddać się swojej pasji, czyli gotowaniu na poważnie

- wyznał zwycięzca kulinarnego show. Dodał też, że od kiedy stał się częścią rodziny "MasterChefa", wciąż poznaje nowych ludzi, z którymi może dzielić zamiłowanie do kuchni i dobrego jedzenia. Organizuje też zagraniczne warsztaty kulinarne, połączone z lekcjami gry na perkusji.

Mateusz Zielonka o podróży do Sydney

Pięcioro uczestników 6. edycji programu "MasterChef" miało okazję popisać się kulinarnym talentem w australijskim Sydney. Wycieczka na odległy kontynent wiązała się z wieloma emocjami i nowymi doświadczeniami, które na stałe zapadły w pamięć zwycięzcy programu.

Podróż do Australii to moja najdalsza wyprawa. Wspominam ją jako mega przygodę. "Sydney" jest pięknym miastem, pełnym kolorów, smaków, pięknej architektury. I do tego Ocean Spokojny... nigdy nie zapomnę surfingu z Michelem

- powiedział Mateusz Zielonka. Zdjęcie upamiętniające ten niezwykły czas pojawiło się na instagramowym profilu Magdy Gessler, zasiadającej za stołem jurorskim w programie "MasterChef". Wygląda na to, że znana restauratorka równie miło wspomina spędzone w Australii chwile. Okazuje się, że to ona nadała Mateuszowi dobrze znany widzom pseudonim. - To właśnie Magda nadała mi ksywę "Surfer", która wkleiła się idealnie do mojego lifestyle'u. Nadal surfuję w Polsce po Bałtyku, jeżdżę na deskorolce, czekam też na zimę i snowboard - podsumował zwycięzca 6. edycji programu "MasterChef".

Program "MasterChef" - gdzie oglądać?

12 września 2021 roku wyemitowany został specjalny odcinek jubileuszowej edycji programu "MasterChef". Losy uczestników 10. sezonu popularnego formatu można śledzić w każdą niedzielę o 20:00 na antenie TVN.

Premierowe odcinki dostępne są także dla użytkowników platformy Player.pl. Serwis umożliwia także oglądanie poprzednich edycji programu.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Brzoskwiniowe wariacje Mateusza Zielonki

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Wojtek Olszanka/DDTVN/East News

Pozostałe wiadomości