Gwiazdy

Marcin Prokop jest przerażony losem najmłodszych. "Dziecięca psychiatria leży w Polsce i kwiczy"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Karolina Kalatzi
Marcin Prokop i jego miś dla Fundacji TVN

Marcin Prokop wie, jak ważne jest zdrowie psychiczne, by móc poprawnie funkcjonować. Dziennikarz przejęty jest zwłaszcza sytuacją dzieci w tym kontekście. Po raz 16. ruszyła akcja charytatywna "Podaruj misia", w ramach której w drogeriach Rossmann w całej Polsce już od 1 grudnia można kupić limitowaną świąteczną edycję pluszaków. Pieniądze ze sprzedaży zabawek wesprą budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, które powstaje na terenie Centrum Zdrowia Dziecka. Zobaczcie, jakiego misia stworzył Marcin Prokop wraz z Tomaszem Ossolińskim.

Miś Marcina Prokopa i Tomasza Ossolińskiego

Tomasz Ossoliński już od ponad 20 lat konsekwentnie buduje swoją markę. Jego projekty charakteryzują się autorską konstrukcją, precyzyjną formą i perfekcją w wykonaniu detali. Tworząc tegorocznego misia, zainspirował się stylem Marcina Prokopa.

Pluszaka ubrał w biały wełniany sweterek, marynarkę w czerwono-granatowo-białą kratę, granatowe sztruksowe spodnie oraz beret z tego samego materiału. Bez wątpienia to właśnie ten miś jest najbardziej elegancki.

Marcin Prokop i jego miś Źródło: Karolina Kalatzi/Dzień Dobry TVN Online

Marcin Prokop o psychiatrii dziecięcej

Budowa Centrum Psychiatrii już ruszyła, a plany zakładają, że potrwa 2 lata. W placówce znajdzie się oddział pobytu stałego dla 32 pacjentów (tyle będzie łóżek na oddziale). Oprócz tego w placówce powstanie poradnia psychiatryczna. Cały budynek będzie miał 6 000 m2. Oprócz Centrum Psychiatrii zostanie przeniesiona tu i powiększona Klinika Onkologii.

Fundacja TVN odpowiedzialna jest finansowo za segment psychiatrii. To milowy krok, ponieważ lekarze od lat alarmują o fatalnej sytuacji dziecięcej psychiatrii. Pod tymi słowami podpisał się dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka. Marcin Prokop nie miał wątpliwości, ani chwili zawahania, czy wesprzeć akcję fundacji.

- Dzięki tym misiom, które można zakupić i podarować komuś, kogo kochacie, dzieci i podopieczni Fundacji TVN będą miały lepszy los. Ja swojego podaruje córce, bo jeszcze takiego nie ma - powiedział Marcin Prokop.

- Dziecięca psychiatria leży w Polsce i kwiczy. Jeśli ktoś może zająć się odbudową jej świetności, to bardzo wspieram tę inicjatywę. Dzieciaki są po trudnym pandemicznym czasie, więc zajmijmy się głowami najmłodszych - dodał.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości