Gwiazdy

Małgorzata Kożuchowska o swoich najlepszych kreacjach

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Mateusz Hładki
Historia jak z żurnala - Małgorzata Kożuchowska
Historia jak z żurnala - Małgorzata KożuchowskaDzień Dobry TVN
wideo 2/14

W kolejnym odcinku cyklu "Historia jak z żurnala" wzięła udział Małgorzata Kożuchowska. Aktorka przejrzała archiwalne zdjęcia i opowiedziała o swoich najważniejszych kreacjach. Wspomniała też zabawne historie, jakie wydarzyły się na eventach.

Oświadczyny na czerwonym dywanie

Małgorzata Kożuchowska bez wątpienia uważana jest za jedną z najbardziej stylowych polskich aktorek. Jej zestawy inspirują miliony kobiet i niejednokrotnie odbijają się szerokim echem w mediach. Teraz gwiazda postanowiła opowiedzieć o swoich najgłośniejszych kreacjach. Jedną z nich była złota sukienka mini, w której pokazała się w dniu swoich 40. urodzin. Gosia Baczyńska poprosiła ją wówczas o pójście w swoim pokazie.

Aktorka odmówiła jednak, bo miała zaplanowaną na ten wieczór swoją imprezę urodzinową. Finalnie do udziału przekonał ją organizator wydarzenia, który zaoferował jej czek na 30 tys. złotych dla Fundacji Mam Marzenie. Tym samym Małgorzata Kożuchowska była na swoich urodzinach w Teatrze IMKA, potem pojechała na pokaz i znów wróciła na imprezę.

- To były moje 40-ste urodziny, więc pomyślałam sobie, że okazja jest bardzo dobra ku temu, żeby zaszaleć - wspominała Małgorzata Kożuchowska w Dzień Dobry TVN.

Do zabawnej sytuacji doszło z kolei na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Artystka pojawiła się tam w czerwonej sukni o długości maxi od Macieja Zienia, do której dobrała srebrną biżuterię. Na dłoniach miała wiele pierścionków i gdy zamaszyście machała do publiczności zebranej za fotoreporterami, jeden z nich upadł na ziemię.

- Piotrek Witkowski się zachował jak gentelman, bo podniósł ten pierścionek bardzo szybko - to były sekundy. Potem uklęknął i podał mi go, co wyglądało trochę jak oświadczyny na czerwonym dywanie - stwierdziła aktorka.

Suknia, którą pokochała Laura Dern

W 2019 roku Małgorzata Kożuchowska pojawiła się na Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zachwyciła czarną suknią z głębokim dekoltem i licznymi falbanami od polskiej marki Laurelle. Żeby dowieźć tę kreację na święto kina, musiała wziąć na nią oddzielną walizkę. Sukienka była bowiem uszyta z wielu warstw i zajmowała sporo miejsca - jej konstrukcja dawała efekt sukni, która sterczy jak na stelażu.

- Byliśmy na pokazie filmu "Historia małżeńska" ze Scarlett Johansson i Adamem Driverem. Tam jedną z ról grała Laura Dern. Już po tym pokazie w pewnym momencie się odwracam, patrzę, a koło mnie stoi Laura Dern. Powiedziałam, że super, wspaniała rola w filmie, a ona spojrzała na mnie i powiedziała: "A Pani ma piękną sukienkę" - zdradziła Małgorzata Kożuchowska w naszym programie.

Aktorka wspomniała również sukienkę, która była jedną z bohaterek serialu TVN pt. "Druga szansa". Do odcinka potrzebowano czerwonej sukienki w dwóch egzemplarzach - w niektórych scenach bowiem kreacja miała być zniszczona, a w innych nie. Dorota Williams (która zajmowała się kostiumami do tej produkcji), nie mogła znaleźć odpowiedniego projektu w żadnym sklepie. Finalnie zgłosiły się do Violi Piekut.

- Violka rzeczywiście przez całą noc pracowała. Panie zostały w pracowni i ta sukienka o 6 rano już była na planie i zagrała. Jestem Violi bardzo za to wdzięczna - dodała aktorka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości