Gwiazdy

"Bałamutka", czyli historia o trudnych relacjach. Młode małżeństwo podbija muzyczny rynek

Gwiazdy

Aktualizacja:

Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub są nie tylko małżeństwem, ale tworzą także muzyczny duet. Wspólnymi siłami nagrali EP-kę, która ukaże się jeszcze w tym roku. Na scenie Dzień Dobry TVN para LENDA/KOZUB zaprezentowała singiel "Bałamutka".

"Bałamutka" - o czym jest utwór?

Piosenka została wybrana jako pierwszy singel duetu, ukazujący się po długiej przerwie w karierze muzycznej i prawie trzech latach od ślubu muzyków - Pauliny Lendy-Kozub i Piotra Kozuba. W czasie miesiąca miodowego zaszyli się w domowych pieleszach i stworzyli materiał na dwie zbliżające się EP-ki.

Duet rozpoczął poszukiwanie swojego języka muzycznego od przestrzennych form, loopów i delikatnej elektroniki. Charaktery tej dwójki - wiecznych dzieciaków lat 90. i zamiłowanie do dźwięków puszczanych za dziecka przez rodziców, w studio nagraniowym wzięły jednak górę. Dzięki falom, na których nadają razem z producentem, materiał ewoluował do dwóch synth popowych wydawnictw, które ukażą się jeszcze w 2021 r.

W samej warstwie lirycznej "Bałamutka" nawiązuje do ciężkich początków wielu relacji, tworzonych przez młodych ludzi. Prowadzą się wzajemnie przez życie, ucząc go po drodze i bawiąc w dorosły dom.

LENDA/KOZUB - kim są?

To debiutujący synth popowy duet, który stworzyło młode małżeństwo: Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub. Dwoje muzyków połączyła wspólna pasja i scena, gdzie rozpoczęła się ich przygoda. Każde z osobna może pochwalić się bogatą historią muzyczną, grając już od kilkunastu lat w różnych projektach jako solowi artyści. W 2021 r. światło dzienne ujrzą utwory z autorskiego materiału duetu w języku polskim, wyprodukowane we współpracy z Marcinem Borsem.

Oficjalna premiera debiutanckiej EP-ki duetu LENDA/KOZUB przewidziana jest na 1 czerwca 2021.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości