Krzysztof Krawczyk "na ostatniej prostej swojej drogi artystycznej". Dlaczego muzyk nie będzie już występował?

Żona Krzysztofa Krawczyka, Ewa Krawczyk, w rozmowie z "Super Expressem" wyznała, że sławny muzyk nie będzie już występował na scenie. Powód? "Za bardzo boimy się koronawirusa" - wyjaśniła.

Krzysztof Krawczyk nie będzie koncertował

Smutne wieści dla wszystkich fanów Krzysztofa Krawczyka. Muzyk nie będzie już występował, o czym poinformowała jego żona. Informacje podał magazyn "Super Express".

Nie będzie dawał koncertów. Za bardzo boimy się koronawirusa. Na szczęście żyliśmy skromnie i mamy oszczędności. Muzycy znaleźli inną pracę, chórek i kierowcy też, a manager Krzysztofa, Andrzej Kosmala przygotował wydanie nowej płyty »Horyzont«. Właśnie trafiła do sprzedaży

- czytamy na łamach gazety. Ewa Krawczyk jest bowiem nie tylko żoną legendy polskiej muzyki, ale także jego "road managerem".

Sam muzyk, informując na Facebooku, o swoim najnowszym studyjnym albumie, napisał, że jest "na ostatniej prostej swojej drogi artystycznej".

Data premiery: 2020.10.23 „Horyzont” mój najnowszy album płytowy! Nigdy nad żadną płyta nie pracowaliśmy tak długo i...

Opublikowany przez Krzysztof Krawczyk Czwartek, 8 października 2020
Chcę przekazać, co czuję po 55-letniej ciężkiej pracy, znaczonej potem i łzami, ale też radością, którą był dla mnie kontakt z moją publicznością. Ona była najlepszym moim adwokatem, szczególnie w chwilach trudnych, których nie brakowało

- skomentował swoją artystyczną działalność w emocjonalny sposób Krzysztof Krawczyk.

Premiera najnowszej płyty "Horyzont" zaplanowana jest na 23 października 2020.

Krzysztof Krawczyk - kariera

Krzysztof Krawczyk to jeden z najsłynniejszych barytonów w Polsce. Od 1963 roku do 1973 i w 1976 roku był wokalistą zespołu "Trubadurzy". Karierę solową rozpoczął w 1973. Koncertował w całej Europie, ale i na świecie. To artysta niezwykle wszechstronny - inspirował się popem, bluesem, soulem, jazzem, rock and rollem, ale i country czy tango. Nie stronił również od kolęd i pieśni religijnych.

Dziś Krzysztof Krawczyk stanowi inspirację dla innych - covery jego utworów wykonywali: T.Love, Aleksandra Szwed, Roberta Jankowski, Maciej Maleńczuk, Janusz Józefowicz, Michał Milowicz czy Piotr Cugowski.

Zobacz wideo: Krzysztof Krawczyk o 50-leciu na scenie w Dzień Dobry TVN.

Zobacz także:

Polska blogerka, o którą upomina się świat. Oto Karolina Wójcik – "Viva a Viva"

Bunt dyrektorów i nauczycieli, czyli działalność szkół w dobie pandemii. Czy podstawówki powinny być otwarte?

Joanna Przetakiewicz o ślubie. "Muszę przyznać, że pierwszy raz czuję się naprawdę szczęśliwa"

Autor: Anna Mierzejewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości