Gwiazdy

Kayah i Krzysztof Iwaneczko nagrali pokojowy protest song. "Nie chcemy żyć w takiej rzeczywistości"

Gwiazdy

Kayah i Krzysztof Iwaneczko zaskoczyli fanów wspólnym duetem. Choć piosenka "Nie dzielcie nas" powstała dwa lata temu, obecnie jej tekst stał się dla odbiorców jeszcze ważniejszy. Wspólny kawałek jest pokojowym manifestem do wszystkich ludzi na całym świecie.

Kayah i Krzysztof Iwaneczko we wspólnym projekcie

Ten duet ma nam do przekazania więcej, niż mogłoby się wydawać. Kayah i Krzysztof Iwaneczko od jakiegoś czasu zapowiadali na swoich profilach w mediach społecznościowych tajemniczy projekt. 14 maja światło dzienne ujrzał nowy singiel "Nie dzielcie nas". Do piosenki powstał również minimalistyczny klip. Potrzeba bliskości, miłość i zrozumienie to hasła, które pragną przekazać nam artyści. Za tekst odpowiedzialna jest Bożena Kraczkowska, natomiast muzyką zajął się Krzysztof Iwaneczko we współpracy z Adamem Lemańczykiem.

- To jest bardzo ciekawa historia, ponieważ utwór nazywa się "Nie dzielcie nas". Oni śpiewają o tym, że my wszyscy potrzebujemy takiego połączenia. Potrzebujemy w tych trudnych czasach wspólnotowości – powiedziała Basia Pasek.

Kayah apeluje o pokój i jedność

Nowy utwór utalentowanych artystów wzrusza, a także składnia do refleksji nad otaczającym nas światem. Kayah na swoim facebookowym profilu zwróciła się do odbiorców i podzieliła się przekazem piosenki.

- Kiedy widzę, jak nasilają się podziały, rośnie agresja, a społeczeństwa polaryzują się, nie ma na to we mnie zgody. [...] Jesteśmy podzieleni przez polityków, przez media, przez zwolenników odmiennych rozwiązań, poglądów, przez dogmaty wiary, ale także przez optykę na obecną sytuację związaną z radzeniem sobie z pandemią, dezorientacją i chaotycznymi decyzjami, niszczącymi zdrowie fizyczne, psychiczne i ekonomiczne społeczeństw. [...] Nie chcemy żyć w takiej rzeczywistości, ponieważ mamy świadomość, że siła tkwi w jedności. I to nie tylko tej lokalnej, ale i ogólnoludzkiej – pisała gwiazda.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Stracił głos i porzucił karierę: "Nie chciałem wiązać przyszłości z muzyką". Dziś Dionizy Wincenty Płaczkowski buduje karierę jako tenor występując w Polsce i za granicą

Kasia Cerekwicka o nowej płycie i pasji, na którą znalazła czas po 30-tce. "To było moje marzenie jeszcze przed muzyką"

Kora, Kayah i Bartek Jędrzejak przyznali się do problemów ze zdrowiem psychicznym. Jakie jeszcze gwiazdy powiedziały o tym otwarcie?

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości