Gwiazdy

Katarzyna Figura ze łzami w oczach wróciła pamięcią do trudnych chwil. "To jest strasznie mocne"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
"W moim stylu"
Katarzyna Figura wróciła pamięcią do trudnych doświadczeń

Katarzyna Figura przez blisko dekadę walczyła w sądzie o uzyskanie rozwodu. Jak twierdzi, jej małżeństwo naznaczone było przemocą. Aktorka zdecydowała się poruszyć ten temat w jednym z najnowszych wywiadów. - To jest strasznie mocne - przyznała artystka ze łzami w oczach.

Katarzyna Figura o trudnej przeszłości

W życiu Katarzyny Figury nie brakowało trudnych chwil. Jedna z najbardziej utalentowanych polskich aktorek przez lata żyła u boku - jak mówi - przemocowego mężczyzny. Jej były mąż, Kai Schoenhals, miał dopuszczać się agresywnych zachowań, o czym gwiazda poinformowała opinię publiczną w 2012 roku. Szczere oświadczenie stanowiło wstęp do niełatwej walki o uzyskanie rozwodu.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Myślę, że to dało moc i odwagę wielu kobietom - szczególnie z jakichś mniejszych miast, miasteczek, wiosek. (...). To był mój jedyny ratunek i tak to zresztą zostało później przez sąd określone, że miałam prawo do postąpienia w taki sposób, czyli do wystąpienia publicznego, dlatego że czyniłam to w obronie zdrowia i życia moich dzieci i moim własnym. I też w tym kontekście działałam w interesie społecznym - stwierdziła artystka.

Katarzyna Figura o przemocy domowej

Rozmowa na temat przeszłości okazała się źródłem wielu trudnych emocji. W trakcie wywiadu Katarzyna Figura nie kryła łez. Nie zmienia to jednak faktu, że z godną podziwu szczerością opisała swoje doświadczenia. Co więcej, dała przykład kobietom, które znalazły się w podobnej sytuacji.

- Przepraszam. To jest strasznie mocne (...). Nie można pozostawać w tej piwnicy ani w tej norze. Trzeba po prostu przetrwać i zawalczyć o życie. To jest największy dar, który mamy. Oczywiście cudownie jest, jeśli mamy wsparcie osób bliskich. Nie wiem, czy rodziny, czy przyjaciół, czy sąsiadów. I trzeba z tego korzystać. Na pewno milczenie jest przyzwoleniem na przemoc - zapewniła aktorka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: "W moim stylu"

Źródło zdjęcia głównego: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości