Gwiazdy

Karolina Bielawska komentuje sukces w wyborach Miss Świata: "Nie do końca zwyciężyło to, jak wyglądałam"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Katarzyna Chętnik/Anna Senkara
Pierwsze dni Miss Świata po zdobyciu korony
Pierwsze dni Miss Świata po zdobyciu koronyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Karolina Bielawska to druga Polka, której udało się zdobyć tytuł Miss World. Jej sukcesem cieszy się cały nasz kraj. A jak zareagowali na wiadomość o wygranej jej najbliżsi? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN mama najpiękniejszej kobiety świata, Agnieszka Zakrzewska-Bielawska.

Polska Miss World 2021

Karolina Bielawska to 22-letnia modelka z Łodzi, która 17 marca, jako druga Polka w historii, zdobyła tytuł Miss Świata. Laureatka prestiżowego tytułu najbliższy rok spędzi w Londynie, gdzie znajduje się siedziba organizacji "Miss World".

Kilkanaście dni po koronacji łodzianka zaangażowała się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. - Tak naprawdę cieszę się, że w tak trudnych czasach mogę ten tytuł wykorzystać, żeby zrobić coś dobrego - powiedziała. - Najpierw odwiedziliśmy polski klub, który nazywa się "Ognisko", gdzie (Biuro - przyp. red.) Miss Świata przekazało 20 tysięcy dolarów, by wesprzeć osoby z Ukrainy. Drugą destynacją jest to wyjątkowe miejsce, czyli "Klub Białego Orła" - dodała.

Pod wrażeniem zaangażowania i chęci niesienia pomocy przez Karolinę Bielawską był m.in. koordynator zbiórki dla Ukrainy Adrian Dobrzyński. - Wspiera każdego, pracuje z nami, sortuje ubrania i pomaga przy pakowaniu - jest tak naprawdę dzisiaj duszą tego miejsca - podkreślił mężczyzna.

Po powrocie do kraju na Karolinę czekało wiele obowiązków, ale i wzruszeń. - Jako najpiękniejsza kobieta świata czuję się bardzo wyjątkowo, jednak myślę, że ten tytuł to jest tylko przenośnia (...). Tu bardziej zwyciężył raczej charakter, a nie do końca to, jak wyglądałam czy w co byłam ubrana - zaznaczyła.

Polska Miss World z entuzjazmem czeka na nadchodzące miesiące pracy. - Będzie to niezwykły rok (...), pełen podróży, poznawania wspaniałych i pięknych ludzi, od których będę się mogła wiele nauczyć - podsumowała.

Karolina Bielawska i jej niezwykła relacja z mamą

Karolina Bielawska od zawsze była osobą śmiałą i pewną siebie. Pierwsze doświadczenie z kamerą zdobyła już w przedszkolu.

- Kręcono reklamę społeczną dla Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci i od tego tak naprawdę się zaczęło - wspominała mama laureatki, Agnieszka Zakrzewska-Bielawska. - Pamiętam słowa reżysera, który powiedział: "mam nadzieję, że Karolinka wykorzysta to w życiu, bo kamera ją kocha" - opowiadała.

Kobiety do dziś łączy wyjątkowa relacja oparta o przyjaźń i zaufanie. Mimo codziennych obowiązków zawsze znajdą czas, aby pielęgnować tę więź. Mama i córka mają także wspólną pasję, czyli podróżowanie. - Razem zwiedziłyśmy około 32-35 krajów. Gdziekolwiek wyjeżdżamy, to się ze sobą bardzo dobrze bawimy i myślę, że to też nas bardzo scala - mówiła pani Agnieszka.

W Dzień Dobry TVN mama Miss World 2021 opowiedziała o dalszych planach córki. Jak napięty grafik Karoliny wpłynie na ich dalsze relacje? - Będzie miała teraz mnóstwo różnych podróży, nie będę towarzyszyć jej w tych podróżach, ale być może na którąś też się zdecyduję. Są różnego rodzaju media, przez które możemy się komunikować. (...) Ta relacja matki z córką, ale też myślę - przyjaciółek - jest cały czas podtrzymywana i będzie się jeszcze rozwijać - zapewniła mama miss.

Wygrana Karoliny Bielawskiej

Jak rodzina zareagowała na wygraną Karoliny? - To była radość, szczęście i łzy. Widziałam też ogromne zaskoczenie Karoliny. Ona naprawdę była zaskoczona. Liczyła, że dostanie się do 12-stki, marzyła o 6-tce, natomiast to jest jej ciężka praca, że zdobyła koronę - wyjawiła mama Miss World.

Agnieszka Zakrzewska-Bielawska powiedziała również, jak ważna dla jej córki jest chęć niesienia pomocy. W przeszłości Karolina angażowała się w akcje wspierające osoby w kryzysie bezdomności w Łodzi, dzięki czemu pogłębiła swoją wrażliwość i empatię względem drugiego człowieka. Dodatkowo łączyła tę działalność z codziennymi obowiązkami. Jak podkreśliła mama laureatki, z pewnością będzie kontynuować swoją misję tam, gdzie pomoc będzie potrzebna.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Katarzyna Chętnik/Anna Senkara

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości