Kanye West o swoim alkoholizmie: "Piłem wódkę z sokiem pomarańczowym na śniadanie"

x-news
Wódkę z sokiem pomarańczowym serwował sobie na śniadanie Kanye West. Mąż Kim Kardashian nie wyobrażał sobie również wyjścia na galę czy imprezę branżową na trzeźwo. O swoim alkoholizmie amerykański raper szczerze opowiedział w wywiadzie dla magazynu GQ.

Kanye West szczerze o swojej chorobie alkoholowej

Dziennikarz "GQ" spędził z Westem sporo czasu, co zaowocowało obszernym wywiadem. Raper mówił o nowej płycie „Jesus is King” , a także o nawróceniu się na wiarę chrześcijańską.

Opowiedział tez o swoim życiu z alkoholem.

Piłem sok pomarańczowy z francuską wódką od rana

- przyznał w okładkowym wywiadzie dla magazynu "GQ". Jak udało mu się pokonać nałóg?

Pamiętam moment, gdy pracowałam nad kolekcją couture i szedłem właśnie do lodówki po wódkę, jak co dzień. Zatrzymałem się jednak i pomyślałem: „O nie, diable, tym razem mnie nie pokonasz.” Przestałem pić, gdy zrozumiałem, że potrzebuję robić to codziennie. Zrobiłem to sam, ponieważ nikt nigdy nie powiedział mi wprost, że jestem alkoholikiem. Nie usłyszałem tego nawet od tych, którzy nazywali mnie szalonym

- wspominał Kanye West.

Nie odbierano mnie nigdy jako osoby z chorobą alkoholową. A ja nie potrafiłem pójść na imprezę, nie wypiwszy wcześniej alkoholu. Piłem tak naprawdę po to, aby poradzić sobie ze wszystkim, co dziś wiedzą o mnie ludzie. Wtedy mogłem to znieść tylko po kilku drinkach

- wyznał raper w szczerej rozmowie z "GQ".

Kanye West - muzyk i skandalista

Kanye West od zawsze wzbudzał kontrowersje. W 2005 roku występował podczas koncertu charytatywnego na rzecz ofiar huraganu Katrina. W pewnym momencie odbiegł od scenariusza i powiedział prosto do kamery: „George Bush nie dba o czarnych ludzi”. Później przepraszał publicznie za całe zdarzenie. Na przeprosiny musiał zresztą zdobyć się jeszcze niejednokrotnie – podczas gali AMA, Grammy, a także MTV EMA, kiedy to sprzeczał się z prowadzącymi, ale i konkurentami na temat tego, że to on powinien zostać nagrodzony.

W 2016 roku muzyk trafił do UCLA Medical Center z podejrzeniem tymczasowej psychozy. I choć ostateczna diagnoza nie została postawiona, reszta trasy koncertowej „The Life of Pablo Tour” została odwołana. Dopiero w 2018 roku lekarze potwierdzili, że muzyk cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową.

Kanye West i Kim Kardashian

Kanye West i Kim Kardashian to jedna z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych par show biznesu. Państwo West cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem światowych mediów. Portale regularnie publikują kolejne doniesienia na temat ich życia i nowych przedsięwzięć. Zarówno gwiazda „Keeping Up With the Kardashians”, jak i raper mają za sobą liczne skandale. Jednocześnie sukcesywnie poszerzają swoje imperium, które ma szansę objąć nawet Biały Dom. Kanye zapowiedział bowiem start w amerykańskich wyborach prezydenckich w 2024 roku.

Zobacz także:

Autor: Anna Mierzejewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości