Gwiazdy

Johnny Depp wygra batalię sądową z Amber Heard? Aktorka musi udowodnić, co zrobiła z 7 mln dolarów

Gwiazdy

Od pięciu lat trwa wojna pomiędzy Johnnym Deppem i Amber Heard. Para była ze sobą 15 miesięcy. Aktor zostawił dla Amber matkę swoich dzieci, Vanessę Paradis. Podczas rozpraw sądowych mnóstwo szokujących faktów ujrzało światło dzienne. To jedno z najbardziej skandalicznych i najgłośniejszych rozstań w Hollywood.

Johnny Depp i Amber Heard - historia miłości

Poznali się w 2011 roku na planie "Dzienników zakrapianych rumem". Aktor szybko oświadczył się pięknej Amber i wzięli ślub. Nie była jeszcze wtedy popularną aktorką, na koncie miała niewielkie role. Pozew o rozwód wniosła już po kilku miesiącach i oskarżyła Johnny’ego o pobicie. Udostępniła swoje zdjęcia, na których miała posiniaczoną twarz i opuchnięte usta. Udzieliła wywiadu, w którym wyznała, że Depp wielokrotnie stosował wobec niej przemoc. Na czas rozprawy dostał zakaz zbliżania się do żony. Zaczęły wypływać kolejne doniesienia o zachowaniu Deppa, który znany był ze swojego hulaszczego trybu życia i pociągu do alkoholu. Heard w ramach odszkodowania zażądała przyznania jej samochodu, apartamentu w Los Angeles, połowy majątku, czyli ok. 400 milionów dolarów i wyłącznej opieki nad psami.

Johnny Depp. Sprawca czy ofiara?

W obronie aktora stanęły jego byłe partnerki, Vanessa Paradis i Winona Ryder. Stwierdziły, że aktor nigdy nie był wobec nich agresywny. Jego córka Lily-Rose również zaprzeczyła, jakoby Depp miał dopuszczać się agresji.

Pierwsza faza rozwodu zakończyła się ugodą i wypłatą dla Amber w wysokości 7 milionów dolarów. Niedługo później ochroniarz Deppa zeznał, że Heard rozbiła na głowie aktora butelkę wódki, odcięła mu kawałek palca i zgasiła na jego twarzy papieros. Inni ochroniarze również potwierdzili wersję o agresywnej Amber, dodając, że pod nieobecność Deppa zapraszała kochanków do wspólnego domu: pojawiły się nazwiska Elona Muska oraz Jamesa Franco. Podczas rozpraw końcowych prawniczka Amber oskarżyła Deppa o mizoginię i zdementowała plotki o niewierności aktorki. Prawnik Johnny’ego przekonywał o agresji Heard, ale bezskutecznie. Jakiś czas po rozprawie do sieci wypłynął film, na którym Amber przyznaje się do przemocy wobec Deppa.

Nie mogę obiecać, że znowu nie dojdzie z mojej strony do przemocy, robię się taka wściekła, że puszczają mi nerwy

-mówiła Amber Heard.

Amber Heard i 7 milionów dolarów

Johnny biorąc rozwód zobowiązał się do wypłacenia byłej żonie 7 milionów dolarów. Ona przekonywała, że całość sumy zostanie przekazana na fundację "American Civil Liberties Union" oraz szpital dziecięcy w Los Angeles. Depp po czasie stwierdził, że była żona zatrzymała pieniądze dla siebie, oddając nieznaczną część z całej sumy. We wtorek 4 sierpnia 2021 r. okazało się, że wskazana przez aktorkę organizacja otrzymała nakaz udostępnienia dokumentów potwierdzających, że przekazano całość pieniędzy.

Adwokat Deppa, Benjamin Chew poinformował, że: "Pan Depp jest bardzo zadowolony z decyzji sądu".

Może oznaczać to, że zarzuty wobec przemocy stosowanej przez Heard zostały ostatecznie uznane przez kalifornijski sąd. Za takie oszustwo i krzywoprzysięstwo aktorce może grozić nawet więzienie.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Johnny Depp wygrał w sądzie. Amber Heard będzie musiała udowodnić czy przekazała miliony z rozwodu na cele charytatywne

Autor: Karolina Kubicka

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

Pozostałe wiadomości