sprawa rozwodowa

  sprawa rozwodowa

  Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało zmiany mające na celu ochronę rodziny. W praktyce będzie trudniej uzyskać rozwód. O zapowiadanych zmianach opowiedziała mediatorka Ewa Zdunek. Wyjaśniła również na czym polega proces mediacji i jak będzie wyglądał po zapowiadanych zmianach.

  Małżeństwa sięgają po nią coraz chętniej.

  Od pięciu lat trwa wojna pomiędzy Johnnym Deppem i Amber Heard. Para była ze sobą 15 miesięcy. Aktor zostawił dla Amber matkę swoich dzieci, Vanessę Paradis. Podczas rozpraw sądowych mnóstwo szokujących faktów ujrzało światło dzienne. To jedno z najbardziej skandalicznych i najgłośniejszych rozstań w Hollywood.

  Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski czekają na pierwszą rozprawę rozwodową. Dziennikarka wraz z dziećmi zajmuje obecnie mieszkanie, które należy do nich obojga. Nie kryje, że chciałaby je zachować i pozostać na Żoliborzu.

  Mniej rozwodów i separacji odnotowano w 2020 r. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia, które wpłynęły na tempo pracy sądów. Spadła także liczba zawieranych małżeństw. Takie dane przedstawił Główny Urząd Statystyczny.

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt reformy prawa rodzinnego, a w nim najważniejszymi punktami, budzącymi najwięcej emocji są alimenty natychmiastowe oraz rodzinne postępowanie informacyjne. Na czym polegają proponowane zmiany?

  Rozwód Billa i Melindy Gates zapowiada się na jeden z najdroższych w historii. O tym, jak komentuje się go w Londynie opowiadała nasza dziennikarka Anna Senkara. Natomiast dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii tłumaczył, jakie konsekwencje na całym świecie wywoła rozstanie miliarderów.

  Kilka tygodni temu media obiegła informacja o rozstaniu Kim Kardashian i Kanye Westa. Od tamtej pory małżonkowie przygotowują się do rozwodu. Teraz znany raper ujawnił w mediach swoje warunki. Jak wyglądają?

  W życiu Dominiki Tajner, byłej żony Michała Wiśniewskiego, zaszło wiele zmian. Od rozwodu z piosenkarzem gwiazda przeszła prawdziwą metamorfozę. Jest teraz w nowym, szczęśliwym związku, którego historią zgodziła się z nami podzielić. Planuje podbijanie kolejnych szczytów - górskich i tych dosłownie "z życia wziętych".

  Od pewnego czasu w Polskich miastach można zobaczyć bilbordy z napisem "Kochajcie się mamo i tato". Mają one namawiać małżeństwa do tego, aby się nie rozwodziły. Czy kampania społeczna to zapowiedź zmian w prawie i całkowitego zakazu rozwodów? W Dzień Dobry rozmawiamy z Elizą Kuną, radcą prawnym.

  Pandemia i przymusowe zamknięcie w domu bardzo mocno odbiły się na naszych relacjach z innymi ludźmi. Jedne statystyki pokazują, że coraz więcej osób składa wnioski rozwodowe lub o separację, a inne, że rodzina jest dla nas szczególnie ważna. Jaka jest prawda? Jakie skutki prawne pociąga za sobą rozwód, a jakie separacja? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Marcjanną Dębską, adwokatką rozwodową i mediatorką.

  Kim Kardashian i Kanye West od wielu lat byli najgłośniejszą parą światowego show biznesu, a o ich miłości pisali wszyscy. Niestety po 7 latach małżeństwa gwiazdy rozwodzą się. Kto złożył pozew? I jak para zamierza rozwiązać sprawę opieki nad dziećmi?

  Koronawirus komplikuje życie pod względem zdrowotnym, ale także paraliżuje państwo. Odczuwa to zwłaszcza administracja i sądownictwo, ponieważ terminy dotyczące załatwienia wielu spraw zdecydowanie się przeciągnęły. Dotyczy to także rozwodów. Na co się trzeba więc przygotować?

  Ze smutkiem i przerażeniem obserwujemy rozwody znanych osób. Kiedy tylko informacje o nich trafiają do przestrzeni publicznej, tworzy się mały armagedon. Jak tego uniknąć i rozstać się z klasą? Jak rozwodzą się Polacy? O tym porozmawialiśmy z prawniczką, Joanną Hetman-Krajewską.

  Ewan McGregor sfinalizował rozwód z Eve Mavrakis. Para rozstała się po 22 latach małżeństwa. Aktor zostawił żonę dla Mary Elizabeth Winstead, którą poznał na planie serialu „Fargo”.

  W 2016 r. w Polsce orzeczono prawie 65 tys. rozwodów. Jakie są najczęstsze ich przyczyny? Jak długo czeka się na pierwszy termin rozprawy rozwodowej? Kto częściej składa pozwy o rozwód - kobiety czy mężczyźni? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN adwokat Elizę Kunę.

  Jak wygląda rozwód w polskich realiach? Z jakich przyczyn najczęściej rozwodzą się Polacy? I jak rozstać się polubownie - o tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z adwokat Magdaleną Wilk.

  Kai Schoenhals przerywa milczenie! W Dzień Dobry TVN, po raz pierwszy publicznie, wypowiada się na temat swojego związku i rozwodu z aktorką Katarzyną Figurą. Przypomnijmy, że aktorka oskarżyła swojego męża m.in.: o przemoc i znęcanie się nad nią i dziećmi. Czy wojna, która trwa między małżonkami od kilku lat, wreszcie się zakończy? Czy Kai Schoenhals kiedykolwiek bił żonę i podniósł rękę na swoje dzieci? Czy zamierza wywieźć swoje córki do USA? Dlaczego Katarzyna Figura uniemożliwia mu spotkania z córkami, na które zgodził się sąd? Co skłoniło Katarzynę Figurę do składania, zdaniem Kaia Schoenhalsa, fałszywych oskarżeń?

  Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się na plan teledysku do piosenki "Kocham inaczej" Iwony Węgrowskiej. - To jest jakby rozliczenie się z moim mężem - mówi Dzień Dobry TVN wokalistka, która właśnie rozwodzi się z mężem milionerem. Co na planie teledysku robił Marian Lichtman i czy to prawda, że Iwona Węgrowska znalazła nową miłość i marzy o dziecku?