John Malkovich odwiedzi Polskę. Amerykański aktor pojawi się na scenie

John Malkovich
John Malkovich we Wrocławiu. Zagra seryjnego mordercę
Źródło: Laurent KOFFEL/Getty Images
John Malkovich, aktor dwukrotnie nominowany do Oskara i trzy razy do Złotych Globów, odwiedzi nasz kraj i wystąpi dla polskiej publiczności. Znany widzom z genialnych ról, między innymi w "Niebezpiecznych związkach" czy "Imperium Słońca", zagra na scenie Narodowego Forum Muzyki. Kiedy będzie można obejrzeć spektakl z jego udziałem?

John Malkovich - kariera

John Malkovich to aktor, który z pewnością do historii kina przejdzie jako odtwórca ról dziwaków, psychopatów, cynicznych manipulatorów i ludzi ogarniętych szaleństwem.

Jest jednym z najwybitniejszych aktorów swojego pokolenia. Zadebiutował na Broadwayu jako „Biff” w „Śmierci komiwojażera”, debiutem filmowym natomiast była produkcja "Places in the Heart", film który otrzymał nominację do Oscara. Sławę zdobył w 1988 roku. Zagrał Valmonta w "Niebezpiecznych związkach". W 1994 roku został po raz kolejny nominowany do Oscara - za rolę w filmie "Na linii ognia". Malkovich zagrał także Cyrusa "Virusa" Grissoma w filmie "Con Air" u boku Nicholasa Cage'a. Pojawił się w filmie "Być jak John Malkovich" - swobodnej, trochę ironicznej wariacji na swój temat. "The Dancer Upstairs" - jego reżyserski debiut, powstał w 2002 roku. Niezapomnianą, wstrząsającą kreację stworzył w "Jądrze ciemności", za co nominowany był do Złotego Globu. 

"The Infernal Comedy: spowiedź seryjnego mordercy" w NFM

"The Infernal Comedy: spowiedź seryjnego mordercy" w reżyserii Michaela Sturmingera to monodram, który opowiada prawdziwą historię Jacka Unterwegera. Człowieka, który po wyroku sądowym zostaje osadzony w więzieniu i zaczyna pisać. Jego twórczość i niezwykła osobowość sprawiają, że zostaje zwolniony przedterminowo. Po opuszczeniu więziennych murów żyje jak gwiazda i dopuszcza się kolejnych przerażających zbrodni. W tej roli zobaczmy Johna Malkovicha.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Michael Sturminger. Sztuka po raz pierwszy została wystawiona w 2008 roku w Santa Monica z udziałem Johna Malkovicha.

Spektakle „The Infernal Comedy: spowiedź seryjnego mordercy” w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu zaplanowano na 13 i 14 sierpnia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Laurent KOFFEL/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości