Gwiazdy

Jan Kliment i jego tajemnicza przeszłość. Co robił, zanim został tancerzem? "W tym zawodzie pracowałem dwa dni"

Gwiazdy

Jan Kliment zasiądzie w jury 13. edycji "Mam talent!". Widzowie TVN będą oglądać go u boku Agnieszki Chylińskiej i Małgorzaty Foremniak. Tancerz w rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl zdradził, czym zajmował się tuż po ukończeniu technikum. Z tej strony go nie znaliście.

Jan Kliment - przeszłość

Jan Kliment to czeski tancerz i choreograf. Na swoim koncie ma sukcesy zarówno krajowe, jak i międzynarodowe - jest dwukrotnym mistrzem Czech i pięciokrotnym mistrzem Polski. Regularnie także współpracuje z warszawskimi teatrami, gdzie występuje w obsadzie spektakli muzycznych.

Nie każdy jednak wiedział, że Kliment na początku swojej zawodowej drogi zajmował się czymś zupełnie innym. - Z wykształcenia jestem hutnikiem. Pracowałem w tym zawodzie dwa dni, zwolnili nas, bo nie było więcej pracy. Pracowałem też w kanalizacji, bo potrafiłem czytać z planów technicznych. Później przez zimę pracowałem w kotłowni. Nauczyłem się angielskiego i w kotłowni ćwiczyłem taniec - powiedział juror "Mam talent!".

Jan Kliment - pandemia

Wielu artystów musiało przebranżowić się z powodu pandemii koronawirusa. Tancerz wyznał, że gdyby trzeba było, to wróciłby do dawnych zajęć. - W pandemii zepsuła się kanalizacja u nas na podwórku i sami to naprawiliśmy - przyznał.

Czym jest dla Jana Klimenta taniec? Odpowiedź znajdziesz w materiale wideo.

Zobacz też:

Reporter: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości