James Arthur opowiedział o słodko-gorzkiej miłości. "Uczucia nigdy nie są tylko czarno-białe"

Źródło: Dzień Dobry TVN
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Polacy otworzyli pierwszy second hand na Oxford Street
Polacy otworzyli pierwszy second hand na Oxford Street
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
Imposter – Dave Gahan & Soulsavers wracają z nowym albumem
Imposter – Dave Gahan & Soulsavers wracają z nowym albumem
Chińczycy witają nowy rok
Chińczycy witają nowy rok
Wielka Brytania wspiera Ukrainę
Wielka Brytania wspiera Ukrainę
Spotkanie rodziny królewskiej bez królowej
Spotkanie rodziny królewskiej bez królowej
Tamiza pełna skarbów
Tamiza pełna skarbów
Co się działo w Westminster Abbey?
Co się działo w Westminster Abbey?
Jak Londyn stał się Londongradem?
Jak Londyn stał się Londongradem?
James Arthur wygrał 9. sezon brytyjskiej edycji programu "X Factor". Jego debiutancki singiel "Impossible" sprzedał się w blisko 2 mln kopii. I tak z nikomu nieznanego chłopaka stał się jedną z największych gwiazd brytyjskiej muzyki. Teraz zawitał do Polski z nowym albumem. Jak go tworzył? O tym mówił w rozmowie z Anną Senkarą dla Dzień Dobry TVN.

James Arthur o nowej płycie

"Bitter Sweet Love" to już piąty album studyjny w karierze Jamesa Arthura. Premiera krążka odbyła się 26 stycznia 2024 roku. Kilka dni temu w Warszawie odbył się koncert brytyjskiego wokalisty. Anna Senkara miała okazję przeprowadzić z nim wywiad. Muzyk uchylił rąbka tajemnicy na temat procesu powstawania płyty.

- To rosło i rosło we mnie. Ten album jest dla mnie jak dziecko. Pomysł przyszedł mi do głowy po wydaniu mojego ostatniego krążka. Próbowałem nowych dźwięków i w zasadzie pojechałem w trasę po Ameryce. Zagrałem wszystkie nowe utwory z poprzedniego albumu i poczułem, że chcę znowu wrócić do brzmienia takiego prawdziwego zespołu rock'n'rollowego. Postawiłem teraz na tę muzykę - powiedział James.

Czy ze swoich koncertów i spotkań z fanami czerpie inspirację do tworzenia?

- Występy na żywo zdecydowanie zawsze mnie inspirowały, zawsze dają mi do myślenia. Zastanawiałam się, w jaki sposób mogę jeszcze bardziej zaangażować publiczność. Jako artyści spędzamy dużo czasu w trasie, grając dla publiczności. Staram się wyczuć to, czego ludzie potrzebują i co ich porusza. "Sweet Love" ma wszystko w sobie, co może działać na człowieka. Na scenie nadal trochę czuję się jak komik, ponieważ patrzę, co jest najlepsze, co daje radość publiczności. Obserwuję ich reakcje, czy się śmieją. Jestem cały czas w procesie z tym nowym materiałem. Mam już pięć albumów, jest wiele piosenek, których publiczność spodziewa się i jest to naprawdę duże wyzwanie spróbować wrzucić te, które w tym momencie będą działać na publiczność - przyznał brytyjski wokalista.

James Arthur i jego muzyka

Anna Senakra stwierdziła, że głos Jamesa jest niesamowity, wręcz stworzony do śpiewania pięknych piosenek o miłości.

- To naprawdę bardzo zabawne, bo kiedy byłem młodszy, nigdy nie postrzegałem siebie jako takiego słodkiego chłopca, barda, który pisze piosenki dla ludzi, którzy biorą ślub i takie tam - wyjaśnił Arthur. - Myślałem, że będę bardziej jak Eminem. Lubię Kurta Cobaina i jestem jak ten buntownik, ale marzeniem każdego artysty jest nawiązanie kontaktu z jak największą liczbą ludzi. Jeśli moje piosenki miłosne to robią, to jestem bardzo szczęśliwy - podkreślił rozmówca prowadzącej Dzień Dobry TVN.

Wokalista w wywiadzie opowiedział również o teledysku do piosenki "Bitter Sweet Love", w którym pary całują się i kłócą.

- Myślę, że to po prostu coś w rodzaju pokazania, czym jest miłość i jaka jest prawdziwa miłość. Jest zarazem gorzka i słodka. To nigdy nie jest jedna rzecz. Uczucia nigdy nie są tylko czarno-białe. Jest tak wiele odcieni człowieka, które można pokochać i to właśnie pokazuje ten teledysk. Moc miłości nad bólem - wskazał James Arthur.

Całą rozmowę można znaleźć w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Anna Senkara, Marta Wrońska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości