Jakub Ulewicz nie żyje. "Trudno nam uwierzyć w to, co się stało"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Jakub Ulewicz - aktor teatralny, filmowy i serialowy - nie żyje. Informacje o śmierci artysty za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali przedstawiciele Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Gwiazdor miał tylko 56 lat.

Jakub Ulewicz nie żyje

Nie żyje Jakub Ulewicz. Aktor odszedł we wtorek, 27 czerwca. Wiadomość o śmierci artysty pojawiała się na Facebooku Teatru Polskiego w Bydgoszczy, z którym artysta był związany od 2004 roku. "Trudno nam uwierzyć w to, co się stało, jeszcze trudniej o tym pisać i próbować wyrazić nasze uczucia. Z ogromnym bólem zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi, Aktora Teatru Polskiego w Bydgoszczy Jakuba Ulewicza, który odszedł 27 czerwca 2023 r." - czytamy w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych teatru.

Dodano, że to "niewyobrażalna strata dla polskiego teatru". Przypomniano, że Jakub Ulewicz stworzył ponad czterdzieści wspaniałych ról. "W ostatnim czasie bydgoska publiczność mogła go podziwiać w spektaklach: "Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach" w reż. Anny Smolar, "Komediantka" w reż. Anity Sokołowskiej oraz "Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele" w reż. Jędrzeja Piaskowskiego" - podano.

Aktor odszedł w wieki 56 lat.

Jakub Ulewicz - kariera

Jakub Ulewicz przyszedł na świat 30 marca 1967 r. w Poznaniu. Jak czytamy w biogramie artysty przesłanym PAP przez kierowniczkę działu komunikacji bydgoskiego teatru Aleksandrę Rzęską, był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Pierwsze zawodowe szlify zdobywał w Teatrze Nowym w Poznaniu. Później występował na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Z instytucją związany był do roku 1998.

Artysta współpracował z najwybitniejszymi reżyserami m.in. z Maciejem Prusem, Mają Kleczewską, Adamem Orzechowskim, Weroniką Szczawińską czy Marcinem Liberem. Za swoje kreacje był wielokrotnie nagradzany. Doceniono m.in. jego rolę Aloszy Karamazowa w "Braciach" na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi, Billego w "Locie nad kukułczym gniazdem" Wassermana w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na XXXIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych w 1994 r. Jego talent doceniły również władze Bydgoszczy. "W 2014 otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru oraz Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2018 r." -czytamy w biogramie.

Warto dodać, że Jakub Ulewicz występował także w filmach oraz serial. Grał m.in. w "Kryminalnych", "Prawie Agaty", czy "Trzecim oficerze".

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: pp/dap/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN 24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: ultramarine5/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana