Gwiazdy

Agata Kulesza: "Mam za sobą dużo traumatycznych scen". Jak wygląda praca na planie serialu "Skazana"?

Gwiazdy

Serial "Skazana" to historia sędzi Alicji Mazur, która zostaje osadzona w zakładzie karnym za morderstwo. Bohaterka, w której postać wcieliła się Agata Kulesza, musi przetrwać w otoczeniu kobiet, na które wcześniej sama wydała wyrok. Jak wygląda praca na planie produkcji? O to zapytała aktorów Kinga Burzyńska.

"Skazana" - o czym opowiada serial?

Serial "Skazana" porusza temat trudnej rzeczywistości więziennej. Główna bohaterka, Alicja Mazur zostaje wrobiona w morderstwo i trafia do zakładu karnego. Spotyka tam kobiety, na które wcześniej sama wydała wyrok pozbawienia wolności. Grana przez Alicję Kuleszę postać musi zmierzyć się z nową sytuacją i jak najszybciej nauczyć się funkcjonować w nieznanych dotąd realiach. "Skazana" to opowieść o adaptowaniu się do niełatwych warunków życia za więziennymi murami, a jednocześnie poruszający obraz dramatu głównej bohaterki. Serial oparty został na motywach powieści Ewy Ornackiej.

Praca na planie serialu "Skazana"

Kinga Burzyńska odwiedziła plan zdjęciowy nowej produkcji, by dowiedzieć się, jak wyglądają kulisy pracy aktorów. Przyjrzała się dokładnie serialowym celom zakładu więziennego w Zabrzu, porozmawiała też z odtwórczyniami ról kobiecych.

Moja postać na początku jest sędzią, która bawi się swoją władzą i bardzo ją lubi. Jest z natury bezczelna, ale gdy trafia do więzienia, jest na samym końcu hierarchii. Śmieję się, że mam za sobą dużo traumatycznych scen, podczas których byłam wyzywana i poniewierana

- wyznała Agata Kulesza, wcielająca się w postać Alicji Mazur. Główna bohaterka mierzy się z trudnym wyzwaniem, poznaje więzienną rzeczywistość, a jednocześnie konfrontuje się z kobietami, które za wszelką cenę pragną uprzykrzyć jej życie. Towarzyszką jej niedoli jest Pati, która dzieli z nią tę samą celę.

To zupełnie przeciwny biegun moich dotychczasowych ról serialowych i filmowych . Jestem zachwycona, ja o tym marzyłam odkąd tylko poczułam bakcyla związanego z aktorstwem

- mówiła Aleksandra Adamska, wcielająca się w rolę wspomnianej więźniarki. Aktorka zaprezentowała też tatuaże, którymi ozdobiono jej ciało na potrzeby kręcenia serialu. Pokaźne wzory w postaci skorpiona, róży i tribala, bez wątpienia dodały granej przez nią postaci charakteru.

W rolę strażniczki więziennej Małgorzaty Szkudlarek, wcieliła się z kolei Natalia Sikora, która także musiała stanąć przed niełatwym zadaniem.

Moja postać ma za sobą nieduży wyrok i resocjalizuje się w trakcie wykonywania służby. Jest rozdarta między systemem, w którym pracuje jako funkcjonariuszka więzienna, a systemem za kratami, który też poznała. Zostałyśmy tak dobrane, że moim zdaniem ta energia będzie przebijała się z ekranu i zainteresuje naszych odbiorców

- tłumaczyła w rozmowie z Kingą Burzyńską aktorka, zachęcając tym samym do śledzenia losów bohaterek tej wyjątkowej produkcji.

Premierowe odcinki serialu "Skazana" można oglądać od 31 sierpnia 2021 roku za pośrednictwem platformy Player.pl.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Magdalena Brzezińska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości