Jesteś w towarzystwie i nikt nie zaśmiał się z twojego żartu? Michał Kempa radzi, jak wybrnąć z żenującej sytuacji

Michał Kempa już jesienią zadebiutuje na antenie TVN jako nowy współprowadzący program "Mam Talent!". W rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl zdradził swoje patenty na ratowanie spalonego żartu. Warto go posłuchać!

Michał Kempa w "Mam talent!"

Michał Kempa jest znanym komikiem i stand-uperem. W 13. edycji "Mam Talent!" poprowadzi program u boku doświadczonego Marcina Prokopa.
Artysta jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, na którym studiował prawo, jednak nigdy nie pracował w wyuczonym zawodzie. Postawił na branżę rozrywkową i działalność artystyczną. Jego kariera nabrała tempa w 2010 roku, kiedy został zwycięzcą programu "Stand-up. Zabij mnie śmiechem". Obecnie Michał jest jednym z czołowych artystów polskiej sceny rozrywkowej i kabaretowej.

Nieudany żart - jak go ratować?

Michał Kempa jak nikt inny zna się na poczuciu humoru i żartach, które przynajmniej w teorii powinny bawić do łez. Co jednak zrobić, kiedy nasz żart nie rozśmieszy publiki?
- Zdarzało mi się i to często, że ludzie się nie śmiali. A że lubię chadzać własnymi komediowymi ścieżkami, to dość często się to działo - powiedział Kempa
- Warto jest udawać, że się nic nie stało. Nie można pozwolić tej ciszy, która się pojawia po żarcie wybrzmieć. To, że żart nie wyszedł, można przekuć w żart. Starym zabiegiem moim i moich kolegów jest, żeby powiedzieć "jeszcze pół godziny żartów i jesteśmy w domu" - dodał - Trzeba obniżyć oczekiwania widowni - podsumował.
Komik zapytany, jak zażartować z kogoś, żeby się nie zorientował, powiedział:

Najlepiej przebywać w innym pomieszczeniu, przynajmniej nie będzie słyszał. Albo grać na tym, że ta osoba nie rozumie języka polskiego. Pozdro Janek.

Zobacz też:
Autor: Oskar Netkowski

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości