Gwiazdy

Jacek Braciak - kochający ojciec ze swoim transpłciowym synem na pierwszej wspólnej okładce

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Po tym jak aktor poinformował w jednym z wywiadów, że jest ojcem dziecka LGBT+, w mediach zawrzało. Dziś pozuje z synem do swojej pierwszej wspólnej okładki.

Dzieci Jacka Braciaka

Jacek Braciak, uwielbiany przez polskich widzów aktor, jest również ojcem trójki dzieci. Z małżeństwa z Iloną Braciak miał dwie córki - Zofię i Jadwigę, a z drugiego związku z Iloną Hirsch córkę Maję. Jednak na łamach grudniowego wydania magazynu "Zwierciadło" zapytany przez dziennikarkę o swoje córki, sprostował pytanie i powiedział:

„Jestem ojcem dwóch córek i syna. Dlatego że moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie…”

Tym samym dokonując publicznego wyoutowania, nieświadomego zamiarów ojca, Konrada.

Prince Charming

"Prince Charming". Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak o ślubie i dzieciach
"Prince Charming". Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak o ślubie i dzieciachDzień Dobry TVN Online
wideo 2/11

Jacek Braciak i jego syn Konrad w szczerej rozmowie z Tomaszem Piotrowskim

W najnowszym numerze magazynu "Replika" pojawił się wspólny wywiad z Jackiem Braciakiem i jego transpłciowym synem Konradem, w którym opowiadają o swoim życiu oraz sytuacji osób LGBT+ w Polsce. W rozmowie z Tomaszem Piotrowskim nie zabrało również emocji i poruszających wyznań.

- Miałem łzy w oczach, gdy tata powiedział mi o wywiadzie. Nie potrzebowałem tego, bo wiedziałem, że tata się mnie nie wstydzi, jednak był to ogromny wyraz akceptacji. Tym bardziej, że dany publicznie -- powiedział w wywiadzie dla magazynu "Replika" Konrad Braciak.

- Dostałem wiele wyrazów wsparcia - dodaje aktor.

Wywiad porusza niezwykle ważny temat świadomego i dojrzałego rodzicielstwa. W mocnej i bardzo intymnej rozmowie Konrad i jego tata opowiadają o drodze do tego miejsca, w którym dzisiaj są.

- Przeszedłem cały akronim LGBT, tylko w innej kolejności, najpierw wyoutowałem się jako litera B, czyli osoba biseksualna, później L-lesbijka, następnie T- osoba transpłciowa, a na końcu G, czyli gej - przyznał Konrad.

- Przyznaje też Konrad w tym wywiadzie z redaktorem naczelnym "Repliki", że bywały, zdarzały się myśli samobójcze, zdarzały się samookaleczenia, była depresja. To jest bardzo ważne drodzy państwo dla wszystkich osób LGBT w naszym kraju, w którym wciąż czasami mówi się, że są ideologią, a są ludźmi - skomentowała Sandra Hajduk-Popińska, podkreślając znaczenie wywiadu.

Miłość i akceptacja rodziców dzieci transpłciowych, jest najważniejsza w drodze do szczęśliwego życia

Temat transpłciowych dzieci poruszył także Piotr Jacoń, dziennikarz TVN24 w swoim marcowym reportażu "Wszystko o moim dziecku". Podczas robienia którego poszukiwał ojców transpłciowych dzieci, jednak wtedy nie znalazł żadnego, który chciał wystąpić przed kamerą.

Wszystko wskazuje na to, że otwartość i akceptacja wśród Polaków rośnie, a ojcowska duma Jacka Braciaka ogromnie wzrusza i budzi podziw. Wspomniany wcześniej materiał Piotra Jaconia, zadedykowany córce Wiktorii, w listopadzie otrzymał 94% głosów widzów, tym samym autor otrzymał "Pozytywkę" Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości