Gwiazdy

Anna Oberc walczy z trądzikiem. "Straciłam pracę, bo aktor, jak ma twarz w niedyspozycji, to nie może pracować"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Kiedy problemy z cerą wykluczają z życia
Kiedy problemy z cerą wykluczają z życia Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Anna Oberc opowiedziała w programie Dzień Dobry TVN o walce z trądzikiem. Aktorka przyznała, że problemy z cerą wykluczyły ją z życia zawodowego. Podjęła jednak leczenie i dzisiaj wspiera także inne kobiety.

Anna Oberc walczyła z trądzikiem

Anna Oberc opowiedziała o kilkumiesięcznej walce z trądzikiem. Jak podkreśla, jako aktorka pracuje też twarzą, a przez trądzik i problemy skórne została wykluczona z aktywności zawodowej.

- To jest koszmar dlatego, że cztery miesiące praktycznie nie wychodziłam z domu. Tzn. wychodziłam, ale żeby nie zwariować. Natomiast kontakt z ludźmi był dla mnie bardzo wstydliwy. Czułam się, nie ukrywam, jak trędowata. Wzbudzałam litość u wielu osób, miałam parę niefajnych incydentów - zaznaczyła Anna Oberc. - Straciłam pracę, bo aktor, jak ma twarz w niedyspozycji, to po prostu nie może pracować - dodała.

Podkreśla także, że to był trudny czas dla niej jako kobiety i aktorki. Postanowiła jednak o tym opowiedzieć.

- Zawsze dobrze, jak wiemy, dlaczego kogoś nie ma, bo pomówienia, plotki, ludzie różne rzeczy gadają, można różne rzeczy usłyszeć od nieprzyjemnych ludzi. Wolałam przyjść i powiedzieć z grubej rury, że było to spowodowane tym i tym - podkreśliła.

Anna Oberc o leczeniu trądziku

Anna Oberc przestrzega przed lekarzami, którzy bagatelizują problem i przepisują leki według schematu. - Polecam zrobić wymaz i dowiedzieć się co to jest, dlaczego, poszukać przyczyny i wtedy działać - zaznaczyła. - Mnie zainfekowano w pracy, to są oczywiście domniemania, ale niedezynfekowanymi pędzlami, gronkowcem. Trądzik to jest tak zwany banał, bo u mnie on wynika ze stresu czy też ze złego żywienia. Odkryłam, że mam trądzik i czym to jest spowodowane, jak pojechałam do Wietnamu, bo tam nie było mleka krowiego - wyznała Anna Oberc.

Anna Oberc nadal walczy z trądzikiem. Aktorka, aby wyleczyć zmiany skórne, została poddana pięciomiesięcznej terapii antybiotykami. Szuka pracy i jak informuje, zapowiada się, że ponownie wróci do grania. Musi dbać o dietę, nie może pozwolić sobie na nabiał, słodycze, pszenicę czy soję.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości