Honorata Skarbek zaskoczyła wizerunkiem w teledysku. W nowym singlu śpiewa o psychotropach i lodach Ekipy

Honorata Skarbek

W sieci zadebiutował właśnie najnowszy singiel Honoraty Skarbek. Do współtworzenia utworu gwiazda zaprosiła rapera Floral Gang. Piosence towarzyszy również klip, w którym artystka eksperymentuje z wizerunkiem.

Nowy singiel Honraty Skarbek

Honka Biedronka przygotowała dla swoich fanów niemałą gratkę. Właśnie opublikowała nową piosenkę. Utwór zatytułowany "Holy Grail" trafił do serwisów streamingowych. W Internecie pojawił się również teledysk promujący nowy singiel piosenkarki.
Honorata pojawia się w nim w odważnych kreacjach, jednak to nie one zwróciły uwagę obserwatorów, a sięgające do kolan włosy. Niebywałej długości warkocz sprawił, że młoda piosenkarka wygląda niczym baśniowa Roszpunka.
"Holy Grail" jest osobistą opowieścią Honki o jej 10-letnim doświadczeniu w show biznesie. Piosenkarka rozlicza się z grą pozorów, blichtrem i wielkomiejskim życiem. W tekście, którego autorami są Honorata Skarbek, Jonatan Chmielewski i Floral Bugs, pojawiają się wyraźne aluzje do Warszawy, a może nawet złośliwiej "Warszawki" i jej quasi-luksusowego charakteru. Za warstwę muzyczną utworu odpowiadają Jonatan Chmielewski oraz wokalistka.

Czym jest mumble rap

Fani piosenkarki natychmiast zaczęli porównywać jej utwór do numeru nagranego przez Marinę w duecie ze Smolastym. Choć piosenki poruszają dwa odmienne tematy, to łączy je styl, do którego obie wokalistki wyraźnie nawiązują.
Mumble rap, bo o nim mowa, stał się popularny w 2010 roku. Jego charakterystyczną cechą jest sposób śpiewania, który utrudnia rozumienie tekstu. Artystom tworzącym w tym nurcie zarzuca się, że mamroczą lub bełkoczą. Od tego też wzięła się nazwa stylu ("to mumble" po angielsku oznacza mamrotać). Zjawisko bywa też nazywane emo rap i soundcloud rap. W utworach często pojawia się auto-tune i inne efekt dodatkowo deformujące głos wykonawców.
Krytycy mumble rapu zarzucają, że ma on niewiele wspólnego z hip-hopem. Surowej ocenie podawana jest przede wszystkim warstwa liryczna, w której artyści najczęściej poruszają tematy związane z narkotykami, seksem i pieniędzmi. Nie brakuje też lokowania ekskluzywnych marek. Dla oponentów to koronny dowód, że jest to całkowicie skomercjalizowany gatunek rapu.
Honorata Skarbek "Holy Drail". Zobacz teledysk:
Honorata Skarbek - Holy Grail ft. Floral Bugs
Zobacz wideo: Nowa odsłona Honoraty Skarbek
Zobacz także:
Autor: Adam Barabasz
Pozostałe wiadomości