Gwiazdy

Niezwykłe kreacje Grażyny Torbickiej. Dwie z nich zrobiły wrażenie na światowej sławy gwiazdach

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Mateusz Hładki
Historia jak z żurnala – Grażyna Torbicka
Historia jak z żurnala – Grażyna Torbicka Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Grażyna Torbicka od lat olśniewa nienagannym gustem i eleganckimi stylizacjami. Dziennikarka lubi prostotę, ale w wielkim stylu. Które ze swoich kreacji zalicza do najbardziej spektakularnych? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Kreacje Grażyny Torbickiej na początku kariery

Pierwszą kreacją, wspomnianą przez Grażynę Torbicką, była czarna, gumowa, obcisła mini, którą przywiozła z Wiednia. Dziennikarka miała ją na sobie w 1986 roku podczas Festiwalu piosenki w Sopocie. Takie sukienki były wtedy bardzo modne. Gościem specjalnym owego koncertu była Bonnie Tyler. Kiedy w przerwie prowadzący poszli do garderoby piosenkarki, dowiedzieć się, jak chce być zapowiedziana, okazało się, że Grażyna i Bonnie mają na sobie dokładnie to samo. Przez to, że prezenterka nie miała stylizacji na zmianę, wokalistka musiała się przebrać.

- To dało mi dosyć dużą siłę, że mogę mieć taką sukienkę, jak Bonnie Tyler - wyznała Grażyna Torbicka.

Ze szczególnym sentymentem dziennikarka wspomina również niezwykle lekką różową suknię zaprojektowaną przez Dawida Wolińskiego, w której pojawiła się w 2003 roku na gali Viva! Najpiękniejsi. Grażyna Torbicka wyła wówczas laureatką. Kreacja ta została wykonana z jedwabiu i była niczym druga skóra.

Richard Gere i Sting pod wrażeniem

Grażyna Torbicka niejednokrotnie zachwyciła także zagraniczne gwiazdy. Czarna, skromna, delikatna kreacja z jednym rozcięciem na ramieniu zrobiła wrażenie na Richardzie Gerze podczas festiwalu CAMERIMAGE. Dziennikarka zapraszała go na scenę po nagrodę za całokształt twórczości. Aktor schodząc ze sceny podszedł do niej, objął ją i stał w momencie, kiedy tłumaczono to, co wcześniej powiedział. Innym razem, gdy prowadziła wraz z Markiem Niedźwieckim 85-lecie Polskiego Radia, na wydarzeniu pojawiła się w czerwonej sukience zaprojektowanej przez Macieja Zienia. Kreacja ta przypadła do gustu światowej sławy muzykowi.

- Sting był gościem specjalnym. Wchodzę za kulisy, on jeszcze za kulisami dostraja sobie gitarę, nagle patrzy na mnie i mówi: "Jaka piękna sukienka" - wspominała prezenterka w naszym programie.

Grażyna Torbicka doskonale pamięta także blisko 15-kilogramową suknię przygotowaną przez Violę Piekut, która wzbudziła wielkie zainteresowanie podczas festiwalu w Cannes. Kreacja powstała z koronki richelieu, na którą naszyto małe, białe perełki. Jej wykonanie było bardzo czasochłonne i projektantka nie zdążyła wykończyć stylizacji przed rozpoczęciem festiwalu. Inna osoba miała przywieźć gotową suknię do Cannes dwa dni później, jednak spóźniła się na samolot.

- Z tą sukienką jestem związana bardzo, ponieważ ona przyjechała naprawdę w ostatniej chwili, ja w nią wskoczyłam. (...) Była perfekcyjna i zrobiła ogromne wrażenie - dodała dziennikarka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości