Gwiazdy

Iga Świątek zawalczy o zwycięstwo we French Open 2022. Jak przygotowuje się do finału?

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
 Iga Świątek awansowała do wielkiego finału Rolanda Garrosa
Iga Świątek awansowała do wielkiego finału Rolanda Garrosa
wideo 2/6

Iga Świątek awansowała do wielkiego finału French Open 2022. Tenisistka ma szansę, by pobić rekord Sereny Williams w największej liczbie wygranych z rzędu meczów. Jak wygląda ostatni dzień polskiej sportsmenki przed walką o zwycięstwo? Trening czy relaks - którą formę przygotowań wybrała? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Grzegorz Kajdanowicz.

Iga Świątek w finale French Open 2022. Z kim zagra?

W półfinale turnieju Rolanda Garrosa Iga Świątek zmierzyła się z Rosjanką Darią Kasatkiną. Mecz trwał ponad godzinę, a polska tenisistka z wielką gracją wygrała tę walkę z wynikiem 2:0.

- Straciła tylko trzy gemy, więc ten mecz z naszej perspektywy kibica może wydawać się łatwy, ale naprawdę to nie był spacerek. Musiała bardzo się nabiegać i namęczyć, żeby wygrać - uświadamia relacjonujący wprost z Paryża redaktor "Faktów" Grzegorz Kajdanowicz.

Dzięki zwycięstwu w półfinale Iga Świątek już 4 czerwca zmierzy się z 18-letnią Cori Gauff w finałowym meczu turnieju French Open 2022. Ostateczna rozgrywka rozpocznie się o godz. 15.

Według Grzegorza Kajdanowicza rywalka polskiej tenisistki jest naprawdę godną podziwu zawodniczką. - Widzieliśmy jej mecz półfinałowy. Bardzo dobrze gra i poprzeczka jest zawieszona bardzo, bardzo wysoko. Na pewno Iga Świątek i jej sztab mają tego świadomość, że to będzie bardzo trudny mecz - analizuje dziennikarz.

French Open 2022. Jak Iga Świątek przygotowuje się do finału?

To drugi finał turnieju Rolanda Garrosa, w którym Iga Świątek ma okazję zagrać. W 2020 roku zdobyła we French Open tytuł najlepszej tenisistki i tym samym utorowała sobie drogę do 1. miejsca w rankingu Women’s Tennis Association, na podstawie którego nazywana jest "pierwszą rakietą świata".

Jak 21-latka przygotowuje się do najważniejszego meczu? Z relacji Grzegorza Kajdanowicza wynika, że tenisistka potrzebowała regeneracji i poprosiła trenerów o odpoczynek.

- Dziś, jak mówiła po meczu Iga Świątek, chciałaby mieć taki dzień, który pozwoli jej się oderwać od tenisa. Zakładamy, że jakaś mała wycieczka po Paryżu, jakieś małe zwiedzanie. Jakiś relaks i mniej treningu, jeśli w ogóle - słyszymy w relacji dziennikarza "Faktów".

Oby chwila przerwy od kortu przyniosła oczekiwane skutki i zwycięstwo Igi w finale. Trzymamy kciuki!

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News

Pozostałe wiadomości