Ślub i wesele

Pojechali do ołtarza na nartorolkach. "To są nasze obrączki"

Ślub i wesele

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Do ołtarza pojechali na nartorolkach
Do ołtarza pojechali na nartorolkach Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Nic tak nie łączy ludzi, jak wspólna pasja. Doskonałym tego przykładem są Jadwiga i Marek, których połączyła miłość do sportu, a konkretnie do narciarstwa biegowego. Była ona na tyle silna, że nawet do ślubu pojechali na nartorolkach. Dlaczego się na to zdecydowali? O tym małżeństwo opowiadało w Dzień Dobry TVN.

Połączyła ich miłość do sportu

W piątek, 13 maja, Jadwiga Grynkiewicz, przewodniczka, trenerka narciarstwa biegowego i Marek Tokarczyk, trener narciarstwa biegowego wzięli ślub. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że państwo młodzi do ołtarza pojechali na nartorolkach. Co ciekawe, to właśnie dzięki nim się poznali. - Stąd też pomysł, żeby do ślubu pojechać na nich. Jagoda przyjechała kiedyś na obóz sylwestrowy, niestety nie było śniegu, jeździliśmy na nartorolkach - wspominał w Dzień Dobry TVN Marek.

- Przez przypadek trafiłam do Jakuszyc na obóz narciarski, bo kiedyś mi się marzyło. Miałam nadzieję, że pojeżdżę na tych nartach. Przyjechałam z Wilna. Miałam tam nieszczęśliwy wypadek, upadłam na nartorolkach, Marek się mną zaopiekował i tak się zaczęło - opowiadała Jadwiga.

Mimo że kobieta złamała palce podczas jazdy, to - jak podkreśla Marek - nartorolki to bezpieczny sport. - Oczywiście, jeżeli zaczyna się go uprawiać pod okiem instruktora - dodał.

Dlaczego pojechali do ślubu na nartorolkach?

Pomysł pojawił się dopiero na dwa tygodnie przed uroczystością. - Mówiąc szczerze, nartorolki to jest pewien symbol, bardzo ważny, bo to są nasze obrączki. Stwierdziliśmy, że nie będziemy się wymieniać obrączkami, tylko nartorolkami - wyjaśniał Marek. Od znajomych dostali nawet specjalny sprzęt z wypisanymi imionami i datą ślubu.

Jadwiga i Marek wzięli ślub 13 maja o 13:13 i to nie jest przypadek. - To był mój świadomy wybór. Zazwyczaj, jak startujemy w zawodach [...] staram się, żeby suma tych liczb (na naszych strojach). Nawet na moim kasku jest 13 - zaznaczyła nasza rozmówczyni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości